Krásy južnej Srí Lanky s nakouknutím do územia hôr za super cenu ** - penzión

Náročnosť 1 letecky klimatizovaný autobus penzion snidane TIP CK Poznání

Pobytově-poznávací zájezd s jednodenními výlety za poznáním zpracování čaje, do ráje slonů v NP Yala, koupání ve vodopádech pralesa Sinharaja nebo pozorování líhnutí malých želviček. Ubytování v jednoduchém penzionu v oblíbeném jižním letovisku Unawatuna se snídaní. Možnost denního ochutnávání vynikající srílanské kuchyně na základě doporučení průvodce (velmi nízké ceny).

Úvod:

Juh Srí Lanky ponúka turistom to najtradičnejšie , čo v sebe spája . Od západu až na východ je pobrežie zahalené slnkom a palmami . Tunajšie územie si stále zachováva svoj ​​vidiecky ráz sprevádzaný tradičným štýlom lovenie rýb , pri ktorom rybári balansujú na koloch nad hladinou . Aj z kultúrneho hľadiska je juh konzervatívny a zostáva jadrom sinhálských tradícií s typickými chrámy a veľkými sochami Budhu , ktorými je pobrežie posiate . Pri prehliadkach mestečiek a dedín nám bude zvukovú kulisu vytvárať ťukanie drevených kameňov - jedná sa o tradičné stolové hru " carrom " , ktorou sa miestni bavia najmä na juhu Srí Lanky . Naši južný púť spestríme výjazdom do zelených výšin hôr , ktoré sa dvíhajú vo vnútrozemí a sú absolútnym kontrastom k rozpáleným plážam . Zelené vršky , pokryté čajovými políčkami , sa tu dvíhajú a zase klesajú , tvorí rozoklané štíty chvíľami zakryté do belavého závoja hmly a oblakov . Môžete sa tešiť na úchvatnú krásu morských i horských scenérií , koralové útesy s pestrofarebnými rybkami , modrastú vodou a čarovnými západy slnka. Tento rok máte jedinečnú možnosť sa na zájazde priučiť kuchárskemu umenia v rámci účasti na kurze varenia srílanskej kuchyne! Provází Veronika Štěrbová v dubnovém termínu, Jarka Pechová v červencovém termínu.


- program zájazdu

 • 1. den: odlet z ČR na Srí Lanky.
 • 2. den: prílet do COLOMBA. Prejazd do južného prímorského letoviska UNAWATUNA, ktoré sa rozkladá v romantickej zátoke chránenej koral ovým útesom. Po zvyšok dňa relaxácie po dlhom lete na miestnych plážach, kde je možné za splnu zahliadnuť korytnačky, ktoré tu hniezdia. Ostatné môžu navštíviť miestny trh s veľkým výberom kvalitných ručne robených výrobkov.
 • 3. den: po raňajkách presun do oblasti Balapitiya , odkiaľ podnikneme zaujímavú plavbu medzi mangrovníkmi po rieke Madu Ganga , kde uvidíme vodné varanmi a nespočetné množstvo vodného vtáctva . Po ceste zastavíme u niektorého z 66 ostrovčekov s plantážami klinčekov či škorice . Nasleduje návšteva korytnačí farmy v Kosgoda , ktorá je najväčšou a najdlhšie existujúce na západnom pobreží , a manufaktúry na výrobu palmového vína . Na spiatočnej ceste sa zastavíme v mestečku Ambalangoda , centre výroby drevených démonických masiek , a ak budeme mať šťastie , môžeme vidieť tradičný tanec s maskami v miestnej tanečnej škole . Podvečer je ideálny k návšteve veľmi pôsobivého fotomuzea cunami TELWATTA so sochou stojaceho Budhu , alebo k prehliadke nadol na mesačné kamene v dedine MEETIYAGODA . Jedná sa o polodrahokamy , ktoré sa ťaží iba na Srí Lanke .
 • 4. den: vo veľmi skorých ranných hodinách (raňajky formou balíčku) odchod do NP YALA, ktorý je snom každého milovníka zveri a zaberá plochu 1260 km2. Prejazd do NP s východom slnka, aby sme mohli pozorovať zvieratá v čase, keď sú najaktívnejšie. Žijú tu slony, krokodíly, leopardy, vodné byvoly, antilopy a veľa vtákov. Potom návšteva mestečka DONDRA s najstaršou kamennou stavbou na Srí Lanke - Galga. Jedná sa o malú stavbičky zo 7. stor., Ktorá je súčasťou mestského chrámu. Len kúsoček od mesta stojí 50 m vysoký maják z r. 1889, ktorý označuje najjužnejší bod Srí Lanky. Návrat do miesta ubytovania.
 • 5. den: raňajky , relaxácia na pláži , možnosť rôznych vodných športov alebo Ajurvédske bylinné masáže ( cca 2000 rupií ) . V podvečer môžete ľahko vystúpať na " Dagoba " ( stúpu ) na skale nad zátokou a pozorovať západ slnka nad celou Unawatuny a mestom GALLE na severe .
 • 6. den: raňajky, skoro ráno odchod okolo plantáží s nízko položenými čajovníky do dažďového pralesu Sinharaja (UNESCO), raňajky kúsok od pralesa, ktorý ponúka podívanou na 830 endemických druhov rastlín a zvierat. K vzácnym obyvateľom rezervácie patrí mačka červenoškvrnitá alebo leopard. Navyše najmenej 60% tunajších stromov sú endemity. Prales leží vo vlhkom pásme s údoliami a kopcami dosahujúcimi výšok až 1170 m. Pre záujemcov možnosť kúpania v pralesný rieke pri vodopáde. Návrat do miesta ubytovania večer.
 • 7. den: po raňajkách odjazd do továrne na spracovanie čaju v oblasti Koggala a na návštevu záhrady korenie SPICE GARDEN , kde budeme mať možnosť vidieť muškát , kari , škoricu , korenie , zázvor , klinčeky atď Po návrate do Unawatuny možnosť návštevy niektorej z miestnych reštaurácií , kde môžete ochutnať " lamprais " , čo je ryža zapečená v banánovom liste s rôznymi ingredienciami , a napiť sa Toddy - šťava z kokosovej palmy
 • 8. den: po raňajkami odjazd na návštevu starobylého prístavného mesta GALLE , ktoré je pred modernizáciou chránené mohutnými hradbami s baštami . Navštívime holandskou štvrť Fort ( UNESCO ) s úzkymi uličkami proplétajícími sa okolo starých kostolíkov . Za videnie určite stojí Dutch Reformed Church , jedna z najkrajších koloniálnych stavieb v Galle , alebo Veľké skladisko , kde teraz sídli námorné múzeum . Pri prechádzke po hradbách narazíte na zaklínača hadov a tradičné Kramare . Pri ceste späť nasleduje výlet k najväčšej prírodné zvláštnosti v Unawatuna , ku skalisku RUMASSALA , ktoré sa týči nad zátokou . Podľa miestnej legendy sa jedná o kus Himalájí , ktoré sem priniesol opičie boh Hanuman . RUMASSALA je preslávená výskytom liečivých bylín a rozverných makakov , ktoré zostupujú zo skaly dole a podnikajú nájazdy na papáje v záhradách dedinčanov . Z hory RUMASSALA je očarujúce pohľad na vrchol ADAM 'S PEAK vo vnútrozemí . Návrat do miesta ubytovania , neskôr popoludní relaxácia na pláži .
 • 9. den: raňajky, voľný deň na pláži, fakultatívne možnosť lodného výletu s pozorovaním delfínov a veľrýb v oblasti Mirissa (termín v januári a apríli) alebo výletu miestnym autobusom do koloniálneho mesta z 18. st. Matara s atypickou vstupnou bránou, múzeom starovekým malieb a s dvoma holandskými pevnosťami (termín jún / júl a september).
 • 10. den: raňajky, voľný deň na pláži alebo sa môžete zúčastniť kurzu varenia srílanských špecialít (záujem je nutné hlásiť vopred).
 • 11. - 12. den: raňajky, posledné nákupy, kúpanie, popoludní odchod na letisko so zastávkou v budhistickom chráme v Kalutara, kam môžete vstúpiť a zúčastniť sa tradičného obradu (účasť na obrade je závislá na času obradu a odletu do ČR), prílet do ČR.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Colombo vr. let. tax a poplatkov cca 18 000 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, miestna doprava v rámci programu (minibusy, džípy, autobusy, tuk-tuky), lodný výlet po Madu Gange, 9x ubytovanie v jednoduchom GuestHouse s raňajkami, vedúci zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatné strava, vstupné, bakšišné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 600 Kč, vízum 990 Kč, kurz varenia 750 Kč, lodný výlet s pozorovaním delfínov a veľrýb (vr. raňajky) 1 100 Kč, poistenie storna letenky (zdravotné dôvody) 750 Kč.
 • Stravování: snídaně, v okolí našeho ubytování se nachází nespočetné množství restaurací a bister, kde se dá pořídit oběd či večeře v hodnotě 50-100 Kč.
 • Ubytování: jednoduchý guesthouse se sociálním zařízením a větrákem

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • vízum cca -
 • pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů -
 • lodní výlet s pozorováním velryb a delfínů -
 • kurz vaření -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
Ubytovaniekombinované
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPrahaQrCode image

Podobné zájazdy