Rakúsko, Taliansko - Od Salzburgu k Jadranu - Ciclovia Alpe Adria Radweg

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel 3* penzion snidane cyklistika

Naše 420 km dlouhé cykloputování započneme v Salzburgu a proti proudu řeky Salzach vystoupáme až do lázeňského Bad Gasteinu. Odtud již po jižních svazích Alp až do letoviska Grado v italském Benátsku. Cestou navštívíme největší ledovou jeskyní na světě - Eisriesenwelt, středověký hrad - Klammstein a město UDINE s desítkami renesančních a barokních paláců.


Úvod:

Ciclovia Alpe Adria Radweg (CAAR) je novovytvorená diaľková cyklotrasa (z r. 2013) z rakúskeho Salzburgu do talianskeho Grada. Pozdĺž cesty budeme mať nepreberné možnosti občerstvenia a ochutnávok miestnych špecialít. 420 km dlhá cesta začína v Rakúsku, v Mozartovom meste Salzburgu a prechádza dvoma hrebene Álp. Hlavné alpský hrebeň NP Vysokých Taur prejdeme vlakom. Po prejazde Villachom vystúpime na rakúsko-talianskej hranice a na taliansku stranu sa dostaneme po telese zrušenej železničnej trate (Pontebbana). Desiatky železničných tunelov a mostov pokrytých perfektným asfaltom a nalajnovanie cyklotrasou nás zavedú až pod Alpy. Záverom prejdeme Udine, hlavné mesto provincie Friuli-Venezia Giulia, a po cyklotrasách a vedľajších cestičkách sa pozdĺž antických vykopávok dostaneme až do cieľa nášho putovania, do prímorského letoviska Grada. Tu strávime deň relaxáciou a kúpaním pred návratom domov.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
09.09.23 - 18.09.23 23SZG01860 17 990 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odchod v podvečerných hodinách z ČR do Rakúska.
 • 2. den: ranný príchod do Salzburgu. Prvú etapu začneme v hl. meste Salzburska, vydáme sa proti prúdu rieky Salzach ústrety alpským hr ebeňom. Možnosť zachádzky k zámkom Frohnburg, Hellbrunn atď., Prejazd mestom Hallein, vodopád Gollinger. Po málo frekventovanej ceste úzku průrvu Pass Lueg na Werfen s hradom Hohenwerfen a najväčší ľadovou jaskyňou na svete Eisriesenwelt (jaskynný systém s dĺžkou 42 km). Cez Bischofshofen do mestečka St. Johann im Pongau.
 • 3. den: pokračovanie nad riekou Salzach do GIGERACH, asi 1,5 km dlhým tunelom sa dostaneme do údolia Gasteiner Tal, ktoré strážia stredoveký hrad Klammstein. Pozvoľným stúpaním údolím s malebnými alpskými dedinkami prídeme do kúpeľného mestečka BAD GASTEIN. Vystúpime na Böckstein, najvyšší bod celej trasy (1 200 m n. M.), Naložíme kolesá do vlaku, ktorý nás prevezie 8 371 m dlhým tunelom skrze hlavné alpský hrebeň do Mallnitz, odkiaľ sa prudkým klesaním serpentínami dostaneme do údolia MOLLTALL.
 • 4. den: po prúde rieky Moll zostúpime do horskej dedinky Möllbrücke, napojíme sa na DRAURADWEG (diaľková cyklotrasa pozdĺž rieky Dráv y). Prejdeme mestom Spittal AN DER Drau s možnosťou odbočky na Milstätter See. Ďalej nás cyklotrasa povedie pozdĺž rieky Drau jabloňovými sady až do historického mesta VILLACH.
 • 5. den: proti prúdu rieky GAIL začneme stúpať k talianskym hraniciam, ktoré prekročíme u Maglern. Pozvoľným stúpaním sa dostaneme na vrchol druhého alpského hrebeňa, k rozvodie u Camporosso, odkiaľ budeme už klesať až pod Alpy do nížiny. U Tarvisio cyklotrasa nabieha na teleso zrušené železničné trate. Perfektné nalinkovaný asfalt, mierny sklon, osvetlené tunely, staré dráhové domčeky a nádražie, pôvodné železničné mosty a úžasné horské scenérie okolo robí z tejto trasy naozajstný cyklistický raj.
 • 6. den: PONTEBBANA, ako sa volala táto bývalá železnice, nás povedie úzkym údolím riečky Femme. Zastavme sa na stanici Chiusaforte, k de na nás dýchne duch starej železnice. V Pontebba prekročíme bývalej rakúsko-talianskej hranice (do r. 1918). Venzone, staré mesto zbořené roku 1976 pri zemetrasení, bolo novo postavené podľa stredovekej predlohy. Teraz je tu na každom rohu levanduľový obchodík.
 • 7. den: s Alpami za chrbtom sa cyklotrasa kľukatí po miestnych cestičkách tak, aby sa vyhla hlavným ťahom. Budeme prechádzať talianskej dedinky ukryté v Lánoch kukuričných polí. Napojíme sa na cyklotrasu in @ natura, ktorá nás zavedie do hl. mesta prímorské provincie Friuli - Venezia Giulia, do UDINE s desiatkami renesančných a barokových palácov, zámkom a námestím s lodžiami.
 • 8. den: posledná etapa nás zavedie do opevneného mesta Palmanova na pôdoryse devíticípé hviezdy. Monumentálna bránou sa dostaneme na hlavné námestie Piazza Grande s koruhvou a veľkým chrámom. Nížinou prídeme do AQUILEIA, bývalého rímskeho prístavného mesta. Po telese bývalej železnice dorazíme k hrádzi pretínajúce lagúnu, na konci ktorej sa nachádza vysnívaný cieľ našej cesty, prímorské letovisko GRADO.
 • 9. den: celodenná relaxácia pri mori, individuálne prechádzky na bicykli po pobreží na Monfalcone. Podvečerná odchod cez Rakúsko do ČR.
 • 10. den: príjazd do ČR.
 • Poznámka I: Sleva na dítě do 12 let 1200 Kč. Dětské ceny platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami.
 • Poznámka II: Sleva na dítě do 12 let 1200 Kč. Dětské ceny platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami.
 • Cena zahrnuje: 7x nocľah s raňajkami v *** hoteloch a penziónoch v 2lôžkových izbách, 1x večera, doprava klimatizovaným autobusom s cyklovlekem, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 500Kč poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu do 30 000 Kč za 350 Kč.
 • Stravování: 1x večeře (4. noc).
 • Ubytování: 7x nocleh se snídaní v ***hotelech a penzionech ve dvoulůžkových pokojích s vl. soc. zařízením.
 • Umístění: Rakousko, Itálie - Salzburg, Udine, Grado
 • Náročnost programu 40% zájezdu po šotolině, spíše pro trekové kolo

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Evropa -
 • přeprava elektrokola -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieHotel 3*
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupné miestaČeské Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, TáborQrCode image

Podobné zájazdy