USA - Metropole a národné parky Kalifornie, Nevady a Arizony s ľahkú turistiku

Náročnosť 2 letecky klimatizovaný autobus hotel TIP CK Poznání

Pokud chcete západ USA, metropole i národní parky zažít, projít, vyfotit a ochutnat, ne jen míjet stovky kilometrů, abyste toho viděli co nejvíce, pojeďte s námi na tuto cestu. Na tomto zájezdu nejde o odškrtávání navštívených míst, ale o nezapomenutelný zážitek odpovídající vynaloženým nákladům. Golden Gate, medvědi, vodopády, Pacifik, Hollywood, kasína ve Vegas, obří sekvoje, písečné duny, hory i ochutnávky vína, o tom všem je tato cesta. Po celou dobu zájezdu je s vámi zkušený průvodce. V ceně ubytování ve 4lůžkových pokojích (vhodné zejména pro jednotlivce nebo rodiny s dětmi), za příplatek lze zajistit soukromí ve 2lůžkových pokojích. Vstupy do národních parků již v ceně.


Úvod:

Rozmanitosť Kalifornia nepozná medze! Či už sa budete prechádzať po moste Golden Gate, popíjať kalifornskej víno alebo sa necháte unášať nekončiacimi výhľady v Yosemitu, slnečná Kalifornia vás chytí za srdce a otvorí vám bránu na preskúmavanie ďalších národných parkov divokého Západu, ktoré s nami môžete navštíviť na ďalších zájazdoch. My si v rámci tohto putovania vyskúšame aj vlastné šťastie v hre v najvýznamnejších mestách zábavy, ktorá však už leží na území inak takmer opusteného púštneho štátu Nevada - Las Vegas a Reno. Národný park Grand Canyon v štáte Arizona je úplnou perlou tohto programu. Poďte s nami na cestu naozajstným turistickým rajom, ktorý počas tohto zájazdu detailne preskúmate, budete mať možnosť si najkrajšie pešie chodníky prejsť a nebudete sa vracať domov s pocitom, že ste niektoré miesta len míňali. GARANCIA MALÉ SKUPINY!


- program zájazdu

 • 1. den: odlet z Prahy do San Francisca, transfer na ubytovanie, podľa času príletu možnosť večernej prechádzky či prechádzky historickou električkou "cable car".
 • 2. den: prehliadka centra mesta začne na UNION SQUARE s obchodnými domami a butiky, návšteva "malé Broadwaya" - divadelnej štvrti na GEARY STREET. Cez finančnej štvrti s mrakodrapmi sa dostaneme na trh FERRY PLAZA FARMERS MARKET, kde ochutnáme miestne produkty. Trochu oddychu si užijeme v Transamerica REDWOOD PARKU s vodotrysky, ktorý leží priamo pred pamätnou budovou Transamerica Pyramid (symbol San Francisca podobne ako most Golden Gate). Okolo budovy sanfranciského rodáka Francisa F. Coppolu COLUMBUS TOWER prejdeme do iného sveta, do čínskej štvrti, kde žije 2. najväčšie čínska komunita mimo Ázie a ktoré dominujú sochy Budhov, bylinkárske lekárne, pestrofarebné chrámy, trhy s tropickým ovocím a rybami. Individuálne poznávanie okolia, pre záujemcov návšteva múzea lanoviek CABLE CAR MUSEUM.
 • 3. den: nezabudnuteľná plavba na skalnatý ostrovček ALCATRAZ s kedysi najobávanejší väznicou (pozri. Príplatky), kde bol väznený napr. Al Capone. Počas tohto výletu navštívime samotnú väznici. Potom sa premiestnime k národnému historickému Pamätníku FORT POINT, ktorý stojí na pobreží bičovanie morskými vlnami. Tu budeme obdivovať oranžovej veže milovaného GOLDEN GATE MOSTU. Neskôr popoludní navštívime Taliansku štvrť s úzkymi uličkami a kaviarničkami a po Filbertových schodoch vystúpime na vrch TELEGRAPH HILL s budovou Coit TOWER, z ktorej sa však otvárajú úžasné výhľady na mesto. Nesmie minúť ani slávnu kľukatou ulicu LOMBARD STREET.
 • 4. den: cez polostrov PENINSULA prejdeme pozdĺž zátoky a kremíkového údolia SILICON VALLEY do mesta SAN JOSE, aby sme sa dostali až d o širokého Centrálneho údolia, odkiaľ odbočíme do divokého NP KINGS CANYON s bludiskom kaňonov. Dnes sa vydáme na príjemnú prechádzku chodníkom Big Stump Trail plnú bujnej vegetácie (ľalia, fialky atď.), Ktoré dominuje obrie strom General Grant.
 • 5. den: panoramatický prejazd skvostným Kráľovským kaňonom so strmými stenami z žuly a modrého mramoru, v ktorého údolí sa prepletá rieka Kings River. Prejazd do NP SEQUOIA plného obrích sekvojí, borovíc a jedlí. Zastávka pri najväčšej sekvoje starej 3 000 rokov - General Sherman a prejazd tunelovým kmeňom (spadnutým už od r. 1937 cez cestu) až k mokradi Crescent Meadow. Odtiaľ prechádzka k Tharpově kmeňu pojmenovanému po prvom belochovi, ktorý v padlých sekvoje vyhĺbil zrub, v ktorom býval. V prípade dostatku času krátky výstup na žulový monolit Mono Rock s krásnym rozhľadom do vzdialenosti okolo 200 km.
 • 6. - 7.den: z Centrálneho údolia sa presunieme cez Santa Barbara do zátoky SANTA MONICA BAY s krásnymi dlhými pieskovými plážami. Navštív ime preslávenú surfárskou oblasť v MALIBU, okúpeme sa na pláži Zuma Beach a preskúmame aj priľahlé útesy na pláži Pirate 's Cove.
 • 8. den: dnes preskúmame mesto uzavretej medzi horami, oceánom a púšťa - LOS ANGELES. Niet človeka, ktorý by nepoznal BEVERLY HILLS a HOLLYWOOD, ktoré turistov priťahuje ako magnet. V Beverly Hills uvidíme rezidenčné sídla filmových hviezd, golfové ihriská a prepychové butiky na Rodeo Drive, na križovatke Hollywood Boulevaru a Vine Street si kúpime fotografiu presláveného chodníku slávy s odtlačkami rúk a nôh slávnych hercov. O kúsok ďalej stojí divadlo EGYPTIAN THEATER, kde sa konala prvá hollywoodska premiéra v r. 1922 (Robin Hood). Pre záujemcov je pripravená možnosť návštevy niektorého z filmových štúdií, napr. UNIVERSAL či WARNER BROS STUDIOS.
 • 9. den: cez oblasť Dolné púšte s oázou PALM SPRINGS sa dostaneme do oblasti prekrásnych západov a východov slnka, do NP JOSHUA TREE b ohato porasteného jukovníky, ktoré dosahujú výšok až 15 m. Po turistickom chodníku v hlavnej oblasti parku sa dostaneme k priehrade BARKER DAM a ďalej do HIDDEN VALLEY neslávne presláveného vďaka zlodejom dobytka. V prípade dostatku síl budeme pokračovať až k LOST HORSE MINE, kde sa doteraz nachádzajú neporušená stavení pôvodných obyvateľov.
 • 9. - 10. den: lehká turistika v jednom z nejkrásnějších NP osídleném kojoty či medvědy - NP YOSEMITE. Ocitneme se u mokřadů Tuolomne s rozkvetlými barevnými květinami. Uvidíme 1000 m vysoký žulový útes EL CAPITAN, z vyhlídky Glacier Point se nám dostane úžasného výhledu na celé Yosemitské údolí včetně nejkolmějšího útesu v Severní Americe - HALF DOME. Po oblíbené pěší stezce Mist Trail dojdeme k divokému vodopádu VERNAL FALL.
 • 10. den: ešte než sa vydáme na prejazd dramatickú scenérií Mohavskú púšte, vydáme sa na výlet do dávnej minulosti, do centra Starého z ápadu, ktorým je mestečko PIONEERTOWN, popoludní prekročíme hranicu nejopuštěnějšího štátu USA, ktorému dominuje mesto hazardu zasadené v nekonečnej púšti - LAS VEGAS. Kto bude chcieť, môže si hazard vyskúšať na vlastnej koži v niektorom z kasín, alebo sa len tak prechádzať po Las Vegas Boulevardu, ktorému skôr hovoria všetci Strip, a vychutnávať si atmosféru rímskych palácov, pirátskych ostrovov, egyptských pyramíd či Paríža.
 • 11. den: ráno odjazd do Arizony na západnú stranu Grand Canyon, ktorú strážia indiánsky kmeň Hualapajů. Nasleduje úchvatná krátka pešia cesta po hrane Grand Canyonu a prehliadka pôvodných domčekov Hualapajů. Pre záujemcov možnosť vzrušujúce prechádzky po presklené vyhliadke Skywalk zavesené 1220 m nad dnom kaňonu, ktorým preteká rieka Colorado. Na spiatočnej ceste zastavíme na hranici Arizony a Nevady, aby sme si prezreli najslávnejšie priehradu sveta - HOOVER DAM. Večer návrat do Las Vegas.
 • 12. den: zpět do Kalifornie, do oblasti GOLD COUNTY (Zlatonosné země), jejíž centrem je hl. město Kalifornie SACRAMENTO. Prohlídka Sta rého Sacramenta, procházkou po nábřežní promenádě k železničnímu muzeu California State Railroad Museum. Návštěva Státního kapitolu, která je jakousi menší kopií Kapitolu ve Washingtonu DC. Odtud pojedeme dál do vinařského kraje NAPA VALLEY. Ochutnávka vína.
 • 12. - 13. den: z Las Vegas prejdeme na najteplejšie miesto na západnej pologuli, do ÚDOLIE SMRTI, kde najprv zamierime na vyhliadku Zabriskie POINT, ktorá ponúka výhľady na zlatisto sfarbené údolia v podobe vĺn. Potom prejdeme do oblasti ARTIST'S PALETTE, ktorá sa vyznačuje farebnou mozaikou erodovaných úbočí, ktorá nám bude pripomínať krajinu na Islande. O pár kilometrov ďalej navštívime najnižšie položené miesto na západnej pologuli - jazero Badwater prekypujúci sírany a chloridy (-86 m). Autom budeme pokračovať stále viac na sever, dostaneme sa k pásu piesočných dún MESQUITE FLAT SANDS DUNES pripomínajúcich Saharu.
 • 13. den: výjezd k Pacifiku, do oblasti NÁRODNÍHO POBŘEŽÍ POINT REYES bičovaného vlnami, kterému dominuje maják a pláž Drake‘s Beach. P oté odjezd do San Francisca.
 • 14. den: prejdeme impozantným údolím OWENS VALLEY, budeme míňať najvyššiu horu kontinentálnych Spojených štátov - Mount Whitney (4 349 m) až prídeme do oblasti MAMMOTH LAKES s pamätníkom Devil 's Postpile (modrosivé čadičové stĺpy dosahujúci výšku až 18 m), odtiaľ sa pešo vydáme pozdĺž rieky San Joaquin až k vodopádom Rainbow Falls. Popoludní prídeme k jazeru MONO LAKE, ktoré leží na sopečnej náhornej plošine a z ktorého vyčnievajú zaujímavé vápencové útvary.
 • 15. den: nezapomenutelná plavba na skalnatý ostrůvek ALCATRAZ, kdysi nejobávanější věznicí (viz. příplatky), kde byl vězněn např. Al C apone. Během tohoto výletu navštívíme samotnou věznici. Poté se přemístíme k NÁRODNÍMU HISTORICKÉMU PAMÁTNÍKU FORT POINT, který stojí na pobřeží bičovaném mořskými vlnami. Zde budeme obdivovat oranžové věže milovaného GOLDEN GATE MOSTU. Později odpoledne navštívíme ITALSKOU ČTVRŤ s úzkými uličkami a kavárničkami a po Filbertových schodech vystoupáme na vrch TELEGRAPH HILL s budovou COIT TOWER, ze které se naskýtají výhledy na město. Nesmíme minout ani slavnou klikatou ulici LOMBARD STREET.
 • 15. – 16. den: ľahká turistika v jednom z najkrajších a najdramatickejších národných parkov osídlenom kojotov či medvede - NP YOSEMITE. Vydáme sa po stopách pôvodných obyvateľov, indiánov Miwok a takisto sa prenesieme do doby "Zlaté horúčky", kedy tunajšie územie začali osídľovať prvej skupiny belochov. Ocitneme sa u mokradí Tuolomne s množstvo rozkvitnutých farebných kvetín. Uvidíme 1000 m vysoký žulový útes EL CAPITAN, z vyhliadky Glacier Point sa nám dostane úžasného výhľadu na celé Yosemitské údolie vrátane nejkolmějšího útese v Severnej Amerike - HALF DOME. Po obľúbené pešej chodníku Mist Trail dôjdeme k divokému vodopádu VERNAL FALL.
 • 16. - 17. den: přes poloostrov PENINSULA přejedeme podél zátoky a Křemíkového údolí SILICON VALLEY do města SAN JOSE, abychom se dostali až do širokého Centrálního údolí, odkud odbočíme do divokého NP KINGS CANYON s bludištěm kaňonů. Vydáme se na příjemnou procházku stezkou Big Stump Trail plnou bujné vegetace (lilie, fialky atd.), které dominuje obří strom General Grant. Projedeme Královským kaňonem a přejedeme do NP SEQUOIA plného obřích sekvojí, borovic a jedlí. Zastávka u největší sekvoje General Sherman, průjezd Tunelovým kmenem. V případě dostatku času krátký výstup na žulový monolit Mono Rock s výhledem.
 • 17. den: cez romantické "zlatokopskej" mestečko SONORA s početnými viktoriánskymi domčekmi prejdeme až k jednému z najčistejších, ale zároveň najchladnejších jazier v Amerike - LAKE TAHOE, ktoré leží vysoko nad údolím, obklopené lesmi a vrcholky hôr. Večer prídeme do najväčšieho malomesta na svete, do RENA (Nevada), ktoré je nielen obľúbeným mestom hazardu (rovnako ako Las Vegas), ale zároveň má úžasnú polohu na úpätí Sierry Nevady.
 • 18. den: späť do Kalifornie, do oblasti GOLD COUNTY (zlatonosnej krajiny), ktorej centrom je hlavné mesto Kalifornie SACRAMENTO. Všetk o zaujímavé uvidíme v Starom Sacramente, prechádzkou po nábrežnej promenáde s kaviarňami a obchodmi dôjdeme k železničnému múzeu California State Railroad Museum so zbierkou lokomotív z 60. rokov 19. st. Na východnej strane centra stojí v krásnom parku budova Štátneho kapitolu, ktorá je akousi menšia kópií Kapitolu vo Washingtone DC. Tu si na chvíľu oddýchneme a pôjdeme ďalej do vinárskeho kraja zaliateho slnka - NAPA VALLEY. Ochutnávka vína.
 • 18. - 19.den: z Centrálního údolí se přesuneme do zátoky SANTA MONICA BAY s dlouhými písčitými plážemi. Navštívíme proslulou surfařskou oblast v MALIBU, vykoupeme se na Zuma Beach a prozkoumáme i přilehlé útesy na pláži Pirate‘s Cove.
 • 19. den: výjazd k Pacifiku, do oblasti NÁRODNÉHO POBREŽIE POINT REYES bičovaného vlnami, ktorému dominuje maják a pláž Drake 'Beach, kde údajne pristál v r. 1579 Sir Francis Drake. Potom späť do San Francisca.
 • 20. - 21. den: podľa časového poriadku odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-San Francisco vr. rokov. tax a poplatkov cca 23 000 Kč, prenájom minivanu vr. paliva, miestnych poplatkov a parkovného, mestská doprava v San Franciscu, vstupné do národných parkov, 18x ubytovanie v turistických hoteloch a moteloch vo 4lôžkových izbách (v niektorých v cene raňajky a využitie bazéna), vedúci zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatná strava, ochutnávka vína, ostatné vstupné, registrácia ESTA na vstup na územie USA, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 2ložková izba 10 000 Kč/os., výlet na Alcatraz 890 Kč, vyhliadka Skywalk nad Grand Canyonom 1 200 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 30 000 Kč za 1 470 Kč, do 60 000 Kč za 2 520 Kč, registrácia ESTA na vstup na územie USA 450 Kč, poistenie storna letenky zo zdravotných dôvodov 750 Kč.

Príplatky a zľavy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět -
 • příplatek za 2 lůžkový pokoj -
 • výlet na Alcatraz -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPoznávacie zájazdy
Ubytovanieturistický hotel
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájazdy