Taliansko - Venedig Radweg - Z Brennerského priesmyku k moru

klimatizovaný autobus hotel penzion snidane cyklistika Náročnost 2.5

Báječná cyklostezka Venedig Radweg - Z Brennerského průsmyku skrz Jižní Tyrolsko, Benátsko až k Jadranu. Zdoláme na kole 370 km, které zakončíme v blízkosti Benátek. To vše pouze lehkým batohem na zádech, jelikož nám náš autobus bude po celou dobu dělat doprovodné vozidlo.


Úvod:

Táto cyklotrasa nás zavedie z Brennerského priesmyku až k Jadranskému moru. Pôjdeme prevažne chodníkom pozdĺž najznámejších riek a jazier južného Tirolska, cestou nás budú obklopovať fantastické vrcholky Dolomitov. Prejdeme aj najkrajšími mestečkami ako je Bruneck či Cortina di Ampezzo, cestou ostane čas aj na to, aby sme sa pokochali atmosférou jedinečných údolia, ochutnať vynikajúce juhotirolskej víno či absolútne vyladenú taliansku zmrzlinu. Ukončenie zájazdu po 370 km na bicykloch máme v blízkosti Benátok, takže bude možnosť aj nakuknúť do tohto svetoznámeho mestečka. Po celú dobu vás bude sprevádzať skúsený sprievodca a pre tých, ktorí nie sú tak zdatní bude možnosť aj skrátenia cyklotúr naším autobusom. Po ceste je dostatok miest, kde sa dá občerstviť. Ubytovanie s raňajkami máme vždy v blízkosti cyklotrasy v útulných penziónoch či hoteloch.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
27.05.23 - 04.06.23 23WEN01043 DOOBSAZENÍ PRO MUŽE 18 290 Kč ON-LINE
09.09.23 - 17.09.23 23WEN01044 18 290 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odjazd z ČR vo večerných hodinách, nočný prejazd do Talianska.
 • 2. den: ranný príchod do Brennerského priesmyku. Prvú etapu nášho putovania zahájime na Rakúsko - Talianskom pomedzí vo výške 1 374 m n. m. Odtiaľ po prúde rieky Eisack sklesáme 650 m výškových k dedinke Aichi. Ďalej nás cyklotrasa proti prúdu rieky Rienzi povedie až k mestu Bruneck, tretieho najväčšieho mesta Južného Tirolska. Tu budeme mať možnosť návštevy historického centra tohto prekrásneho jihotyrolského mestečka (65 km, ↓700 m na 50 kilometroch, potom ↑100 m na 15 kilometroch). Ubytovanie a nocľah.
 • 3. den: po raňajkách pôjdeme pozvoľným stúpaním ďalej proti prúdu rieky okolo jazier OLANGER SEE a a TOBLACHER SEE s úchvatnými výhľadmi na skupinu skalných štítov Tre Cime vyjdeme až do sedla PASSO CIMABANCHE (1 530 m n. m.). Odtiaľ nás čaká zjazd do CORTINA DI AMPEZZO, nad ktorým čnie najväčší velikán Dolomitov obrov a to TOFANA DI MEZZO (3 244 m). Mestečko je tiež známe ako populárny stredisko zimných športov, kde sa v roku 1956 konali zimné olympijské hry (75 km, ↑700 m na 60 kilometroch, potom ↓300 m na 10 kilometroch). Dojazd na ubytovanie, nocľah.
 • 4. den: raňajky, cyklotrasa nás tentoraz povedie údolím rieky BOITE do mestečka PIEVE di CADORE, rodisko slávneho renesančného maliar a Tiziana Vecelli. Tu sa napojíme na chodník pozdĺž známej rieky PIAVE, ktorej tok nás zavedie do mestečka PONTE NELLE ALPI (70 km, ↓850 m). Dojazd na ubytovanie, nocľah.
 • 5. den: raňajky, potom okolo jazier LAGO DI SANTA CROCE, LAGO Mort a LAGO DELL RESTELLO až k riečke FIUME MESCHIO, ktorá nás zavedie do malebného mestečka VITTORIO VENETO. Ďalej po vedľajších cestách prídeme do mesta Conegliano, nad ktorým sa týči pozostatky hradu z 10. storočia, ktorý je výraznou dominantou mesta. Mesto samo je známe pre svoje kvalitné víno, predovšetkým suché biele Prosecco a je domovom najstaršie a najprestížnejšie vinárske školy (55 km, ↓350 m). Ubytovanie, nocľah.
 • 6. den: po raňajkách nasadneme opäť na bicykel a s Alpami za chrbtom sa cyklotrasa kľukatí po miestnych cestičkách a cestách tak, aby sa vyhla hlavným ťahom. Budeme prechádzať malebnej talianskej dedinky, ešte raz prekročíme mohutnú rieku PIAVE a prídeme do srdca hlavného mesta provincie Benátsko, do TREVISO. Historické mesto s mnohými pamätihodnosťami leží na sútoku dvoch riečok, preto rad ulíc tvoria kanály (55 km, ↓300 m). Dojazd na ubytovanie, nocľah.
 • 7. den: po raňajkách nás čaká posledná etapa nášho putovania. Pôjdeme lesnými parky po brehu meandrující riečky FIUME SILE, ktorá nás odprevadí až k nášmu vysnívanému cieľu, Jadranskému moru. Cyklotrasa nás povedie okolo Benátskej lagúny, ktorá je spoločne s Benátkami zapísaná na zoznam dedičstva UNESCO k mestu JESOLO pýšiace sa 15 km dlhou piesočnatou plážou (60 km, rovina). Ubytovanie, nocľah.
 • 8. den: raňajky, celodenná relaxácia pri mori alebo miestna hromadnou lodnou dopravou návšteva BENÁTOK. Možnosť individuálnej prechád zky na bicykli po pobreží na Caorle. Podvečerná odchod cez Rakúsko do ČR.
 • 9. den: príchod do ČR v skorých ranných hodinách.
 • Poznámka I: Počet elektrokol na zájezdu je omezen. Elektrokolo musí být zaznamenáno do smlouvy o zájezdu formou příplatkové služby. Při n enahlášení do CK bude jeho přeprava zamítnuta. Nabíjení elektrokol může být hotelem zpoplatněno.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom s cyklovlekem, 6x nocľah, 6x raňajky, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 3 000 Kč.
 • Stravování: raňajky.
 • Ubytování: ubytovanie s raňajkami máme vždy v blízkosti cyklotrasy v útulných penziónoch či hoteloch.
 • Umístění: Itálie - Bruneck, Jesolo, Benátky

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Evropa -
 • přeprava elektrokola -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Ubytovaniekombinované
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupné miestaHradec Králové, Pardubice, Poděbrady, PrahaQrCode image

Podobné zájazdy