Thajskej a malajzijskej dobrodružstvo s plavbou po ostrovoch Andamanského mora

Náročnosť 2 letecky klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel plná penze snidane TIP CK Poznání

Kombinace dvou zemí, Thajska a Malajsie, bez nočních přejezdů, ale s vnitrostátními přelety a plavbou po ostrovech Andamanského moře. Luxusnější forma cestování. Ubytování v hotelech se snídaní, bohatá možnost stravování a ochutnávání místních specialit. Ojedinělý nocleh v domečcích přímo v NP Khao Sok, pulzující metropole Bangkok a Kuala Lumpur i klid a odpočinek v nedotčené přírodě. Kouzelné bílé pláže thajského ostrova Ko Lipe a bezcelní zóna malajského ostrova Langkawi. Výhled z Petronas Towers, Železnice smrti, Most přes řeku Kwai. To vše čeká právě na vás.


Úvod:

Juhovýchodná Ázia ponúka toľko významných miest , že nie je jednoduché rozhodnúť sa , kde s návštevou začať . Ak ste cestovatelia prahnúci po dobrodružstve v podobe hlbokých džungľou , starodávnych chrámov , rušných miest a pláží lemovaných palmami , naše báječné thajsko - malajzijskej duo vás uchváti . Bangkok , město vábivé , živé , hlučné s prekrásnymi západy slnka hrdo nosí svoje priezvisko " Mesto anjelov " , na druhej strane Kuala Lumpur , dynamická metropola " Nové Ázie " , tak tolerantné k svojej malajzijskej , čínskej a indickej komunite sa pyšne hlási k odkazu minulosti , ale rýchlymi krokmi smeruje k budúcnosti . Thajský vidiek oplýva prírodnou krásou hôr i riek a je povinnou zastávkou našej výpravy . Plavba okolo tropických rajských ostrovčekov Andamanského mora vám umožní spoznať najdlhšej pláže , najmodrejšie vodu a najjemnejšie piesok . Obdivovatelia fauny a flóry si tu prídu tiež na svoje - Thajsko a Malajzia sú domovom najvzácnejších a najväčších kvetov na svete , malajských medveďov , krokodílov , obdivovaných slonov a tigrov , lietajúcich veveričiek a orlov . Sprevádza Marek Bejr a Kateřina Kočí.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
13.02.23 - 28.02.23 23TMA01634 64 990 Kč ON-LINE
20.11.23 - 05.12.23 23TMA01511 68 990 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odlet z Prahy do Bangkoku .
 • 1. - 2.den: odlet z Prahy, přílet do BANGKOKU, přejezd na ubytování v srdci Bangkoku. Večer zamíříme do centra všech baťůžkářů - KHAO SAN , kde se poprvé setkáme s bizarními kulinářskými lahůdkami v podobě různého hmyzu na grilu, kdo bude mít odvahu, může ochutnat. A ti méně odvážní se nemusí bát, narazíme tu i na spoustu restaurací či stánků s běžným jídlem.
 • 2. den: prílet do Bangkoku, prejazd na ubytovanie v srdci Bangkoku , odkiaľ budeme mať blízko nielen k pamiatkam , ale aj miestnym marketům , obchodom a reštauráciám , kde ochutnáme pravú thajskú kuchyňu . Večerné prehliadku začneme v jednej z najznámejších štvrtí Bangkoku - vo štvrti Patpong , ktorá je skôr známa ako red - light district s farebnými neóny a nočnými barmi , a ktorá ožíva iba v noci . Kúsok ďalej navštívime jednu z najuctievanejších svätýň Bangkoku s pozlátenou sochou Brahmy - Erawan Shrine , ktorá je obliehaná modliacimi miestnymi vo dne v noci . Ďalej budú naše kroky pokračovať k palácu ktorý pozostáva z tradičných thajských domčekov na chodúľoch , k Suan PAKKARD Paláci . Interiéry s ukážkou keramiky a bronzových šperkov je možné navštíviť v nasledujúcich dňoch . Potom presun na ubytovanie alebo podľa záujmu návšteva niektorého z miestnych barov či reštaurácií .
 • 3. den: po raňajkách sa vydáme na celodennú prehliadku Bangkoku . Najprv zamierime k veľkolepému , bohato zdobenému paláci GRAND PALA CE s najposvätnejším chrámom Thajska WAT PHRA kaeo ( Chrám smaragdového Budhu ) , palác je zdobený nástennými maľbami znázorňujúcimi Ramayana . Čo by kameňom dohodil od Grand Palace sa nachádza najstarší chrám v Bangkoku , a síce WAT PHO s obrím ležiacim Budhom ( dĺžka 46 m , výška 15 m ) zdobeným zlatom a perleťou . V Chinatown , najstaršej štvrti v Bangkoku pretkané úzkymi uličkami , sa občerstvíme v niektorom z miestnych stánkov , a ak budeme mať odvahu , ochutnáme jedlá, ktoré nie sú bežne dostupné inde v Bangkoku . Akonáhle načerpáme sily , presunieme sa trochu severnejšie , do areálu DUSIT PARKU s bývalou kráľovskou rezidenciou z teakového dreva Vimanmek PALACE , kde v miestnom múzeu spoznáme , ako v minulom storočí žili králi , a ako bonus sa vo vedľajšom MUZEU kráľovských slonov dozvieme o histórii význame bielych slonov v thajskej spoločnosti . V podvečer nasadneme do jednej z lodiek brázdiace rieku Chao Phraya RIVER a užijeme si príjemnú plavbu pozdĺž okúzľujúcich chrámov . A u jedného z nich vystúpime - u romantického chráme WAT ARUN ( Chrám úsvitu ) , z ktorého vyšších terás sa nám naskytne široký výhľad na Bangkok .
 • 4. den: raňajky v hoteli , odchod na návštevu najznámejšieho plávajúceho trhu Thajska - Damnoen Saduak FLOATING MARKET , ktorý pripomína " malé Benátky " . Miestni obchodníci predávajú na svojich lodičkách tropické ovocie a zeleninu , nájdeme tu však aj plávajúce stánky s občerstvením . Aby sme si maximálne užili miestnu atmosféru , prejdeme sa lodičkou medzi miestnymi a budeme mať možnosť aj nakúpiť . Popoludní sa vrátime do Bangkoku a navštívime miesta, ktoré sme nestihli v predošlom dni , napríklad niektoré z nákupných centier na SIAM SQUARE , zrelaxujete v Lumphini PARKU alebo Večera za sprievodu thajskej hudby v jednej z najväčších reštaurácii na svete Royal Dragon s 5000 miestami .
 • 5. den: po raňajkách sa vydáme na cestu do jedného z najkrajších horských regiónov v Thajsku , do Kanchanaburi sa slávnym Most cez ri eku Kwai . Najprv ale zamierime do Múzea 2. svetovej vojny JEATH , ktoré zhromažďuje zbierku fotografií , obrazov , článkov , zbraní , nožov a ďalších nástrojov , ktoré boli využívané k stavbe železnice DEATH RAILWAY . Naša cesta pokračuje na vojnový cintorín , kde je pochovaných vyše 6000 vojnových zajatcov , ktorí zomreli pri stavbe mosta cez rieku Kwai . Prejdeme sa vláčikom po už spomínané Death Railway až do stanice TAM Kasari , ktorá je takmer posledný existujúci stanicou pred hranicou s Barmou . Po obede v miestnej reštaurácii zamierime do slonieho kempu , kde budeme mať možnosť prechádzky na slonoch alebo ratingu na bambusových pltiach . Popoludní prejdeme k vodopádu KHAO Phang ( Saiyoke Noi ) a potom späť do Bangkoku .
 • 6. den: raňajky , transfer na letisko , odlet na najväčší thajský ostrov PHUKET s dlhými piesočnými plážami . Akonáhle sa ubytujeme v hoteli , a po krátkom odpočinku , vydáme sa za poznaním krás , ktoré tento ostrov ponúka . Užijeme si dychberúci výhľad na celý ostrov z nejfotografovanějšího miesta ostrova , z kopca RANG HILL ​​, navštívime farmu orchideí , továreň na spracovanie kešu orechov , staré mesto Phuket s prvkami čínskej a portugalskej architektúry a posvätný chrám WAT Chalong , na vrchu kopcov NAKKERD budeme obdivovať veľkého sediaceho Buddhu , ktorého je , so svojimi 45 metrami , možné vidieť z šíreho okolia . Nasleduje tradičná večera formou tradičného thajského bufetu .
 • 7. den: po raňajkách odjazd do NÁRODNÉHO PARKU KHAO SOK , v ktorom zažijeme dvojdňovej dobrodružstvo . Cestou budeme míňať malinké th ajskej dedinky a plantáže kaučukovníka . NP Khao Sok sa rozprestiera na ploche 647 km2 a jeho návštevníci tu môžu zahliadnuť slony , opice , zoborožce , vzácne motýle , nespočetné druhy vtákov a rastlín . Park je obohnaný vápencovými horami , ktoré dosahujú výšku až 900 metrov a ktoré spolu s jazerami vytvárajú neopakovateľnú atmosféru , skutočný raj . Jeden z najlepších spôsobov , ako preskúmať džungli je plavba po starodávnej rieke Sok na špeciálne upravených kanoe ( riadené miestnym sprievodcom ) , pri ktorej budeme pozorovať tropickú vegetáciu na brehoch rieky . Prechádzka na slonoch nás zavedie až do vnútra tropického pralesa a k vodopádu s možnosťou kúpania . Potom obedujeme na brehu rieky spolu s Gibon . Nasleduje návšteva Opičí jaskyne a pozorovanie krokodílov . K večeru sa ubytujeme v jednoduchých , ale útulných bungalovoch v srdci národného parku a užijeme si romantickú večeru v divokej krajine .
 • 8. den: raňajky , nasleduje pešia trek džungľou s pozorovaním zvierat a spoznávaním exotických rastlín . Po obede sa rozlúčime a vrátime sa späť do nášho hotela na ostrove Phuket , kde budeme odpočívať na jednej z miestnych pláží a vstrebávať nezabudnuteľné zážitky .
 • 9. den: po raňajkách presun do prístavu, nalodenie na výletnú loď, s ktorou plávame úžasnou scenériou ostrovov Andamanského mora, až doplávame na zelený ostrovček KO LIPE s nádherným tyrkysovým morom a bielym trblietavým pieskom, kde si užijeme oddych v príjemnom hotelíku kúsok od pláže.
 • 10. den: raňajky, relaxácia na bielych plážach, možnosť thajských masáží, šnorchlovanie alebo preskúmavanie ostrova či výlet dlhochvostý loďou na okolité ostrovy Ko Adang či Ko Rawi.
 • 11. den: raňajky, pokračovanie v plavbe medzi vápencovými skaliskami až na morskú hranicu medzi Thajskom a Malajziou, ktorú prekročíme a ocitneme sa v malajskom raji, na súostrovie LANGKAWI, ktoré je zároveň bezcolný zónou. Ubytujeme sa v hoteli neďaleko jednej z nedotknutých pláží.
 • 12. den: raňajky , pokračovanie v plavbe úžasnou scenériou ostrovov Andamanského mora - budeme míňať malebné ostrovčeky KO Ngai , KO Kradan , KO MOOK , KO TRANG a KO LIPE až na morskú hranicu medzi Thajskom a Malajziou , ktorú prekročíme a ocitneme sa v malajskom raji , na súostrovie LANGKAWI , ktoré je zároveň bezcolný zónou . Ubytujeme sa v hoteli neďaleko jednej z nedotknutých pláží .
 • 13. den: raňajky , dopoludnia relaxácie na pláži , posledné nákupy v bezcolnom raji ( možnosť navštívenia nákupného strediska Zon ) , popoludní odlet do malajského hlavného mesta KUALA LUMPUR ( KL ) , presun na ubytovanie neďaleko centra metropoly , kde sa mieša čínska , indická a malajzijská kultúra . Večerná prehliadka mestského jadra s možnosťou ochutnávky gurmánskych špecialít výberom z lahodného spektra kuchýň tejto krajiny . Nočný život v KL , možnosť návštevy presláveného Skybar s bazénom a úžasným výhľadom na celé mesto .
 • 14. den: po raňajkách odídeme len kúsoček od centra mesta , aby sme sa dostali do BATU CAVES , komplexu troch jaskynných hinduistických svätýň , kde si budeme pripadať ako v inom svete , konkrétne v Indii . Okolo nás sa budú hemžiť ženy vo farebných sárí ovenčenej náhrdelníky z pestrofarebných kvetín , z každej svätyne začujeme spev mantier a pocítime vôňu santalového dreva . K najväčšej jaskyni nás po 272 schodoch odprevadí opice a netopiere , au jej vchode budeme obdivovať obrovskú zlatú sochu Murge ( najvyššia socha Murge na svete ) . Po návrate do KL ešte navštívime najstaršiu mešitu v meste Masjid jamiek , hlavné trhovisko , budovu Najvyššieho súdu as mestom sa rozlúčime z vrchu , z veže menala KL ( 421 m ) , alebo z preslávených veží Petronas TOWERS ( 452 m ) , ktoré zaujímajú pozíciu 9. najvyššie stavby na svete .
 • 15. den: po raňajkách nás čaká transfer na letisko a odlet z Kuala Lumpur do ČR .
 • 15. – 16. den: odlet z Kuala Lumpur do ČR.
 • 16. den: prílet do Prahy .
 • Cena zahrnuje: medzinárodná letenka Praha - Bangkok , Kuala Lumpur - Praha , vnútroštátna letenka Bangkok - Phuket , Langkawi - Kuala Lumpur vr . tax a poplatkov cca 23 000 Kč ( všetky lety s občerstvením ) , lodná doprava z Phuketu na Ko Lipe a az Ko Lipe na Langkawi , lodný výlet na plávajúcom trhu a v NP Khao Sok , transfery klimatizovaným minibusom, v mestách miestnou dopravou, výlet vlakom po Death Railway , 12x ubytovanie v hoteli *** , 1x v jednoduchých bungalovoch v NP Khao Sok , 13x raňajky , 3x obed , 2x večera (súčasťou obedov a večerí nie sú nápoje ) , vstup do národného parku Khao Sok , vstupy v rámci programu 5. a 6. dňa , miestny sprievodca , vedúceho zájazdu , informačné materiály .
 • Cena nezahrnuje: ostatné strava (okrem stravy uvedené v Cena zahŕňa ) , bakšišné a všetko ostatné , čo nie je uvedené v odseku " Cena zahŕňa " .
 • Příplatky: 1lôžková izba 9 500 Kč , vstupenka na Petronas Towers 650 Kč ( nutné objednať min . 1 mesiac pred odletom ) , poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 30 000 Kč za 880 Kč, do 60 000 Kč za 1 440 Kč.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • příplatek za neobsazené lůžko -
 • vstupenka na Petronas Towers -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Svět -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Svět -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPoznávacie zájazdy
UbytovanieHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájazdy