Pohodový týždeň v Alpách - Rakúsko, Taliansko - Záhrada Dolomitov

klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika sauna bazén Náročnost 2.5

Na tomto pohodovém zájezdu ve východních Dolomitech navštívíte mimo jiné kouzelné jezero Pragser Wildsee, dále proslavené skalní věže Tre Cime a nakouknete také do Sextenských Dolomit. Po návratu z tůry si můžete odpočinout v hotelové relaxační zóně s krytým bazénem.


Úvod:

Tento zájazd je zameraný na ľahkú a strednú turistiku po najznámejších a najkrajších lokalitách východných Dolomitov. Na všetkých trasách si môžete oddýchnuť a posilniť sa v horských hostincoch. Celý zájazd je koncipovaný tak, aby ste pohodlne spoznali krásne údolia Hochpustertal a jeho okolia, tzv. Záhradu Dolomitov. Náš hotel leží v bočnom údolí Antholzer Tal na slnečnom a tichom mieste a jeho poloha je ideálna k poznaniu východných Dolomitov. Navštívime Passo Falzarego a mesto Cortina d'Ampezzo, pokocháme sa romantickým jazerom Pragser Wildsee alebo vystúpime k jednej z najznámejších dominánt Dolomitov - k masívu Tre cimm di Lavaredo. Ubytovanie v *** hoteli ponúka veľký komfort, tzn. izby s vlastným sociálnym zariadením vrátane fénu, sat. TV, rádia, telefónu atď. Určite oceníte aj relaxačnú zónu s krytým bazénom, kde možno načerpať sily po vydarenom dni. Raňajky sú podávané formou švédskeho stolu a večere menu o 3 chodoch so šalátovým bufetom. Jedenkrát pre nás namiesto klasickej večere majitelia pripraví talianske špeciality.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
30.06.23 - 07.07.23 23ALD01700 POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA 18 490 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odjazd vo večerných hodinách z ČR do Talianska.
 • 2. den: ráno príjazd do Antholz, dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela. Popoludní voľný program alebo miestnym buso m (cca 3 EUR) so sprievodcom k jedinečnému jazeru Antholzer SEE a údolím, skôr prechádzkou, späť do hotela (2,5 hod.), Večere.
 • 3. den: raňajky, odchod na celodenný výlet do Dolomitov, základný variant (náročnosť 2 z 5; 4 hod ↑400 m, ↓300 m). Zo sedla Passo Falzarego (2 100 m) pod Croda Nera na Rif. Averau (2 410 m) a zostup k lanovke Cinque Torri (2 250 m), lanovkou dole k autobusu. Túru možno predĺžiť o zostup bez použitia lanovky. V blízkosti hornej stanice lanovky sa nachádza expozícia venovaná I. svetovej vojne. Ľahší variant: lanovkou hore na chate Cinque Torri, prechádzka okolo masívu Cinque Torri, prehliadka expozície a zjazd lanovkou k busu. Popoludní krátka zastávka v Cortina d'Ampezzo a návrat na hotel, večera.
 • 4. den: raňajky, odchod do SEXTENU, výjazd lanovkou na MONTE ELMO (2 050 m), základný variant (2,5 z 5; 7 hod., ↑400 m, ↓800 m): výst up na HELM (2 434 m ), cez SILLIANER Hutta a späť okružná cestou č. 4-20 k lanovke, späť k hornej stanici lanovky, zjazd do údolia, možnosť prehliadky mestečka, cestou späť zastávka v Innichen (jedinečná románska katedrála), odchod do hotela, večera.
 • 5. den: raňajky, odchod k jazeru Misurina, mýtnou cestou k RIFUGIO Auronzo (2 320 m), základný variant (2,5 z 5; 7 hod., ↑200 m, ↓200 m): na RIF. A. LOCATELLI (2 405 m), ďalej cez PASSO FISCALINO (2 519 m) na chate RIF. Lavaredo (2 344 m) a späť k busu u RIF. Auronzo. Ľahší variant (2 z 5; 4 hod., ↑100 m, ↓100 m): na RIF. A. LOCATELLI, ďalej na RIF. Lavaredo a späť k autobusu. Späť do hotela, večera. Oba varianty ponúkajú nádherné výhľady na dominantu Dolomitov - TRE CIME DI Lavaredo a prechádzajú miestami, kde sa za I. svetovej vojny urputne bojovalo.
 • 6. den: raňajky, odchod miestnym mikrobusom (cca 4 EUR) do priesmyku Staller SATTEL (2 052 m, na hraniciach Rakúska a Talianska), zák ladný variant (2,5 z 5; 7 hod., ↑800 m, ↓800 m ): nádherný výstup na ROTE WAND (2 818 m), okolo potoka ACKSTAL BACHE, ľahší variant (2 z 5; 3 hod., ↑100 m, ↓100 m): z priesmyku okolo rakúskeho jazera OBERSEE k chate rovnakého mena - možnosť občerstvenia, talianska večera.
 • 7. den: raňajky, odchod k jazeru PRAGSER Wildsee (1 500 m) - najromantickejšie jazero Dolomitov, základný variant (2 z 5; 7 hod., ↑500 m, ↓500 m): výstup na GR. Apostel (1 995 m), ľahká až stredne ťažká túra. Ťažšie variant (3 z 5; 7 hod., ↑1 300 m, ↓1 300 m): výstup na SEEKOFEL (2 810 m) - nádherné výhľady na západnú časť Dolomitov, ľahká variant (1 z 5; 2 hod., ↑ 50 m, ↓50 m): prechádzka okolo jazera, potom späť k busu, všetci odchod spoločne do hotela, večera.
 • 8. den: raňajky, odchod do ČR, príjazd do ČR v nočných hodinách.
 • Poznámka I: Dětské ceny platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami.
 • Poznámka II: Detské ceny platia pre deti ubytované spolu s 2 dospelými osobami.
 • Cena zahrnuje: 6x nocľah, 7x raňajky, 5x večera, 1x talianska večera, vstup do relax. zóny s krytým bazénom a fitness centrom, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 900 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov 280 Kč.
 • Stravování: raňajky sú podávané formou švédskeho stola a večere menu o 3 chodoch so šalátovým bufetom. Jedenkrát pre nás namiesto klasickej večere majitelia pripraví talianske špeciality.
 • Ubytování: Ubytovanie v *** hoteli ponúka veľký komfort, tzn. izby s vlastným sociálnym zariadením vrátane fénu, sat. TV, rádia, telefónu atď. Určite oceníte i relaxačnú zónu s krytým bazénom, kde možno načerpať sily po vydarenom dni.
 • Umístění: Itálie - Tre Cime

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Evropa -
 • dítě 0 - 5 let -
 • dítě 6 - 13 let -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaHradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Bratislava, svoz České Budějovice

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy