Pohodový týždeň v Alpách - Rakúsko, Taliansko - Záhrada Dolomitov

klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika bazén Náročnost 2.5

Úvod:

Tento je zájazd zameraný na ľahkú strednej turistika po najznámejších najkrajších lokalitách východných Dolomitov. No, budete schopní zistiť, či máte niekoľko hostiteľov. Celý zájazd koncipovaný je Tak, aby ste pohodlne spoznali nádherné údolie Hochpustertal jeho Okolie, Tzv. Zahradu Dolomit náš hotel leží v bočnom údolí - Antholzer Tal na slnečnom tichom miesta jeho poloha je ideálna k Poznaň východných Dolomot. Navštívime Passo Falzarego a Mesto Cortina d'Ampezzo, pokocháme sa romantickým jazerom Pragser Wildsee Alebo vystúpime k jednej z najznámejších dominantné DOLOMIT - k poľa Tre CIMME di Lavaredo. Ubytovanie v *** hoteli ponúka veľký komfort, tzn. izby s vlastným sociálnym zariadením vrátane fénu, sat. TV, telefón, telefón Určiť oceníte aj relaxačné plocha s krytým bazénom KDE možno načerpať sily po vydarenom jazdec. Raňajkách JE podávanie Aggregate švédskeho Štóly menu Večeřa o 3 chodoch sebe šalátovým bufetom. Jedenkrát pre nás miesto klasické večere majitelé pripravujú italské špeciality.


- program zájazdu

 • 1. den: odjazd vo večerných hodinách z ČR do Talianska.
 • 2. den: ráno príjazd do Antholz, dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela. Popoludní voľný program alebo miestnym buso m (cca 3 EUR) so sprievodcom k jedinečnému jazeru Antholzer SEE a údolím, skôr prechádzkou, späť do hotela (2,5 hod.), večere.
 • 3. den: raňajky, odchod na celodenný výlet do Dolomitu, základná varianta (náročnost 2 z 5; 4 hodiny ↑400 m, ↓300 m). Ze Sedla Passo Falzarego (2 100 m) pod Croda Nera na Rif. Averau (2 410 m) jazero s lanovkou Cinque Torri (2 250 m), lanovkou dolú k autobusu. Tůru je možné predĺžiť na svahu bez použitia lanovky. Poblíž horní stanice lanovky je výstava věnovaná I. svetové válce. Lehchis variant: lanovkou nahor na chatu Cinque Torri, procházka okolo masívu Cinque Torri, vyhliadka ekspozice a sjezd lanovkou k autobusu. Hotel sa nachádza v meste Cortina d'Ampezzo, na pláži, na pláži.
 • 4. den: raňajky, odchod do SEXTENU, výjazd lanovkou na MONTE ELMO (2 050 m), základný variant (2,5 z 5; 7 hod., ↑400 m, 800 m): výstu p na HELM (2 434 m), cez SILLIANER HÜTTE a späť okružná cestou č. 4-20 k lanovke, späť k hornej stanici lanovky, zjazd do údolia, možnosť prehliadky mestečka, cestou späť zastávka v INNICHENU (jedinečná románska katedrála), odchod do hotela, večera.
 • 5. den: snídaně, odjezd k jezeru Misurina, mýtnou silnicí k RIFUGIO AURONZO (2 320 m), základní varianta (2,5 z 5; 7 hod., ↑200 m, ↓200 m): na RIF. A. LOCATELLI (2 405 m), dále přes PASSO FISCALINO (2 519 m) na chatu RIF. LAVAREDO (2 344 m) a zpět k busu u RIF. AURONZO. Lehčí varianta (2 z 5; 4 hod., ↑100 m, ↓100 m): na RIF. A. LOCATELLI, dále na RIF. LAVAREDO a zpět k autobusu. Zpět do hotelu, večeře. Obě varianty nabízejí nádherné výhledy na dominantu Dolomit - TRE CIME DI LAVAREDO a procházejí místy, kde se za I. světové války urputně bojovalo.
 • 6. den: raňajky, odchod miestnym mikrobusom (cca 4 EUR) do priesmyku STALLER SATTEL (2 052 m, na hraniciach Rakúska a Talianska), zák ladný variant (2,5 z 5; 7 hod., ↑800 m, ↓800 m): nádherný výstup na ROTE WAND (2 818 m), okolo potoka ACKSTAL BACHE, ľahší variant (2 z 5; 3 hod., ↑100 m, ↓100 m): z priesmyku okolo rakúskeho jazera OBERSEE k chate rovnakého mena - možnosť občerstvenia, talianska večera .
 • 7. den: raňajky, odchod k jazeru PRAGSER WILDSEE (1 500 m) - najromantickejšie jazero Dolomitov, základný variant (2 z 5; 7 hod., ↑500 m, ↓500 m): výstup na GR. APOSTEL (1 995 m), ľahká až stredne ťažká túra. Ťažšie variant (3 z 5; 7 hod., ↑1 300 m, ↓1 300 m): výstup na SEEKOFEL (2 810 m) - nádherné výhľady na západnú časť Dolomitov, ľahká variant (1 z 5; 2 hod., ↑50 m, ↓50 m): prechádzka okolo jazera, späť k busu, všetci odchod do hotela, večera.
 • 8. den: raňajky, odchod do ČR, príjazd do ČR v nočných hodinách.
 • Poznámka I: Dětské ceny platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami.
 • Poznámka II: Detské ceny platia pre deti ubytované spolu s 2 dospelými osobami.
 • Cena zahrnuje: 6x nocľah, 7x raňajky, 5x večera, 1x talianska večera, vstup do relax. zóny s krytým bazénom a fitness centrom, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 900 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov 280 Kč.
 • Stravování: raňajky sú podávané formou švédskeho stola a večere menu o 3 chodoch so šalátovým bufetom. Jedenkrát pre nás namiesto klasickej večere majitelia pripraví talianske špeciality.
 • Ubytování: Ubytovanie v *** hoteli ponúka veľký komfort, tzn. izby s vlastným sociálnym zariadením vrátane fénu, sat. TV, rádia, telefónu atď. Určite oceníte i relaxačnú zónu s krytým bazénom, kde možno načerpať sily po vydarenom dni.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Tábor, svoz Bratislava, svoz České Budějovice, svoz Jihlava

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy