Florencia, Taliansko - Siena, Lucca - poklady Toskánska letecky i vlakom

Náročnosť 1 letecky hotel snidane

Ve středověku prosperující a bohatá mesta Toskánska spolu soupeřila mimo jiné ve výstavnosti svých chrámů a paláců. Pracovali zde nejlepší umělci několika staletí. Pojeďte poznat tyto italské perly.

Úvod:

Vypravte sa s nami do srdca Toskánska, spoznajte renesančný Florencii, gotická Siena a románska Lucca. Pre Vás, ktorí máte slabosť pre taliansku históriu, svetoznáma múzea a galérie i atmosféru uličiek, dobrú kávu aj vynikajúcu kuchyňu a shopping a ste pre leteckú prepravu pre pohodlie a ušetríte čas.


- program zájazdu

  • 1. den: odlet z Prahy popoludní, prílet do Bologni / Pisy, transfer do FLORENCIA, podľa času prechádzka.
  • 2. den: FLORENCIA (UNESCO), prehliadka s miestnym sprievodcom: Santa Maria Novella, Bargello, PIAZZA DUOMO, dóm, Palazzo Vecchio a Mi chelangelov Dávid, Giottova Kampanila, Baptistérium a Cupola di Brunelleschi, podľa záujmu kostol Santa Maria del Carmine z 13. st. a Kaplnka Brancaccio, večerné atmosféra pri rieke Arno.
  • 3. den: poldenný výlet busom do mesta LUCCA, kúzelné námestie, krásny dóm San Martino z 11. stor., SAN Frediano s mozaikami, SAN MICHELE IN FORO, Via Fillungo, obľúbená obchodná ulica, ideálne shopping, staré domčeky vnútri bývalého amfiteátra, návrat do FLORENCIA, Ponte Vecchio, Palazzo Pitti a záhrady, možnosť spoločnej večere v Tratoria.
  • 4. den: fakultatívny výlet vlakom do Sieny (UNESCO), kultúrneho centra Toskánsko, námestia Campo, Palazzo Pubblico (Museo Civico s ob razmi a freskami), Torre del Mangia, lodžie CAPELLA DI PIAZZA, fontána Fonte Gaia, Piazza del Duomo a Duomo DI SIENA s nádhernou fasádou, vo vnútri je Battistero di San Giovanni s krásnou krstiteľnicou zdobenou reliéfy najlepších sochárov, Ospedale di Santa Maria della Scala s galériou alebo posedenie v tradičnej miestnej Trattoria, návrat a večerné Florencia; miesto fakúlt. výletu odporúčame ind. návštevu GALÉRIA Bargello, GALÉRIA ACCADEMIA alebo indiv. výlet vlakom k archeologickému areálu CITTÁ DI FIESOLE.
  • 5. den: FLORENCIA, najstarší florentský kostol - bazilika sv. Lorenza, Medicejská kaplnka hrobky Mediciovcov s Michelangelove náhrobky, obchodné ulice a trhy, podľa záujmu nákupy, cesta vlakom na letisko, plán. prílet do Prahy v neskorých večerných hodinách.
  • Poznámka I: CK si vyhradzuje právo zámen dní a úpravu programu podľa jazdných a letových poriadku.
  • Cena zahrnuje: letenka Praha - Pisa / Bologna - Praha vr. rokov. tax a poplatkov cca 5 000 Kč, doprava do hotela a späť, 4x ubytovanie v hoteli s raňajkami, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
  • Cena nezahrnuje: miestneho sprievodcu po Florencii a Siene, miestnu dopravu, vstupné (cca 70 EUR) a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
  • Příplatky: 1lôžková izba 2 400 Kč, neobsadení lôžko 2 400 Kč, vstup do Ufizzi s rezerváciou 700 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 175 Kč.
  • Umístění: Itálie - Florencie, Siena, Lucca


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPoznávacie zájazdy
UbytovanieHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPrahaQrCode image