Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko, Taliansko - Via Claudia Augusta

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel snidane cyklistika

Naše cykloputování povede po trase 2000 let staré římské silnici. Začneme u jezera Forggensee v Bavorsku a skrz Alpy dojedeme až k Lago di Garda. To vše pouze lehkým batohem na zádech, jelikož nám náš autobus bude po celou dobu dělat doprovodné vozidlo.

Úvod:

Pred viac ako dvoma tisíckami rokov sa rímsky generál Drusus rozhodol vybudovať vojenskú cestu od Jadranského mora k Dunaju, aby posilnil rímsku nadvládu v Raetii a v Norica. Toto obrovské stavebné dielo zvládli Rimania vybudovať v časovom úseku 60 rokov a ceste pre dvojstopové vozidlá dokončili medzi rokmi 46-47 nl Týmto činom si Tiberius Claudius Caesar Augustus Germanicus vyslúžil ohlas a uznanie. Najkrajšia časť tejto historickej trasy vedúcej naprieč alpským masívom, kadiaľ predtým pochodovali rímske légie, prejdeme naľahko. Cesta vedie po asfaltových alebo štrkových cyklotrasách a pokojných vedľajších komunikáciách. Autobus nám batožinu prevezie do miest ubytovania a do najvyšších partií nás v prípade záujmu aj vyvezie. Pozdĺž celej cesty budeme mať nepreberné množstvo možností na občerstvenie a ochutnávky miestnych špecialít. Naše putovanie začneme v Nemecku, u historického mesta Füssen. Prejdeme pod najvyššou horou Nemecka Zugspitze. Rakúskom cez sedlo Fernpass sklesáme do údolia rieky Inn. Po krátkom prejazde Švajčiarskom vystúpime k jazeru Reschensee. Úchvatné scenérie NP Stelvio Ortler nás povedú k hojnosťou oplývajícímu údolí rieky Adige. Prepletieme sa historickými jadrami miest Merano a Bolzano, kde ochutnáme talianske špeciality. Cyklotrasy nekonečnými jabloňovými sady a vinicami nás zavedú do ďalšieho historického mesta Trento. Cieľom nášho cyklotoulání je Lago di Garda. Tu strávime posledný deň relaxáciou, alebo vychádzka k okolitým jazerám.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
05.06.23 - 13.06.23 23VIC01820 18 490 Kč ON-LINE
31.08.23 - 08.09.23 23VIC01821 18 490 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odjazd v podvečerných hodinách z ČR do Nemecka.
 • 2. den: ranný príchod k rozprávkovo krásnemu jazeru Forggensee ležiacemu na úpätí Álp. Po zastávke v malebnom historickom meste FUSSE N, nad ktorým sa týči romantický zámok NEUSCHWANSTEIN, nás prvá etapa povedie ústrety alpským hrebeňom. Prekročíme nemecko-rakúskej hranice, opustíme rieku Lech a pri záverečnom klesaní prídeme priamo pod najvyššiu horu Nemecka, alpského velikána ZUGSPITZE.
 • 3. den: nad jazerom Blindsee vystúpime do sedla FERNPASS. Cyklotrasa nás povedie cez nádvorie hradu Fernstein, ktorý stráži túto historicky významnú obchodnú cestu, a ďalej nasleduje klesanie do Imst. Odtiaľ údolím rieky Inn malebnou západotirolskou krajinou doputuje k okresnému mestu Landeck, nad ktorým sa týči rovnomenný pozoruhodný zámok.
 • 4. den: proti prúdu teraz už dravej rieky Inn raziace si cestu medzi skaliskami doputuje do Švajčiarska. Po krátkom prejazde touto kr ajinou dorazíme k mestečku Martina, odkiaľ nás čaká dlhé stúpanie do horského strediska NAUDERS. Toto náročné prevýšenie je možné pohodlne absolvovať naším autobusom.
 • 5. den: krátkym výstupom sa prehupneme cez sedlo Reschenpass a ocitneme sa v Taliansku. Od priezračne modrého jazera Reschensee (1 498 m nm) sa nám otvoria jedinečné výhľady na masív Ortler (3 905 m nm). Z druhého, menšieho jazera Haidersee, vyteká rieka ADIGE, ktorá nás bude sprevádzať niekoľko ďalších dní. Malebným údolím plným stredovekých hradov (napr. Burgusio či Castelbello) a tirolských mestečiek sklesáme 1200 m výškových nadol Južným Tirolskom až do oblasti Merano.
 • 6. den: Merano, pôvodne rímsky vojenský tábor ležiace na dôležitej križovatke obchodných a vojenských ciest, teraz talianske kúpeľné mesto. Historické jadro mesta s dochovanými meštianskymi domami zo 14. storočia alebo rozľahlá botanická záhrada stojí za zastavenie. Ďalej po prúde rieky Adige, obklopení fascinujúce hradbou hôr prejdeme jabloňovými sady a vinicami až do správneho strediska autonómnej oblasti, do Bolzana. Atmosféru tohto historického mesta si najlepšie vychutnáme u pravého talianskeho cappuccina.
 • 7. den: široko roztvoreným údolím ohraničeným strmými zrázmi okolitých hôr presahujúcich 2000 m mierime ďalej na juh do TRENTA. Mesto, ktoré si dodnes uchovalo svoje vzácne monumenty podávajúci umelecké a historické svedectvo o stretnutí talianskej a stredoeurópskej kultúry. U Rovereto, mestá mieru, opustíme rieku Adige a prídeme k vysnívanému cieľu nášho putovania, k jazeru LAGO DI GARDA - "mori Dolomitov".
 • 8. den: posledný deň strávime relaxáciou na brehu jazera alebo aktívne vychádzka na bicykli k okolitým jazerám Lago di Ledro, Lago di Tenno či Lago di Cavedine. Podvečerná odchod cez Rakúsko a Nemecko do ČR.
 • 9. den: príjazd do ČR.
 • Poznámka I: Počet elektrokol na zájezdu je omezen. Elektrokolo musí být zaznamenáno do smlouvy o zájezdu formou příplatkové služby. Při n enahlášení do CK bude jeho přeprava zamítnuta. Nabíjení elektrokol může být hotelem zpoplatněno.
 • Cena zahrnuje: 6x nocľah s raňajkami v *** hoteloch a penziónoch v 2lôžkových izbách, doprava klimatizovaným autobusom s cyklovlekem, športový inštruktor, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 400Kč poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 315 kč.
 • Stravování: 6x snídaně v ***hotelech a penzionech ve 2lůžkových pokojích.
 • Ubytování: v ***hotelech a penzionech ve 2lůžkových pokojích.
 • Umístění: Německo, Rakousko, Itálie - Bolzano, Fussen, Lago di Garda

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Evropa -
 • přeprava elektrokola -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieHotel 3*
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupné miestaČeské Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, TáborQrCode image

Podobné zájazdy