USA - New York City - Big Apple

letecky hotel 3* snidane TIP CK Poznání Náročnost 1.5

Poznávací zájezd do New Yorku s ubytováním do hotelu se snídaní. Na tomto zájezdu poznáte New York velmi podrobně, podíváte se na něj i z ptačí perspektivy z nejvyšších budov, přejdete si Brooklynský most, abyste obdivovali Manhattan z druhého břehu East River, doplujete na Ostrov Svobody a kulturu si můžete užít na Broadwayi nebo v Metropolitní opeře.


Úvod:

Spojené štáty sú krajinou nekonečných možností s nezabudnuteľnými mestami, úchvatnými parky a zaujímavou históriou. Aby ste ich dôkladne spoznali, musíte ich navštíviť niekoľkokrát za život. My vám ponúkame možnosť započať svoj ​​americký sen na východnom pobreží, v najlákavejším meste sveta - New York City, kde s nami zažijete nezabudnuteľné chvíle svojho života. Sprevádza Kamila Houhová.


USA - New York City - program zájazdu

 • 1. den: odlet z Prahy , prílet do NEW YORKU , transfer z letiska do hotela , nocľah .
 • 2. den: raňajky, prvý deň prehliadky začneme v srdci Manhattanu, v Midtownu, ktorý je ohraničený 14. ulicou a Central Parkom. Prvýkrá t zbadáme žiaru neónov ohlasujúci, že sme v centre, a to na TIMES SQUARE, ktoré je srdcom divadelnej štvrti. Zbadáte dlhé rady ľudí dychtivých po zľavnených lístkoch na niektoré z úžasných predstavení na Broadwayi, my vám však tieto lístky môžeme zabezpečiť už vopred bez nutnosti dlhého čakania (pozri príplatky). Ďalej povedú naše kroky k BRYANT PARKU, k jednému z najúžasnejších parkov v meste, kde navštívime New York Public Library, najväčší pre verejnosť otvorenú knižnicu v NY. Po 6. Avenue budeme prechádzať medzi mrakodrapmi veľkých korporácií, zastavíme sa pri RADIO CITY MUSIC HALL, vrchol luxusu 30. rokov, a prezrieme si ROCKEFFELEROVO CENTRUM. Prehliadka pokračuje na honosnú ulici 5. Avenue, ktorá oplýva miestnymi butikmi a obchodnými domami s cenami za hranicou možností väčšiny ľudí, však vás to nemusí odrádzať, pretože vám ulica poskytne možnosť nahliadnuť do gotickej katedrály ST PATRICK 'CATHEDRAL z roku 1888 a ešte než dôjdeme ku slávnemu hoteli Plaza a přepychovému domovu Ivanky Trump v Trump Tower, kam musíme nahliadnuť, zvedavosť nás zavedie do múzea moderného umenia (MoMa), ktoré ponúka najucelenejšiu prehľad umenia 19. a 20. st. V MoMa nájdete slávna diela Van Gogha, Cézanna či Muncha, ale tiež prehliadku architektúry, moderného dizajnu a fotografie. Po prehliadke budete určite plní dojmov a my sa vydáme len pár metrov na Park Avenue, ktorá je akousi "sestrou" slávnejší Piatej Avenue. Tu nás ohromí medzi mrakodrapmi sa krčiace byzantský kostol ST BARTHOLOMEW'S CHURCH a hneď vedľa masívna budova hotela Waldorf Astoria. Dnešný nabitý deň zakončíme na stanici, ale nie na hocijakom, ale na GRAND CENTRAL STATION, kde sa šálkou kávy v ruke budeme chvíľu pozorovať nekonečný prúd cestujúcich z priestorov, z ktorých je perfektný výhľad na celú halu. Nesmieme ešte zabudnúť CHRYSLER BUILDING, jednu z najkrajších stavieb na Manhattane, ktorá sa nachádza hneď vedľa stanice. Potom sa už odoberieme do hotela, kde budeme odpočívať alebo sa ešte túlať po okolí.
 • 3. den: po raňajkách vyrazíme na miesto s najúžasnejším panorámou na svete, do Downtowne, ktorého hlavným lákadlom je trajekt, ktorý nás zavezie na Ostrov slobody. Už z diaľky nás ohromí symbol amerického sna, SOCHA LADY LIBERTY s pochodňou v jednej ruke as kamennou doskou v ruke druhej. Kúsok odtiaľ leží ELLIS ISLAND s Múzeom emigrácie, kde bola predtým imigračný stanice, prvá zastávka prisťahovalcov do Ameriky. Ešte pred poludním sa presunieme do FINANCIAL District s pôvodnými krivolakými uličkami a starými kostolmi. Na WALL STREET navštívime Federal Hall National Memorial, kde bol George Washington vyhlásený prezidentom, budeme pozorovať finančníkov pobehujúce okolo Newyorskej burzy a tiež sa pozrieme do parku Bowling Green, kde Peter Minuit odkúpil od Indiánov celý ostrov za 25 dolárov a ktorý stráži bronzová socha býka zvaná Charging Bull. S indiánskou históriou sa môžete podrobnejšie zoznámiť vo vedľajšom Národnom múzeu amerických indiánov. A teraz sa dostávame k miestu, ktoré všetky iste zaujíma najviac, k WORLD TRADE CENTRE, ktorému dominuje nová veža Freedom Tower a ďalšie štyri mrakodrapy. Na pamiatku teroristického útoku z 11. septembra 2001 tu bol postavený pamätník 9/11 Memorial. Z nejfotografovanějšího mosta cez East River, z ROOKLYNSKÉHO MOSTU, je krásny výhľad na historickú štvrť South Street Seaport na východnej strane Downtowne, kde teraz kotví niekoľko renovovaných lodí a plachetníc. Po prekonaní mosta sa ocitneme vo štvrti DUMBO v Brooklyne, kde si odpočinieme v parku medzi Brooklynskými a manhattanskými mostom. Až si užijeme trochu pokoja a naberieme sily, vrátime sa späť k CIVIC CENTRE, kde sa nachádza radnica a najstarší mrakodrap Spojených štátov z r. 1913 - Woolworth Building. Po celodennom putovaní Downtown zamierime do trochu iného sveta, ktorým prechádza ústredné ulica Mott Street, a to do čínskej štvrti, kde sa môžeme zastaviť v čajovni alebo v niektorej z približne 150 reštaurácií, kde ochutnáme pravé kantonsky dim sum v obkľúčení niekoľkých desiatok miestnych priateľských obyvateľov . Kto bude mať záujem, môže stráviť príjemný večer v Metropolitnej opere, v divadle na Broadwayi apod. (Pozri príplatky).
 • 4. den: raňajky, dnes nás čaká prejazd lanovkou ROOSEVELT ISLAND TRAM, ktorou sa dostaneme na ostrov Roosevelt Island na rieke East R iver. Pri jazde lanovkou si vyfotíme krásne pohľady. Nasleduje dopoludňajší výhľad z vyhliadky TOP OF THE ROCK na streche Rockeffelerova centra, ktorá je pre mnohých ešte úchvatnejšie než výhľad z Empire State Building. Pokračujeme v prehliadke Manhattane, zamierime na námestí UNION SQUARE, z ktorého smerom na sever vedie tzv. Ladies 'Mile s množstvom obchodov a butikov. Na 20. ulici sa zastavíme pred budovou č. 28, ktorá je rodným domom prezidenta Theodora Roosevelta, o pár blokov ďalej nás ohromí elegantný stavba Flatiron Building stojaci na trojuholníkové parcele a pre svoj špicatý tvar je často nazývaná "žehlička". Metrom sa presunieme o pár ulíc na sever do GARMENT District, ktorému dominuje slávna budova Empire State Building. My si ju však necháme na večer a zamierime na HERALD SQUARE s najväčším obchodným domom na svete Macy 's, kde sa dajú nájsť lacné dizajnérske kúsky, za predpokladu, že budete chvíľku hľadať. Tu si dáme voľno na nákupy či vyfotenie slávnej Madison Square Garden, kadiaľ prejde denne niekoľko miliónov cestujúcich a kde sídli hokejový tím Rangers alebo basketbalové tímy Knicks a Liberty. V prípade záujmu možnosť obedu v miestnej vynikajúce japonskej reštaurácii, kde ochutnáte najlepšie sushi a morské plody či ostatné pochúťky ázijskej kuchyne za priaznivú cenu. Kto bude chcieť, vráti sa na hotel, kde si odpočinie, aby načerpal sily na večerné návrat na Manhattan, kde nás bude čakať neopakovateľný výhľad z 86. poschodia EMPIRE STATE BUILDING.
 • 5. den: raňajky , individuálny program v New Yorku podľa vlastného záujmu . Obdivovatelia umenia sa môžu vydať na prehliadku niektorých múzeí v oblasti Museum Mile na Upper East Side , z ktorých najvýznamnejšia je Guggenheimovo múzeum umiestnené v nemenej pôsobivé budove , Metropolitné múzeum umenia ( MET ) , alebo prírodopisné AMERICAN MUSEUM OF NATURAL HISTORY , ktoré stoja na opačnej strane Central Parku v Upper West Side , a kde si , okrem iného , môžeme prezrieť aj niekoľko exponátov z ČR . Ostatní si môžu užiť okružnú plavbu loďou okolo Manhattanu či plavbu na ostrov STATEN ISLAND , pri ktorej budú míňať Sochu Slobody , alebo je možné zabrouzdat aj do okolitých štvrtí , za návštevu určite stojí zoo v Bronxe alebo prímorské letovisko Coney ISLAND s krásnou piesočnatou plážou . Podľa letového poriadku odchod na letisko a odlet do ČR .
 • 6. den: prílet do Prahy .
 • Poznámka I: New York City Pass zahŕňa nasledujúce vstupy : Empire State Building , American Museum of Natural History, Metropolitné múzeum umenia , Top of the Rock alebo Guggenheimovo múzeum , plavba k Soche Slobody a na Ellis Island alebo okružná plavba okolo Manhattanu, 9/11 Pamatník a múzeum alebo Námorné , letecké a vesmírne múzeum Intrepid
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-New York vr. let. tax a poplatkov cca 15 500 Kč (v auguste cca 18 500 Kč), miestna doprava v rámci programu ( autobus , metro ) , 4x ubytovanie v hoteli *** v 4lôžkovom izbe , 4x americká raňajky , vedúceho zájazdu , informačné materiály .
 • Cena nezahrnuje: ostatné strava , vstupné, registrácia ESTA na vstup na územie USA , poistenie liečebných nákladov v zahraničí a pripoistenie stornopoplatkov a všetko ostatné , čo nie je uvedené v odseku " Cena zahŕňa " .
 • Příplatky: 2lôžková izba 2 800 Kč / os . , Poistenie liečebných nákladov v zahraničí a pripoistenie stornopoplatkov do 30 000 Kč za 420 Kč , poistenie storna letenky (zdravotné dôvody) 750 Kč, registrácia ESTA na vstup na územie USA 450 Kč , karta New York City Pass 3 350 Kč ( deti 6-17 rokov 2 650 Kč ) , možnosť zaistenia nasledujúcich služieb ( viac info v CK ) : vyhliadkový let vrtuľníkom nad Manhattanom od 5 000 Kč , vstupenka do divadla na Broadway od 1 500 Kč, do Metropolitnej opery od 1 500 Kč, do Radio City Music Hall od 1 400 Kč , lístok na zápas New York Rangers , New York Knicks či New York Yankees od 1 800 Kč

Príplatky a zľavy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Svět -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Svět -
 • registrace ESTA ke vstupu do USA -
 • New York City Pass -
 • New York City Pass (dítě 6-17 let) -
 • příplatek za 2 lůžkový pokoj -
 • vstupenka One World Observatory dospělý -
 • vstupenka One World Observatory dítě 6-12 let -

USA - New York City
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPoznávacie zájazdy
UbytovanieHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájazdy