Tanzánia - Pohodový Zanzibar s výlety

Náročnosť 1 letecky klimatizovaný autobus hotel plná penze

Zanzibar, šperk Indického oceánu, charakteristický krásnými písečnými plážemi, korálovými útesy a kouzlem historického města Stone Town. *prales JOZANI FOREST. **** DoubleTree Resort by Hilton Zanziba s all inclusive, který je situován na jedné z nejkrásnějších zanzibarských pláží v Nungwi


Úvod:

Natiahnite sa na kuriózne sisalovou váľandu, alebo sa hojdajte v sieťou natiahnutej medzi dvoma palmami s výhľadom na krásu tyrkysové vody Indického oceánu. Teplé tropické slnko na vás bude pokukovať z medzier listov, zatiaľ čo mäkký vánok voňajúce jedinečnou vôňou korenín ostrova sa mieša s vôňou orechov kokosových paliem, ovocie a ďalšie flóry, ktorá vás obklopuje. Lákavá sviežosť vzduchu, jemné zvuky vĺn, ktoré sa točia na neuveriteľne sypkom, bielom piesku, šumenie paliem, a melódie vtákov tvorí pokojnú harmóniu. To je Zanzibar, šperk Indického oceánu, charakteristický krásnymi piesočnými plážami, koralovými útesmi a kúzlom historického mesta Stone Town. Ale je to aj podvodná morská ríša, ktorá je podmanivo krásna, ideálny pre kúpanie, šnorchlovanie a potápanie. Akonáhle vkĺznete do vlažnej, krištáľovo čistej vody, slnečný svit rozsvieti mnoho odtieňov živých koralov a obyvateľov podmorského sveta. Navštívte plantáže korenia a tropického ovocia, a vychutnajte si pohľad na zrejúce ovocie a spoznajte ich úžasné vlastnosti a liečivé účinky, nielen v kuchyni a kozmetike. Ponorte sa do podivuhodného sveta pralesa, kde uvidíte chameleónmi, červené kočkodánov, jašterice, rôzne vtáky, antilopy a ďalšie. Prejdite sa úzkymi uličkami labyrintu hlavného mesta ostrova, starobylé metropoly, zbadáte mešity, Ománsky paláce, starú pevnosť. Môžete si kúpiť dokonale vyrezané artefakty, krásne šperky, zvodné ovocie z neďalekej farmy, tradičné oblečenie a oveľa viac. Plavte na ostrov, ktorý je tichým svedectvom udalosťou ostrova Prison Island, sídla ománskych otrokov. Tu nájdete 180 rokov staré Aldabra korytnačky, darček bývalých koloniálnych okupantov Seychell. Vyberte sa s nami na romantickú a exotickú dovolenku, na najkrajšie pobrežie ostrova Zanzibar - Ras Nujgwi s belostnými plážami a tyrkysovým morom. Ubytovaní budete v hoteli s polpenziou, s výhľadom na more alebo tropické záhrady.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
23.10.21 - 01.11.21 21ZAZ02041 52 990 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. - 2.den: Odlet z Prahy, prílet na ZANZIBAR, transfer z letiska, ubytovanie, spoločná zoznamovacie večera, prechádzka po pláži pri západe slnka a pozorovanie desiatok plachetníc, ktoré sa vypravili na večerné rybolov.
 • 3. den: Raňajky, odpočinok pri mori, šnorchlovanie, možnosť prenájmu katamaráne s lodníkov a vychádzka okolo pobrežia. Večera.
 • 4. den: Raňajky, celodenný výlet do pralesa Jozefom FOREST, ktorý je domovom pozoruhodné a jedinečné opice Kirke gueréza. Opica, odetá do červeného kožúšku s bielymi bokombrady žije len na Zanzibare. Nepolapiteľný Zanzibarský leopard lovia v noci - možno to je dôvod, prečo je táto rezervácia otvorená len počas dňa ?! Jozani má vynikajúcu náučný chodník a sprievodcovia sú dobre vyškolení a informovaní. V lese uvidíte mangrové močiare a budete chodiť po mangrových lesoch. Prehliadka impozantný fauny a flóry je jedným z vrcholov, aké môže Zanzibar ponúknuť. Večera.
 • 5. den: Raňajky, voľný deň pri mori, fakultatívne výlet loďou na ostrov Pemba alebo si doprajte luxusnú peeling s masážou, svahilsky obed, potápanie s delfínmi, futbal s Masajmi na pláži či vychádzku plachetnicou. Večera.
 • 6. den: Po raňajkách odídeme a preplavíme loďou na PRISON ISLAND, ktorý bol kedysi používaný arabskými obchodníkmi pre obchod s otrokmi, ktoré si priviezli z africkej pevniny, aby zabránili ich úteku pred predajom. Prison Island je domovom obrích suchozemských korytnačiek. Vydáme sa na prechádzku do zalesneného vnútrozemí, kde uvidíte celú radu vtákov, farebné pávy, netopiere a krásne motýle. Ostrov je lemovaný kúzelným koralovým útesom, ktorý je ideálny pre šnorchlovanie a má krásnu bielu pláž pre opaľovanie. Večera.
 • 7. den: Raňajky, celodenný výlet do STONE TOWN, metropola Zanzibaru, kde sa zastavila histórie. Navštívime DOM zázrakov (Home of wond er), niekdajší trh s otrokmi, arabskej pevnosti a mešity. Iste nezabudneme zhliadnuť dom LIVINGSTONE HOME, dom cestovateľov Davida Livingstona, ktorý sa zaslúžil o zrušení obchodu s otrokmi na Zanzibare. Bez povšimnutia neminieme dom, kde sa narodil a žil FREDDIE MERCURY, spevák a skladateľ skupiny Queen, ktorý je považovaný za jedného z najvýznamnejších speváckeho v histórii. Stone Town má skvelé obchody s veľkým množstvom ručne výrobkov. Môžete stráviť hodiny putovaním fascinujúcim labyrintom úzkych uličiek. Po návrate odpočinok na pláži. večera
 • 8. den: Raňajky, voľný deň pri mori, ktorý si môžete spestriť prechádzkou na bicykli po pláži a okolitých koralových útesoch s kúpaním a relaxáciou. večera
 • 9. den: Raňajky, celodenný výlet na farmu korenia a exotického ovocia - SPICE TOUR. Historická komodita Zanzibaru - klinček, muškátov ý oriešok, škorica, korenie a mnoho ďalšieho korenia, sú zásadné zložkou každodenného života ostrova. Pri našej prechádzke s výkladom sa prechádza plantážami, môžete vidieť, cítiť a ochutnať všetko, čo farma ponúka. Farma je najlepšie miesto pre nákup čerstvého korenia priamo od zdroja. večera
 • 10. den: Raňajky, pobyt pri mori, relaxácia, potápanie, prechádzky po pláži a objavovanie tvorov mora v lagúnach pri odlive, pozorovanie miestnych obyvateľov pri rybolove, pozorovanie západu slnka pri poslednej večeri výbornej svahilskej kuchyne.
 • 11. - 12. den: Raňajky, transfer na letisko, odlet do ČR a prílet do PRAHY podľa letového poriadku
 • Poznámka I: vstupní podmínky do destinace: negativní test na covid 19 po příletu na Zanzibar není nutný
 • Cena zahrnuje: letenka vc. let. tax a poplatkov cca 21.000 Kč, transfer z / na letisko, 9x nocľah, 9 x polpenzia, výlety podľa programu vrátane dopravy, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 7 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 600 Kč, do 80 000 Kč za 1 200 Kč, připojištění pro případ Covid-19 za 600 Kč, příplatek za odlet z Prahy 6 000 Kč.
 • Umístění: Nun Gwi a okolí

Príplatky a zľavy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět -
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • příplatek za neobsazené lůžko -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět -
 • zpáteční letenka z Prahy -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduLetecké zájazdy
Ubytovaniehotel
Stravaall inclusive
DopravaLetecky
Nástupné miestaVídeňQrCode image

Podobné zájazdy