Pohodový týždeň v Alpách - Švajčiarska dáma Jungfrau s kartou

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika ADELBODEN CARD

Lanovky dle programu v ceně zájezdu * výjezd nejstrmější lanovkou Gelmerbahn * pohodová turistika s exkluzivními výhledy přímo pod trojicí Eiger, Mönch a Jungfrau * příjemná túra v království UNESCO Oeschinensee * Lauterbrunnen, Schilthorn 007, Wengen, Grindelwald a další TOP atrakce.


Úvod:

Pod najznámejší horou Švajčiarska Jungfrau podnikneme nezabudnuteľné túry v okolí Adelbodene či Kanderstegu. Zaujme Vás túra k romantickému jazeru Oeschinensee, ktoré ich zarezané do skalného masívu, prechod od jazera Daubensee až k hotela či pohodlný výstup na fantastickú vyhliadku Eisighorn, odkiaľ je jedinečný výhľad na zasnežené vršky čtyřtisícových švajčiarskych velikánov. Všetko nám umožní karta, na ktorú budeme mať lanovky aj miestne busy zdarma (okrem lanovky na Männlichen). Ubytovaní sme v *** hoteli na okraji Adelbodene len pár sto metrov od lanoviek. Izby sú s vlastným sociálnym zariadením, sat. TV, rádiom, fénom a trezorom. Raňajky sú podávané formou švédskeho stolu a večere menu o 3 chodoch a šalátový švédsky stôl, 1x ochutnáme tiež miestne špeciality.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
13.08.22 - 20.08.22 22SDJ01963 17 990 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odchod v popoludňajších hodinách z ČR do Švajčiarska.
 • 2. den: ráno príjazd do Adelboden (1 350 m), dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela, základný variant (náročnosť 2 z 5; 4 hod., 440 m, 350 m): od hotela pešo k lanovke Bergläger, výjazd na HÖCHSTHORN (1 903 m) cez sedlo TRONEGGRAT, jednoduchý výstup na LUEGLI (2 138 m) a späť cez Nassberg až k prostrednej stanici lanovky (1 491 m) zjazd do údolia a pešo do hotela. Ľahší variant (1,5 z 5; 3 hod., 50 m, 50 m): výjazd rovnakú lanovkou, krátka túra len do sedla a späť k hornej stanici lanovky, zjazd lanovkou do údolia a pešo do hotela, večera.
 • 3. den: raňajky, odchod busom do Kandersteg (1 200 m), výjazd lanovkou k jazeru Oeschinensee (1 578 m), Základný variant (2 z 5; 7 hod., 200 m, 500 m): krátky výstup na Oeschinen (1 682 m) ďalej cez OESCHIWALD (1 400 m) a krásnu cestou s výhľadmi do údolia až k nášmu busu. Ľahší variant (1,5 z 5, 3 hod., 50 m, 300 m): rovnaký výjazd lanovkou, len krátka prechádzka pri jazere Oeschinensee (1 578 m), zjazd lanovkou späť do údolia, popoludní ešte výjazd lanovkou na ALLMENALP (1 725 m), pekné výhľady na "trojítisícovky" a späť opäť lanovkou k busu. Všetci odchod busom do hotela, večera.
 • 4. den: raňajky, pešo k lanovke, výjazd lanovkou na BERGLÄGER (1 491 m). Základný variant (2,5 z 5; 7 hod., 100 m, 800 m): pešo k ď alšej lanovke a výjazd až na HAHNENMOOS (1 957 m) jedinečná vrcholová túra na vyhliadkový bod TIERBERG (2 371 m), späť na odbočku lAVE (2 200 m) krátky zostup k hornej stanici lanovky SILLERENBÜHL (1 974 m), odkiaľ je možné zísť do údolia k hotelu - ako ľahší variant. Ostatné môžu pokračovať k hornej stanici lanovky TSCHENTENALP (1 950 m), odkiaľ sa zíde lanovkou k hotelu. Ďalšou možnosťou je zjazd kolobežkou od hornej stanice až do údolia, večera.
 • 5. den: raňajky, odchod do Grindelwald (1 050 m). Základný variant (2 z 5; 5 hod., 100 m, 800 m): výjazd lanovkou (fakultatívne) až na MÄNNLINCHEN (2 220 m), ľahká prechádzka s fantastickými výhľadmi na štvortisícovky EIGER a Jungfrau a Mancha a do údolia až na Kleine Scheidegg (2 061 m) a pozdĺž trate na Jungfrau zostúpime až do ALPINGLENU (1 598 m). Táto cesta s čarovným výhľadom na EIGER a priľahlé ľadovcové kráľovstvo patrí medzi nezabudnuteľné zážitky a zvládne ju naozaj každý. Zjazd zubačkou späť do Grindelwald. Všetci odchod do hotela. Večera - typické švajčiarske špeciality.
 • 6. den: raňajky, z hotela pešo k lanovke Elsigbach. Základný variant (2,5 z 5; 6 hod., 50 m, 450 m): výjazd kabínkou na ELSIGENALP (1 800 m), výstup na fantastický kruhový výhľad EISIGHORN (2 341 m) odkiaľ sú asi najúchvatnejšie výhľady na všetky okolité trojtisícovky. Ďalej pokračujeme zostupom k jazeru ELSIGSEE (1 909 m). Ochutnáme vynikajúce syry na salaši a dokončíme túru späť k hornej stanici lanovky, zídeme dole do údolia a pešo dôjdeme k hotelu. Ľahší variant (1,5 z 5; 4 hod., 50 m, 50 m): vynecháme výstup na kruhovú vyhliadku a prejdeme sa len k jazeru ELSIGSEE, kde ochutnáme už spomínané miestne syry a zídeme lanovkou do údolia, večera.
 • 7. den: raňajky, dopoludnia odjazd so zastávkou v tiesňave AAERESCHLUCHT, prehliadka a prejazd do ČR.
 • 8. den: v skorých ranných hodinách príchod do ČR.
 • Poznámka I: Svozy se realizují od 4 osob.
 • Poznámka II: Detské ceny platia len pri ubytovaní s 2 dospelými osobami.
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 6x raňajky, 4x večera, 1x typická švajčiarska večera, turistická karta na lanovky aj busy, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 200 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov 280 Kč.
 • Stravování: Bohatá snídaně a večeře menu o 3 chodech.
 • Ubytování: Ubytováni jsme v ***hotelu na okraji Adelbodenu jen pár set metrů od lanovek. Pokoje jsou s vlastním sociálním zařízením, sat. TV, rádiem, fénem a trezorem.
 • Umístění: Švýcarsko - Jungfrau

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa -
 • dítě 0 - 5 let -
 • dítě 6-11 let -
 • dítě 12 - 15 let -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Ostrava, svoz Tábor, svoz Bratislava, svoz České Budějovice, svoz Jihlava

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy