Thajsko - príroda, pamiatky a ostrovy pre nenáročných za super cenu **

Náročnosť 2 vlak letecky bus trajekt - lodní doprava hotel snidane TIP CK Poznání

Poznejte s námi za super cenu to nejlepší z Thajska. Zájezd vhodný pro dobrodružné povahy, které rádi tráví maximum času venku a ne na hotelu. Ubytování je jednoduché, čisté. Navštivte Bangkok, Železnici smrti, národní parky, královské město Ayuthayu, ostrov Phi Phi nebo ostrov Jamese Bonda. Doprava je zajištěna místními autobusy, vlaky, lodí a letadlem.


Úvod:

Turistov milovanej Thajsko teraz pre nenáročných! To je heslo našeho zájazdu, ktorý sme si pre vás pripravili. Program, ktorý si prečítate na nasledujúcich riadkoch, je pripravený pre tých z vás, ktorí dávate prednosť komplexnému poznaniu krajiny a života miestnych obyvateľov pred luxusnými hotelmi, reštauráciami, alebo pred poznávanie zo sedadiel zahraničných autobusov. Hodláte spoznať Thajsko na vlastnej koži? Poďte s nami na túto výpravu, pri ktorej sa budeme presúvať miestnymi autobusmi, vlakmi či na motorkách spoločne s priateľskými Thajčania. Okúpeme sa vo vodách Andamanského mora, zdoláme vrchol vápencových kopcov, prenesieme sa do čias najväčšieho rozkvetu kráľovstvo siamského, ale tiež do ťažkých časov v období 2. svetovej vojny, ktoré boli popísané v knihe Pierra Boullea Most cez rieku Kwai. Thajské kráľovstvo si zamilujete a na spiatočnej ceste domov si poviete "tam sa zase vrátim" ... rovnako ako sme si to povedali aj my! Sprevádza Marek Bejr, Miroslav Novosvětský a Kateřina Kočí.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
08.02.23 - 23.02.23 23TPO01648 provází Jana Trepková 55 900 Kč ON-LINE
08.11.23 - 23.11.23 23TPO01418 provází Kateřina Kočí 55 900 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odlet z Prahy.
 • 2. den: prílet do kráľovského mesta BANGKOKU, ktorému sa prezýva "Mesto anjelov", čo je preklad thajského názvu mesta Krung TEP. Prej azd na ubytovanie neďaleko centra, odkiaľ budeme mať blízko k pamiatkam, reštauráciám a pestrým miestnym marketům, kde ochutnáme pravú thajskú kuchyňu. V podvečer nasadneme do jednej z lodiek Brázdiace rieku Chao Pray RIVER a užijeme si plavbu pozdĺž okúzľujúcich chrámov, budeme prechádzať krivolakými kanály proplétajícími sa štvrťou Thonburi, ktorá kedysi bývala hlavným mestom Thajska. Večer zamierime do centra všetkých Batôžkar, do ulice, ktorá nikdy nespí - Khao SAN. Tu sa prvýkrát stretneme s bizarnými kulinárskymi lahôdkami v podobe rôzneho hmyzu na grile, a kto bude mať odvahu, môže aj ochutnať. A tí menej odvážni sa nemusia báť, narazíme tu aj na veľa reštaurácií či stánkov s bežným jedlom.
 • 3. den: po raňajkách sa vydáme na celodennú prehliadku trblietavých chrámov a palácov ostrova KO RATANAKOSIN. Najprv zamierime k veľkolepému, bohato ozdobenému paláci GRAND PALACE s najposvätnejším chrámom Thajska WAT Phra Kaeo (Chrám smaragdového Budhu), palác je zdobený nástennými maľbami znázorňujúcimi Rámájanu. Čo by kameňom dohodil od Grand Palace sa nachádza najstarší chrám v Bangkoku, a síce WAT PHO s obrím ležiacim Budhom (dĺžka 46 m, výška 15 m) zdobeným zlatom a perleťou. O kúsok ďalej preplavíme rieku prievozom a vystúpime u romantického chrámu Wat Arun (Chrám úsvitu), z ktorého vyšších terás sa nám naskytne široký výhľad na Bangkok. Podľa časových možností popoludňajšie individuálne túlanie Bangkokom. Po zotmení sa spoločne odoberieme do východnej časti Bangkoku, ktorá je pre mnohých miestnych obyvateľov akousi odvrátenou stranou usporiadaného života, avšak táto oblasť je povinnou zastávkou pre všetkých, ktorí chcú spoznať naozajstný Bangkok. Hovoríme o RED-LIGHT DISTRICT vyzdobenom farebnými neóny a prekypujúcim nočnými barmi, ktorého hlavnými ulicou je SOI COWBOY a oblasť okolo NANA PLAZA.
 • 4. den: raňajky, návšteva areálu dusiť PARKU s bývalou kráľovskou rezidenciou z teakového dreva Vimanmek PALACE, kde v miestnom múzeu spoznáme, ako v minulom storočí žili králi, a ako bonus sa vo vedľajšom Múzeu kráľovských slonov dozvieme o histórii význame bielych slonov v thajskej spoločnosti. Potom sa presunieme na sever, aby sme poznali thajské nezávislé umenie aneb, čo dokážu mladí Thajčania so svojou fantáziou. Navštívime totiž VÍKENDOVÝ TRH Chatuchak, jeden z najväčších trhov na svete, kde môžete kúpiť naozaj všetko, zvieratá, tenisky alebo úžasné odevy od neznámych miestnych návrhárov. Dôležitú úlohu tu má aj thajské jedlo, ktoré ochutnáme vonku v miestnej obrie jedálni. Zo skúseností vieme, že vo vonkajších reštauráciach ochutnáte vždy to najčerstvejšie a najchutnejšie čo Thajsko ponúka. Popoludní sa premiestnime do čínskej štvrti, najstaršej štvrti v Bangkoku pretkané úzkymi uličkami a pestrými čínskymi chrámy, ktoré sa, na rozdiel od čínskych štvrtí v iných mestách, podarilo ubrániť ostatným prisťahovalcom. Budete sa cítiť, ako keby ste naozaj prechádzali uličkami Pekingu. Táto štvrť v podvečernej nálade je chaotická, preplnená ľuďmi, ale očarí vás, tým sme si istí. A kto má chuť, ale aj dostatok peňazí, môže ochutnať miestnu špecialitu - polievku zo žraločie plutvy, alebo si zakúpiť nejaký šperk zo zlata, klenotníctvo je tu snáď tisíc.
 • 5. den: raňajky, ráno odchod vlakom do bývalého hlavného kráľovského mesta s impozantnými chrámami a palácmi, ktoré zatiaľ zostalo, zrejme tiež z dôvodu svojej rozsiahlosti, nezkaženým mestom. Jedná sa o vysoko uctievanú Ayuthaya, ktorej ruiny sú symbolom kráľovskej moci a náboženstva. Pešo prejdeme hlavné dominanty na ostrove. Navštívime najväčší chrám v Auythayi WAT Phra SI Sanphet či najslávnejší chrám WAT Phra Mahathat s Buddhovou hlavou obrastenou spleťou koreňov. Kto bude mať záujem, môže si zapožičať bicykel (cca 40 THB / deň) a celý areál si individuálne prejsť na bicykli, alebo sa ponúka prechádzka na slonoch (cca 550 THB). Popoludní vyrazíme späť do Bangkoku, aby sme si oddýchli v Lumphini PARKU či si prešli ďalšiu časť red-light District, Patpong. Večer podľa záujmu návšteva miestnych barov či reštaurácie.
 • 6. den: raňajky, ráno odchod autobusom do maniokom a cukrovou trstinou obkoleseného Kanchanaburi sa slávnym mostom cez rieku Kwai. Na jprv zamierime na vojnový cintorín, kde je pochovaných vyše 6000 vojnových zajatcov, ktorí zomreli pri stavbe mosta, navštívime Múzeum 2. svetovej vojny JEATH, ktoré zhromažďuje zbierku fotografií, obrazov, článkov, zbraní a ďalších nástrojov, ktoré boli využívané k stavbe železnice DEATH RAILWAY. Po zvyšok dňa individuálnej prechádzky pozdĺž rieky Kwai či návšteva ďalších múzeí a pod.
 • 7. den: raňajky, nezabudnuteľná plavba vlakom po nejhistoričtější časti "železnice smrti", keď vlak pôjde priamo cez Most cez rieku Kwai, naskytnú sa nám úžasné výhľady do údolia na raftové domčeky na rieke, budeme prechádzať zvlnenou krajinou hôr až do konečnej stanice NAM TOK. Ak pôjde vlak na čas, stihneme sa ešte vykúpať v neďalekom vodopádu SAI Yok NOI, ktorý je súčasťou Národného parku SAI Yok. Popoludní sa vydáme späť do Kanchanaburi na nocľah.
 • 8. den: raňajky, ráno odchod autobusom na letisko do Bangkoku, krátky prelet do provincie KRABY na brehu Andamanského mora, ktorá je slávna vďaka svojim všadeprítomným krasovým formáciám, a to na pevnine i v mori. Ubytujeme sa priamo v mestečku KRABY TOWN a budeme mať možnosť navštíviť lákavý nočný trh, kde za sprievodu všadeprítomné thajskej hudby ochutnáme krevetovou polievku, papájový šalát či thajskej sladkosti.
 • 9. den: po raňajkách presun do prístavu, nalodenie na loď, s ktorou sa plavíme na hornatý ostrov PHI PHI. Presun do miesta ubytovania, osobné voľno.
 • 10. den: raňajky, odpočinok na belostné pláži, možnosť thajských masáží, šnorchlovanie (len pár metrov od brehu objavíte bohatý podmor ský svet). Pre záujemcov lodný výlet so šnorchlovaním v lagúne MAYA BAY (od 1000 THB / os.), Ktorá hrala hlavnú úlohu vo filme Pláž z roku 1999.
 • 11. den: raňajky, pre záujemcov pešia túra do vnútrozemia ostrova, kľukatou cestičkou sa dostaneme džungľou až na vrchol ostrova, odmenou nám bude neopakovateľný výhľad na neobývaný ostrov PHI PHI LEH, ktorý sa dvíha z krištáľovo čistej vody, aj na dvojicu protiľahlých modravých zálivov. Zostup do dediny TONSAI. Späť na ubytovanie.
 • 12. den: raňajky, dopoludnia odplávame späť do Krabi a odtiaľ autobusom pôvabnou cestou do mestečka Phang-NGA ležiaceho uprostred vápe ncových skalísk, nie je preto nič zvláštne, že sa budeme pozerať stále nahor okolo seba. Ubytujeme sa a pokračujeme pešej prechádzkou k chrámu Wat Tham TA PAN, kde budeme prechádzať medzi sochami znázorňujúcimi budhistické peklo a raj. Skrz obrovského Čínskeho hada prejdeme do vnútra hlbokej jaskyne.
 • 13. den: raňajky, preskúmame rozprávkové prostredie takmer nenavštěvovaného dažďového lesoparku SA NANG Manor, prejdeme sa po jednoduchých chodníkoch vedúcich okolo vodopádov, ktoré vytvárajú kaskádová jazierka, v ktorých sa podľa legendy kúpe aj mýtická princezná Manora. Nafotíme si skaliská porastená lišajníky a stromy tropického ovocia. V tento deň je možné zaistiť požičanie motocykla k ďalšiemu preskúmavanie okolia Phang-Nga.
 • 14. den: po raňajkách, odchod do morského národného PARKU AO Phang-NGA s viac ako 40 ostrovmi s obrími útesmi. Najväčším lákadlom je OSTROV James Bond, ktorý sa pravým menom nazýva KO PHING KAN. Natáčali sa tu scény z filmu Muž so zlatou zbraňou. A nebojte, nebudeme tu len preplávať, my sa aj okúpeme, a to na jednej maličkej pláži, kde si zároveň vychutnáme aj obed. Ďalej budeme preplávať najrozľahlejším mangrovovými lesy, možno v nich uvidíme aj varana škvrnitého alebo zoborožce štítnatého, a objavíme aj život v moslimskej plávajúce dedinke KO pánov, ktorá je postavená na drevených koloch a má aj vlastné mešitu. Späť na pevninu.
 • 15. – 16. den: raňajky, späť do Krabi, prílet do Bangkoku, let domov.
 • Cena zahrnuje: medzinárodná spiatočná letenka Praha-Bangkok a vnútroštátnej spiatočná letenka Bangkok-Krabi vr. let. tax a poplatkov cca 20 000 Kč, spiatočný lodná doprava Krabi-Phi Phi, transfery z / na letisko, miestne medzimestská doprava (miestne autobusy, vlak), lodný výlet po rieke Chao Praya v Bangkoku a do morského NP Ao Phang-Nga, prechádzka vlakom po "železnici smrti", 13-14x ubytovanie v turistických hoteloch či v jednoduchých GuestHouse v 2lôžkových izbách s raňajkami (podľa letového rad), 1x obed, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatné strava, vstupné, doprava po mestách (tuk-tuk, metro - podľa vlastného uváženia, veľmi nízke ceny), bakšišné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 5 500 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 30 000 Kč za 880 Kč, storno letenky zo zdravotných dôvodov 750 Kč.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • příplatek za neobsazené lůžko -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Svět -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Svět -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduLetecké zájazdy
Ubytovanieturistický hotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájazdy

 • destinácia: Thajsko
  doprava: Letecky
  strava: snídaně
  od 48 990 Kč