Pohodový týždeň v Alpách - Rakúsko, Taliansko - Záhrada Dolomitov

klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika bazén Náročnost 2.5

Na tomto pohodovém zájezdu ve východních Dolomitech navštívíte mimo jiné kouzelné jezero Pragser Wildsee, dále proslavené skalní věže Tre Cime, blízké jezero Lago Falzarego a nakouknete také do Sextenských Dolomit.

Úvod:

Tento zájazd je zameraný na ľahkú a strednú turistiku po najznámejších a najkrajších lokalitách východných Dolomitov. Na všetkých trasách si môžete oddýchnuť a posilniť sa v horských hostincoch. Celý zájazd je koncipovaný tak, aby ste pohodlne spoznali krásne údolia Hochpustertal a jeho okolia, tzv. Záhradu Dolomitov. Náš hotel leží v bočnom údolí Antholzer Tal na slnečnom a tichom mieste a jeho poloha je ideálna k poznaniu východných Dolomitov. Navštívime Passo Falzarego a mesto Cortina d'Ampezzo, pokocháme sa romantickým jazerom Pragser Wildsee alebo vystúpime k jednej z najznámejších dominánt Dolomitov - k masívu Tre cimm di Lavaredo. Ubytovanie v *** hoteli ponúka veľký komfort, tzn. izby s vlastným sociálnym zariadením vrátane fénu, sat. TV, rádia, telefónu atď. Určite oceníte aj relaxačnú zónu s krytým bazénom, kde možno načerpať sily po vydarenom dni. Raňajky sú podávané formou švédskeho stolu a večere menu o 3 chodoch so šalátovým bufetom. Jedenkrát pre nás namiesto klasickej večere majitelia pripraví talianske špeciality.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
27.06.20 - 04.07.20 20ALD01700 14 990 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odjazd vo večerných hodinách z ČR do Talianska.
 • 2. den: ráno príjazd do Antholz, dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela. Popoludní voľný program alebo miestnym buso m (cca 3 EUR) so sprievodcom k jedinečnému jazeru Antholzer SEE a údolím, skôr prechádzkou, späť do hotela (2,5 hod.), Večere.
 • 3. den: raňajky, odchod na celodenný výlet do Dolomitov, základný variant (náročnosť 2 z 5; 4 hod ↑400 m, ↓300 m). Zo sedla Passo Falzarego (2 100 m) pod Croda Nera na Rif. Averau (2 410 m) a zostup k lanovke Cinque Torri (2 250 m), lanovkou dole k autobusu. Túru možno predĺžiť o zostup bez použitia lanovky. V blízkosti hornej stanice lanovky sa nachádza expozícia venovaná I. svetovej vojne. Ľahší variant: lanovkou hore na chate Cinque Torri, prechádzka okolo masívu Cinque Torri, prehliadka expozície a zjazd lanovkou k busu. Popoludní krátka zastávka v Cortina d'Ampezzo a návrat na hotel, večera.
 • 4. den: raňajky, odchod do SEXTENU, výjazd lanovkou na MONTE ELMO (2 050 m), základný variant (2,5 z 5; 7 hod., ↑400 m, ↓800 m): výst up na HELM (2 434 m ), cez SILLIANER Hutta a späť okružná cestou č. 4-20 k lanovke, späť k hornej stanici lanovky, zjazd do údolia, možnosť prehliadky mestečka, cestou späť zastávka v Innichen (jedinečná románska katedrála), odchod do hotela, večera.
 • 5. den: raňajky, odchod k jazeru Misurina, mýtnou cestou k RIFUGIO Auronzo (2 320 m), základný variant (2,5 z 5; 7 hod., ↑200 m, ↓200 m): na RIF. A. LOCATELLI (2 405 m), ďalej cez PASSO FISCALINO (2 519 m) na chate RIF. Lavaredo (2 344 m) a späť k busu u RIF. Auronzo. Ľahší variant (2 z 5; 4 hod., ↑100 m, ↓100 m): na RIF. A. LOCATELLI, ďalej na RIF. Lavaredo a späť k autobusu. Späť do hotela, večera. Oba varianty ponúkajú nádherné výhľady na dominantu Dolomitov - TRE CIME DI Lavaredo a prechádzajú miestami, kde sa za I. svetovej vojny urputne bojovalo.
 • 6. den: raňajky, odchod miestnym mikrobusom (cca 4 EUR) do priesmyku Staller SATTEL (2 052 m, na hraniciach Rakúska a Talianska), zák ladný variant (2,5 z 5; 7 hod., ↑800 m, ↓800 m ): nádherný výstup na ROTE WAND (2 818 m), okolo potoka ACKSTAL BACHE, ľahší variant (2 z 5; 3 hod., ↑100 m, ↓100 m): z priesmyku okolo rakúskeho jazera OBERSEE k chate rovnakého mena - možnosť občerstvenia, talianska večera.
 • 7. den: raňajky, odchod k jazeru PRAGSER Wildsee (1 500 m) - najromantickejšie jazero Dolomitov, základný variant (2 z 5; 7 hod., ↑500 m, ↓500 m): výstup na GR. Apostel (1 995 m), ľahká až stredne ťažká túra. Ťažšie variant (3 z 5; 7 hod., ↑1 300 m, ↓1 300 m): výstup na SEEKOFEL (2 810 m) - nádherné výhľady na západnú časť Dolomitov, ľahká variant (1 z 5; 2 hod., ↑ 50 m, ↓50 m): prechádzka okolo jazera, potom späť k busu, všetci odchod spoločne do hotela, večera.
 • 8. den: raňajky, odchod do ČR, príjazd do ČR v nočných hodinách.
 • Poznámka I: Dětské ceny platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami.
 • Poznámka II: Detské ceny platia pre deti ubytované spolu s 2 dospelými osobami.
 • Cena zahrnuje: 6x nocľah, 7x raňajky, 5x večera, 1x talianska večera, vstup do relax. zóny s krytým bazénom a fitness centrom, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 900 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov 280 Kč.
 • Stravování: raňajky sú podávané formou švédskeho stola a večere menu o 3 chodoch so šalátovým bufetom. Jedenkrát pre nás namiesto klasickej večere majitelia pripraví talianske špeciality.
 • Ubytování: Ubytovanie v *** hoteli ponúka veľký komfort, tzn. izby s vlastným sociálnym zariadením vrátane fénu, sat. TV, rádia, telefónu atď. Určite oceníte i relaxačnú zónu s krytým bazénom, kde možno načerpať sily po vydarenom dni.
 • Umístění: Itálie - Tre Cime

Príplatky a zľavy


 • dítě 0 - 3 roky -
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa -
 • dítě 0 - 5 let -
 • dítě 6 - 13 let -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Ostrava, svoz Tábor, svoz Bratislava, svoz České Budějovice, svoz Jihlava

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy