Pohodový týždeň v Alpách - Taliansko - Top Dolomit - Val di Fiemme s kartou

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel 4* polopenze turistika sauna bazén Fiemme Montain Pass

Dolomity - príjemná turistika s kvalitným zázemím v Dolomitoch

Úvod:

Stredisko Val di Fiemme, nazývané často tiež Brána Dolomitov, ponúka typické talianske slnko a nepředražené služby. Vďaka krásnemu panoráme hlbokých alpských lesov sa Val di Fiemme stalo jedným z najnavštevovanejších provincií v oblasti Trentino. Val di Fiemme leží v nadmorskej výške 952 - 2 489 m n. M. Príroda Val di Fiemme je typicky alpská, charakteristická vysokým pohorím s nádherne zalesnenými horami. Rieka Avisio, tečúcej v údolí, dokresľuje celkovej panorámu Val di Fiemme. Juh je ohraničený oblasťou Lagorai a sever strediskom Latemar. Pre milovníkov histórie je zaiste zaujímavou skutočnosťou, že v 12. storočí Val di Fiemme založilo feudálnej republiku - Magnifica Community di Fiemme. Svedkovia tejto doby, domy vtedajších aristokratov v Cavalese, sa zachovali dodnes. Budeme ubytovaní v komfortnom **** hoteli len pár kilometrů od Predazza, v ktorom na nás čakajú 2lôžkové izby so sprchou a WC, fénom, sat. TV, chladničkou, telefónom a Wi-Fi zónou. Raňajky sú podávané formou švédskeho stolu a večere menu o 3 chodoch s výberom. Súčasťou hotela je aj relaxačná zóna s krytým bazénom a saunou. Výhodou je určite aj karta na lanovky v celom údolí Val di Fiemme.


- program zájazdu

 • 1. den: odjazd vo večerných hodinách z ČR do Talianska.
 • 2. den: príjazd do Bellamonte (1 300 m), dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela. Základný variant (náročnosť 1,5 z 5 ; 4 hod., ↑240 m, ↓400 m): odchod naším busom k priehrade LAGO DI Paneveggio (1 462 m) krátka prechádzka okolo priehrady, výstup na pevnosť FORTE DOSSACCIO (cca 1 700 m) a späť do hotela zostupom do Bellamonte, večera.
 • 3. den: raňajky, odchod busom do PAMPEAGA, lanovkou a pešo k chate PASSO FEUDE (2 175 m). Základný variant (2,5 z 5; 7 hod., ↑500 m, ↓500 m): výstup k nádherne položenej chate RIFUGGIO TORRE DI PISA (2 671 m), odkiaľ sú fantastické výhľady, ďalej takmer mesačnou krajinou k tiesňave FORCELLA DEI CAMOSCI a späť k hornej stanici lanovky - krásna jedinečná túra v srdci Dolomitov, ktorá patrí medzi najkrajšie panoramatické túry v Dolomitoch. Zjazd lanovkou späť k busu. Ľahší variant (1,5 z 5; 3 hod., ↑200 m, ↓250 m): len kratšie výstup smerom k chate Torre di Pisa a potom po vrstevnici k ďalšej chate MAIERL-ALM (2 037 m) a späť cez priesmyk PASSO PAMPEAGO (1 990 m) späť k busu. Odchod busom na hotel, večera.
 • 4. den: raňajky, autobusom do CAVALESE. Základný variant (2 z 5; 5 hod., ↑200 m, ↓1000 m): výjazd lanovkou až na PAINON DEL CERMIS, p eknú cestou k jazeru BOMBASEL, zostup k jazeru LAGORAI a stálym klesaním až k hornej stanici prvej lanovky (1 250 m). Ľahší variant (1,5 z 5; 4 hod., ↑50 m, ↓180 m): od lanovky k jazeru BOMBASEL a späť k lanovke cez TRAPPOLU (2 401 m), zjazd dole lanovkou, krátka prehliadka mesta CAVALESE. Všetci odchod do hotela, večera.
 • 5. den: raňajky, pešo do EL ZIRMO, výjazd lanovkou na AL CERVO (1 960 m), pešo až pod priesmyk PASSO LUSIA. Základný variant (2 z 5; 5 hod., ↑400 m, ↓400 m): pod štítmi CIMA DI LASTE k jazeru LAGO DI LUSIA (2 333 m), zostup k chate MALGA BOCCHE a traverzu k hornej stanici lanovky, zjazd dole k busu. Ľahší variant (1,5 z 5; 3 hod., ↑300 m, ↓300 m): túra iba k jazeru LUISA, späť k hornej stanici a zjazd lanovkou a pešo do hotela. Ťažšie variant (3 z 5; 7 hod., ↑800 m, ↓800 m): od jazera Lago di Lusia výstup na CIMA BOCCHE (2 785 m), nádherné vyhliadky a okolo zákopov z 1. sv. vojny k jazeru rovnakého názvu späť k lanovke. Všetci odchod do hotela, večera - typické miestne špeciality.
 • 6. den: raňajky, odchod busom do priesmyku PAMPEAGO, výjazd lanovkou pod M.ANGELLO (2 358 m). Základný variant (2 z 5; 5 hod., ↑400 m , ↓800 m): okružná túra okolo vrcholu M. Angello cez PELENZANA (2 169 m), BAITO VALBONA (2 194 m) ku spojnici turistických ciest LA PORTA, odkiaľ sa vydáme po vrstevnici s možnosťou výstupu na CORNON (2 189 m), odkiaľ už len zostúpime do údolí k busu. Ľahší variant (1,5 z 5; 3 hod., ↑300 m, ↓300 m): rovnaká cesta k odbočke LA PORTA a potom priamo k hornej stanici lanovky a zjazd k busu. Prejazd naším busom do hotela, všetci večera.
 • 7. den: raňajky, dopoludnia odjazd do ČR, príchod v neskorých nočných hodinách.
 • Poznámka I: Detské ceny platia pre deti ubytované spolu s 2 dospelými osobami.
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 6x raňajky, 4x večera, 1x typická talianska večera, prípitok na privítanie, Fiemme Mountain Pass, vstup do relaxačnej zóny s krytým bazénom, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 500 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov do 30 000 Kč za 245 Kč.
 • Stravování: raňajky sú podávané formou švédskeho stolu a večere menu o 3 chodoch s výberom.
 • Ubytování: ubytovaní v komfortním ****hotelu jen pár kilometrů od Predazza, ve kterém na nás čekají 2lůžkové pokoje se sprchou a WC, fénem, sat. TV, ledničkou, telefonem a Wi-Fi zónou. Součástí hotelu je i relaxační zóna s krytým bazénem a saunou.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel 4*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Tábor, svoz Bratislava, svoz České Budějovice, svoz Jihlava

Mapa zájazdu


QrCode image