Ukrajina - Putovanie po karpatských poloninách za super cenu ** - penzión

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika

Turistický zájezd na Podkarpatskou Rus. Výhodou je komfortní ubytování v penzionu a na túry tedy můžete chodit nalehko.

Úvod:

Spýtate sa asi, ako sa tento zájazd líši od "pohodových potuliek na Podkarpatskej Rusi". Predovšetkým náročnosťou - tento zájazd je turisticky náročnejšie. Ubytovanie je na jednom mieste, spoznáte oveľa detailnejšie okolie v okruhu cca 65 km. Putovanie nás zavedie do zabudnuté oblasti Zakarpatskej Ukrajiny, najvýchodnejšieho cípu bývalého Československa - Podkarpatskej Rusmi. Navštívime dedinky s drevenými domčekmi a kostolíkmi obklopené sýto zelenými lúkami. Po drevárskych cestách vedených hlbokými zalesnenými údoliami a pozdĺž priezračných a divých bystrín budeme stúpať na rozľahlej poloniny plné čučoriedok za ďalekosiahlymi výhľadmi. Bohaté občerstvenie nájdeme v niektorých z miestnych kolíb v údolí. Takmer nedotknutá príroda v nás bude vyvolávať pocity romantiky a nostalgie. Naše putovanie nás takisto zavedie za dávnou spoločnej histórie. Historické pamiatky, českej nápisy a značenia, ale aj spomienky miestnych obyvateľov nás vráti do minulých čias o niekoľko desaťročí späť. Zájazd je vhodný pre tých, čo dávajú prednosť peším jednodňovom potulkám po horách "naľahko".


- program zájazdu

 • 1. den: popoludňajší odjazd z ČR, nočný presun na Podkarpatskú Rus .
 • 2. den: ranná prehliadka hlavného mesta "Zakarpatie" UŽHORODU (hrad, skanzen, historické centrum, synagóga, tržnica). Autobusom presu n do obce PILIPEC pod Poloniny Boržava, ktorá sa nám stane na sedem nocí domovom. Prechádzka k vodopádu ŠIPOT schovanom uprostred lesov.
 • 3. den: pekná celodenná túra na dva najvyššie vrcholy poloniny BORŽAVA, ktorá je snáď najkrajšie Poloniny Podkarpatskej Rusi - VELIKIJ VĚRCH (1 598 m) a pre zdatnejších aj stojí (1 681 m), späť lanovkou alebo pešia zostup do Pilipce.
 • 4. den: ráno autobusom presun do Koločavy, miestnym "gruzavikem" výjazd do sedla Príslop (926 m), a odtiaľ stúpanie na KRÁSNY VRCH (1 512 m) a potom pozvoľný zostup do Koločavy. Ako alternatíva sa ponúka výstup na osamotený špicatý vrchol STRIMBA (1 719 m) týčiaci sa nad Koločava. V Koločave možnosť návštevy hrobov Nikolu Šuhaja a Eržika, dreveného kostolíku zo 17. storočia, múzeá Ivana Olbrachta, skanzenu ľudovej architektúry, občerstvenie v bývalej žandárskej stanici, ... autobusom návrat späť do Pilipce.
 • 5. den: ráno autobusom presun cez SINĚVIRSKÉ SEDLO, celodenná turistika v NÁRODNOM PARKU SINĚVIR, cez živý skanzen v dedine SVOBODA podnikneme túru po bývalej československej hranici až na VYŠKOVSKIJ GORGAN (1 440 m), nasleduje zostup k legendou opradenému SINĚVIRSKÉMU JAZERU, ochutnávka miestnej špeciality na otvorenom ohni - šašlíkov v jednej z početných kolíb, autobusom späť do Pilipce.
 • 6. den: ráno autobusom prejazd do dediny Sinevir, výstup začneme od riečky OZERJANKY k Múzeu pltníctva vystúpime a oddýchneme sa pri jazierku OZIRCE a zostúpime k hájovni. Potom krátky prejazd do Koločavy. V preslávenej četníckej stanici u miestnej špeciality počkáme na druhú skupinu. Fakultatívne (cca 50 UAH) možnosť prehliadky Koločavy vrátane výkladu s miestnym sprievodcom hovoriacim česky (cca 2 hod.). Náročnejšie, ale nádherný celodenné prechod poloniny PIŠKOŇA - začneme od riečky Ozerjanka, pozdĺž rozkvitnutých lúk vystúpime až na trávnatý hrebeň, zdoláme najvyšší vrchol NĚGROVEC (1 709 m), cestou budeme mať okolité hory a Koločava ako na dlani, zostúpime do Koločavy (prevýšenie síce 1 000 m, ale pozvoľné klesanie), autobusom späť do Pilipce.
 • 7. den: sedačkovú lanovku vystúpime takmer na hrebeň poloniny BORŽAVA a po cestičkách lemovaných hustými porastami čučoriedok prejdeme hlavný hrebeň s nádhernými výhľadmi do údolia a na panorámu celej poloniny, zostup do údolia k dedine RIČKA, autobusom späť do Pilipce. Variant pre tie, ktoré pri náročnom zostupe bolia kolená - Poloniny Boržava cez MAGYRE-Židia (1 516 m) na GRAD (1 378 m) a späť lanovkou do Pilipce.
 • 8. den: autobusom presun do ŠČERBOVCE pod BUKOVSKOU POLONINOU, výstup na najvyšší vrchol Bukovské poloniny PIKUJ (1 408 m), výhľady do nížin Haliče a na Poloniny Runa, prechod časti hrebeňa poloniny, zostup do dedinky BILASOVICA, autobusom späť do Pilipce.
 • 9. - 10. den: autobusom odjazd údolím rieky RIKA do dediny IZA (trh s prúteným tovarom), ďalej do MUKAČEVA (hrad, centrum mesta, výmena peňazí, posledné nákupy v zastrešenej tržnici), odchod na hranici, nočný presun domov, príchod do ČR v ranných hodinách.
 • Poznámka I: Při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s cyklovariantou zájezdu, která je koncipovaná tak, že si obě skupiny nebudou navzájem překážet.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, doprava klimatizovaným autobusom (2 700 km), 7x ubytovanie v penzióne ve viaclôžkových izbách, polopenze, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné do pamiatok, fakultatívne akcie a náklady s nimi spojené, prípadná miestna doprava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 550 Kč.
 • Stravování: bez stravy, za príplatok raňajky, vzhľadom k chutným a lacným pokrmom v miestnych "občerstvovnách" a kolibách je ďalší stravovanie riešené individuálne. Ceny zodpovedajú cenám v ČR.
 • Ubytování: ubytovanie v penzióne bez stravy v viaclôžkových izbách.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovaniePenzion
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Pardubice, Praha, svoz OlomoucQrCode image

Podobné zájazdy