Farebný Vietnam s plavbou v zátoke Ha Long Bay

vlak letecky bus trajekt - lodní doprava hotel plná penze Náročnost 1.5

Podrobné a kvalitní poznání severního a středního Vietnamu. Ukážeme vám to, co je opravdu důležité ve Vietnamu poznat - kulturní města, menšinové vesnice, vodopády, kulinářská centra, nejdůležitější památky, demilitarizovanou zónu, zátoku Ha Long. Naučíte se s námi připravovat vietnamské závitky, ochutnáte světoznámou polévku pho, tak jak se opravdu má připravovat, vietnamskou kávu a velice levné pivo. Vietnam si zamilujete.


Úvod:

V minulom roku sme vám ako naši novinku predstavili južný Vietnam s deltou Mekongu. V roku 2017 by sme vás radi pozvali na cestu severnom a centrálnom Vietnamom, ktorého farby sa vzájomne prelínajú a dohromady tvoria kompaktný mozaiku plnú kultúrnych, gastronomických a etnických zážitkov. Táto cesta vás prenesie do dejín dávno minulých, kedy bola mestá Hué a Hoi An osídlená prastarými dynastiami, predstaví vám prekrásne paláca aj zdobené pagody. V severných horách budete prechádzať medzi drevenými domčeky na koloch, medzi ryžovými políčkami a na ceste vás budú sprevádzať úsmevy miestnych detí. Všetko, čo ste doma videli len na obrázkoch, sa pre vás stane skutočnosťou. V závere tejto cesty budete svoje prežité zážitky vstrebávať pri relaxácii na plážach Juhočínske more. Poďte s nami a so sprievodcom Markom Bejr objaviť farebný Vietnam!

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
01.05.23 - 17.05.23 23VHA01655 let s Emirates, na ověření letenek 55 490 Kč ON-LINE
10.10.23 - 26.10.23 23VHA01657 55 490 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. - 2.den: odlet z Prahy do Hanoja, podľa aktuálneho letového poriadku večerná prehliadka tohto rušného hlavného mesta Vietnamu.
 • 3. den: celodenná prehliadka metropoly na Červené rieke. Väčšina pamiatok je kompaktne poskladaná v štvrti Ba Dinh, ktorej dominuje H O ČI Minhovo mauzóleum a MÚZEUM vrátane jeho rodného domu. Strýčka Ho opustíme a vydáme sa k prezidentskému Paláci, ktorý si prezrieme pri prechádzke palácovým záhradami. Významným symbolom mesta je tiež PAGODA JEDNÉHO stĺp s obrím stromom bo, pod ktorým sa Buddhovi dostalo osvietenie, alebo najuctievanejší hanojských chrámový komplex Chrám literatúry, do ktorého sa vstupuje dvojstupňovou bránou Van Mieu.
 • 4. den: opustíme Hanoj ​​a pozdĺž Červené rieky pôjdeme okolo ryžových políčok až k zátoke HA LONG BAY, kde sa vydáme za neopakovateľným zážitkom v podobe plavby medzi smaragdovými vápencovými stenami v zátoke HA LONG BAY. Prezrieme si úchvatné jaskyne, užijeme si obed na lodi, vykúpeme sa v mori a budeme preplávať medzi niekoľkými z približne 3 000 ostrovov. Večer na nás čaká romantické výhľady na zátoku u večere a dobrého drinku priamo na lodi. Nocľah vo veľmi pohodlných kajutách.
 • 5. den: prebudíme sa do krásneho rána na lodi, vyfotíme si východ slnka alebo si zacvičíme taichi. Na kajaku Plavíme zátokou a navští vime rybársku dedinku. Dnes budete mať neopakovateľnú možnosť stať sa vietnamským kuchárom, pretože sa zúčastníme hodiny varenia. Výsledkom varenie bude váš vlastný obed. Potom priplávame späť na pevninu a vrátime sa do Hanoja, kde dokončíme našu prehliadku. Nesmieme zabudnúť na koloniálne domčeky vo Francúzskej štvrti, ktorej dominuje budova opery, ktorá je skvelou ukážkou parížskej architektúry. Večer sa prejdeme po úchvatnom moste Huc na jazere Hoan Kiem, ktorý je postavený z červeno lakovaného dreva, a krásny deň zakončíme predstavením vodných bábok. Večer odídeme nočným lehátkovým vlakom pozdĺž toku Červenej rieky do hornatého severu, ktorému dominuje mimoriadnej krásne miesto na úpätí najvyššej vietnamskej hory Fan Si Pan - SA PA.
 • 6. den: ráno príjazd do SA PA, kde si trochu oddýchnete od chaosu a dopravy, ktorá je typická pre Hanoj. Odtiaľ vyrazíme cestou vedúcou do najredšie osídlenej časti severného Vietnamu k priesmyku nebeskú bránu ležiacemu vo výške 2 100 m, odkiaľ sa nám naskytnú nádherné výhľady do okolia, na menšinové dedinky a zaujímavé vodopády. Nasleduje obed formou pikniku. Nachádzame sa v území izolovaných dedín, kde žije asi 6 miliónov príslušníkov etnických menšín. A my sa na chvíľku staneme ich priateľmi, keďže sa vydáme, chvíľku pešo a potom zase mototaxíkem, na prieskum dediny TA VAN, ktorá je osadou kmeňa Dao a Giay, a večer tú strávime nocľah priamo v dedine, medzi ryžovými poličky a zvlnenými horami. Miestne nás radi naučí pár základných slovíčok z ich dialektu, ukážu nám, ako sa vyrába košíky alebo výšivky a uvarí nám večeru.
 • 7. den: po prebudení do pokojného rána sa vydáme ešte na návštevu hmongské dediny LAO CHAI a potom už pôsobivú krajinou okolo pohoria HOANG LIEN na juh do mesta SON LA, ktorému dominuje bývalej francúzskej väzenia s múzeom. Na severe mesta si prezrieme jaskyni QUE LAM NGU CHE s malou svätyňou a 500 rokov starú vyrytú básní kráľa Le Thai Tonga. Večer nás čaká ochutnávka ryžového vína.
 • 8. den: prejazd panoramatickou cestou medzi kávovými, čajovými a ovocnými plantážami, v blízkosti hranice s Laosom, s možnosťou nákupu zeleného čaju, domácich jogurtov a iných mliečnych výrobkov miestnej produkcie. Pred naším dnešným cieľom, ktorým je dedina MAI Chau, budete mať možnosť vidieť dlhé domy na koloch, ktoré sú tradičným obydliam Hmongov. Akonáhle uvidíte pozdĺž cesty rozvešané pestrofarebné látky schnúce na slnku, budete vedieť, že prichádzame do jednej z najúchvatnejších scenérií severného Vietnamu s purpurovými horami, do dediny BAN LAC obývané kmeňom bielych Thai, u ktorých dnes, po predstavení tradičných tancov a po večeri, prenocujeme.
 • 9. den: návšteva ranného trhu, odchod do 1. národného parku vo Vietname otvoreného v r. 1962 - NP CUC Phuong zovretom vápencovými kop cami. Ak nebudete mať šťastie zahliadnuť opičky vo voľnej prírode priamo v parku, určite sa s nimi stretnete v ZÁCHRANNÉ STANICI OHROZENÝCH PRIMÁTOV, ktorá sa stará o zranené zvieratá. V samotnom NP, pri prechádzke k 1000 rokov starému a 45 m vysokému stromu cho xanh tree s vyhliadkovou plošinou, narazíte na červenobřiché veveričky, netopiere, mohutné prastaré paprade, liany, liečivé byliny, a napríklad aj na leoparda. Prejazd do Ninh BINH a nočným vlakom do mesta DONG HOI, ktoré bolo počas vietnamsko-americkej vojny zrovnané so zemou.
 • 10. den: z DONG HOI odjedeme do oblasti největších jeskyní světa PHONG NHA na řece Son, kde z paluby lodičky poznáme jeden z největších pralesů ve Vietnamu. Pak odjedeme do DEMILITARIZOVANÉ ZÓNY, nejbombardovanější části Vietnamu během vietnamsko-americké války, kde se projdeme částí tunelů VINH MOC, kde se skutečně během války ukrývalo asi tisíc lidí. Dále přijedeme k MOSTU HIEN LUONG, který tvoří ideologickou hranici oddělující dvě části Vietnamu. Prohlédneme si základnu DOC MIEU, kde se scházelo velení „McNamarovy linie“ a na hřbitově TRUONG SON si připomeneme zhruba 25 000 obětí amerických útoků na Ho Či Minovu stezku. Večer odjedeme do císařského města HUÉ. Večerní toulky městem si můžete zpříjemnit romantickou plavbou po Řece vůní za zvuku tradičních písní.
 • 11. den: HUÉ, to je ráj pro milovníky historie, skvělého jídla, a tak trochu návrat do minulosti. Žije tu spoustu intelektuálů a zcela běžně tu potkáte dívky oděné do tradičního šatu ao dai. My při naší procházce městem vyrazíme do samotného centra Hué, do pevnosti, za jejímiž hradbami se nacházelo CÍSAŘSKÉ MĚSTO s hlavní dominantou ZAKÁZANÝM PURPUROVÝM MĚSTEM a překrásnými zahradami, které jsou pro Hué typické. Na oběd vyrazíme přes Řeku vůní na tržnici DONG BA, kde budete moci ochutnat skutečné kulinářské speciality, např. banh khoai - nejslavnější místní jídlo - křupové placky z vajec a rýžové mouky se sezamovou omáčkou, vepřovým masem a mátou. Poté se na kole nebo mototaxíkem přesuneme k MAUZOLEU CÍSAŘE DUC DUCA, kde jsou pohřbeni hned tři císaři, a k nejstarší pagodě ve městě, k sedmistupňové PAGODĚ VLÁDKYNĚ NEBES Thien Mu, která nabízí poklidnou atmosféru a výhled na Řeku vůní. Odpoledne přejezd do města luceren HOI AN. Procházka při západu slunce po nábřeží BACH DANG a lucernami osvětlenými úzkými uličkami s řadou starobylých staveb až ze 16. st., které reflektují čínské, japonské, vietnamské i evropské architektonické styly. K večeři doporučujeme místní lahůdku banh it, což je těsto ze zelených fazolek a kokosu podávané v banánových listech. Opět můžete ochutnat v jednom z nesčetných levných stánků.
 • 12. den: ranní prohlídku HOI ANU zahájíme u JAPONSKÉHO KRYTÉHO MOSTU z červeného malovaného dřeva, přesuneme se do KANTONSKÉHO OBECNÍHO DOMU a ke kupeckému domu TAN KY, suvenýr v podobě tradiční keramiky si můžete zakoupit v MUZEU KERAMIKY 15. a 16 st. Ještě před polednem vyrazíme do MY SON, kde se zachovaly nejpůsobivější pozůstatky chámské kultury. Ruiny chrámů porostlé mechem, malebné meditační síně, nápisy v sanskrtu a přívětiví lid ve vás vzbudí pocit dokonalého klidu. K večeru odjedeme do přímořského letoviska DA NANG, kde se ubytujeme nedaleko u pláže, na břehu Jihočínského moře.
 • 13. den: volný den, relaxace na pláži.
 • 14. den: nenáročný výlet na POLOOSTROV SON TRA, kterému dominuje 700 m vysoká OPIČÍ HORA pojmenovaná po hojném počtu opic, které tu žijí, okružní projížďka po poloostrově se zastávkami ke koupání na opuštěných plážích. V ZÁTOCE BAI BUT si prohlédneme obří Buddhovu sochu.
 • 15. den: volný den, relaxace na pláži, fakultativně lodní výlet na CHAMSKÉ OSTROVY vč. šnorchlování a oběda. Ostrovy jsou oblíbené dík y bohatému podmořskému životu a setkáte se tu s milovníky ptáků, jelikož se tu již od 16. st. sbírají vlaštovčí hnízda.
 • 16. den: odlet do Hanoje a pak do Prahy.
 • 16. - 17. den: odlet do Hanoje a pak do Prahy.
 • 17. den: přílet do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Hanoj a vnitrostátní letenka Da Nang-Hanoj vč. let. tax a poplatků v max. výši 19 500 Kč, místní doprava v rámci programu (loď, autobus, mototaxi, vlak), výlety dle programu, 9x ubytování v hotelu, 1x v kajutě, 2x v tradičním domě v menšinové vesnici (jedna společná místnost), 1x noční lehátkový vlak, 1x noční lehátkový autobus, 14x snídaně, 3x oběd, 3x večeře, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupné, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: vízum (orientační cena z r. 2022 je 800 Kč), 1lůžkový pokoj 6 300 Kč Kč (nelze ve vlaku, v autobusu a v menšinových vesnicích), pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 700 Kč, do 88 000 Kč za 2 450 Kč.
 • Umístění: Hanoj a okolí, Ha Long Bay, Sa Pa a okolí, Hoi An, Hue, Da Nang
 • Cena zahrnuje: páteční letenka Praha-Hanoj vč. let. tax a poplatků cca 17 000 Kč, vnitrostátní letenka Da Nang-Hanoj vč. let. tax a poplatků, místní doprava v rámci programu (loď, autobus, mototaxi, vlak), výlety dle programu, 9x ubytování v hotelu, 1x v kajutě, 2x v tradičním domě v menšinové vesnici (jedna společná místnost), 2x noční lehátkový vlak, 14x snídaně, 3x oběd, 3x večeře, 1x vedoucí zájezdu, informační materiály. Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupné, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatek 1lůžkový pokoj 5 900 Kč (nelze v nočním vlaku), vietnamské vízum 2 650 Kč, lodní výlet na Chamské ostrovy 1 500 Kč (při 5 os., při menším počtu se cena mírně zvyšuje), pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 935 Kč, do 60 000 Kč za 1 530 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 750 Kč.

Príplatky a zľavy


 • 1 lůžkový pokoj -
 • příplatek za neobsazené lůžko -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Svět -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Svět -
 • vietnamské vízum -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduLetecké zájazdy
Ubytovaniekombinované
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.QrCode image