Pohodový týždeň - Veľká Británia - Wales, národné parky a pobrežné scenérie - bus

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel polopenze turistika

Úvod:

Počas zájazdu prejdeme a prejdeme Wales. V národnom parku Snowdonia sa prejdeme okolo jazera Llyn IDWAL, vystúpime na najvyššiu horu Walesu Snowdon (1 085 m) a navštívime Cadair Idris s nádherným jazerom Llyn Cau. Prejdeme sa v prírodnej rezervácii na polostrove Gower, po pobreží v národnom parku Pembrokeshire Coast. Pekné pláže sa tu striedajú s malebnými skaliskami a výhľady na ostrovy a ostrovčeky. Navštívime kopcovitý národný park Brecon Beacons, kde červená pôda kontrastuje so sviežou zeleňou, a z najvyššieho kopca Pen-Y-Fan sú prekrásne výhľady. V pálenici Penderyn ochutnáme pravú waleské whisky. Cestou cez Anglicko navštívime starobylý Chester a na spiatočnej ceste nás čaká túra v prekrásnych Cotswolds.


- program zájazdu

 • 1. den: odjazd z ČR večer, prejazd cez Nemecko, Belgicko.
 • 2. den: príchod do prístavu Zeebrugge. Nočným trajektom do Anglicka (4 lôžkové kajuty).
 • 3. den: príchodu do prístavu Kingston upon Hull. Spojenie skupín, prejazd na západ, zastávka v meste architektúry - CHESTER - hist. Centrum s hrázdenými domami a poschodovými chodníky. Príchod do Walesu - NP SNOWDONIA. Prechádzka okolo jazera LLYN IDWAL (3,5 km, prevýšenie 250 m) pod štítmi Y raketovom klzáku Fawr a Y Garn. Odchod do miesta ubytovania (3 noci). Zoznámenie s miestom, posedenie v typickej waleskej krčmičke.
 • 4. den: raňajky, pešia túra v juhozápadnej časti Snowdonia v CADAIR IDRIS (10 km, prevýšenie 957 m). Túra Minnfordd Path v CWM CAU ve die okolo jazera LLYN CAU - jeden z najkrajších okruhov vo Walese. Prejazd na prehliadku stredovekého opevneného mesta Conwy (UNESCO), ktorému dominuje hrad z doby Edwarda I. Návrat do miesta ubytovania.
 • 5. den: raňajky, pešia túra v NP SNOWDONIA s výstupom na najvyššiu horu Walesu Snowdon (walesky Yr Wyddfa, 1 085 m, cca 20 km). Na vrchol stúpame po krásnej pešej trase zo sedla Pen-Y-Pass (možnosť využiť ozubnicovú dráhu s vláčikom z mestečka Llanberis. Návšteva dediny s najdlhším názvom na svete LLANFAIRPWLLGWYNGYLLGOGRYCHWRNDROBWLLLLANTYSILIOGOGOGOCH na ostrove Anglesey. Prehliadka rušného mestečka CAERNARFON s jedným z najslávnejších hradov vo Walese. Mestečko je centrom walesky hovoriaci oblasti. Návrat do miesta ubytovania.
 • 6. den: raňajky, prejazd do južného Walesu, zastávka v prístavnom mestečku Fishguard. Túra cca 12 km (prevýšenie 200 m) po členitom p obreží ST. DAVID'S HEAD v pobrežnom NP Pembrokeshire COAST. Prehliadka svätého mesta ST. DAVID'S, katedrála, arcibiskupský palác. Zastávka pri kamennom keltského kríža Carew CROSS z 11. st. Odchod do miesta ubytovania (4 noci).
 • 7. den: raňajky, zastávka v mestečku BRECON (walesky Aberhonddu), uvidíme tu tiež vodný cestu Monmouth-Brecon Canal. Pešia túra v kopcovitom NP Brecon Beacons s výstupom na najvyšší vrchol PEN-Y-FAN (886 m, cca 20 km). Možnosť kratšie varianty výstupu - z parkoviska juhozápadne od vrcholu cez Corn Du (8 km). Prehliadka centra hl. mesta Walesu Cardiff. Návrat do miesta ubytovania.
 • 8. den: raňajky, odchod na polostrov GOWER, prírodnú rezerváciu, na konci ktorej sa nachádza RHOSSILI BAY. Prechádzka po pláži a chodníkom k výhľadu na skalisko WORMS HEAD (4 km, prevýšenie 150 m). Prejazd na okraj Brecon Beacons k prehliadke s ochutnávkou v pálenici waleskej whisky PENDERYN DISTILLERY. Návrat na ubytovanie.
 • 9. den: raňajky, pôjdeme po dlhom moste cez Bristolskej zátoku do Anglicka, túra v Cotswolds (22 km, prevýšenie 350 m, kratšia varianta 14 km. Prejazd južnej Anglickom do prístavu Dover.
 • 10. den: nočným trajekt, prejazd cez Francúzsko, Belgicko, Nemecko, príchod do ČR v nočných hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klim. autobusom (cca 4 000 km), trajekt do / z Anglicka, 6x nocľah v hoteli v 2lôžkových izbách s polpenziou, 1x nocľah vo 4 lôžkových kajutách na trajekte, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 6 800 Kč, zvýšenie poistenie storna do 30 000 Kč za 120 Kč.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY S TURISTIKOU
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Tábor, svoz České Budějovice, svoz Bratislava, svoz JihlavaQrCode image

Podobné zájazdy