USA, Bahamy - slnečné Floridou až na ostrovy Kryštofa Kolumba - Bahamy

Děti vítány letecky klimatizovaný autobus hotel snidane TIP CK Poznání Novinka Náročnost 1.5

Pobytově-poznávací zájezd na Floridě a v New Yorku. První část se věnuje poznání Floridy - slavné pláže v Miami, Vesmírné Kennedyho centrum, filmová studia v Orlandu, pohádkové pláže na Key Westu nebo procházky mezi aligátory v NP Everglades. Na závěr na vás čeká zastávka v městě, které nikdy nespí - v New Yorku.


Úvod:

Florida, Sunshine state (Slnečný štát), každým rokom priláka mnoho návštevníkov, ktorí sa idú uvelebiť na tunajšie pláže. My vám však ponúkame ešte niečo naviac. Relaxáciu na pláži posiate palmami vystriedame návštevou národného parku a prírodných rezervácií plných mokradí zatajených v hmlovom opare. Preskúmame nenáročné turistické chodníky, kde sa skrývajú aj krokodíly či aligátory, prídeme až na samý južný koniec USA, Key West, ktorý leží len 90 míľ od Kuby. Florida je jednou z najmenej preskúmaných oblastí USA, ale svojim charakterom je tak rozmanitá. Náš zájazd sme obohatili o nezabudnuteľnú plavbu výletnou loďou okolo Bahamských ostrovov. Spoznáme tak aj krásy ostrovov, ktoré po dlho plavbe Atlantikom objavil Krištof Kolumbus už v roku 1492. Doteraz sa však nevie, na ktorom z asi 730 ostrovov Kolumbus pristál. Treba na ňom budete stáť práve vy ... GARANCIA MALÉ SKUPINY!

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
16.06.23 - 29.06.23 23KKB01629 86 990 Kč ON-LINE
01.12.23 - 14.12.23 23KKB01600 89 990 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odlet z ČR, prílet do Miami, tropického raja na okraji Karibiku, ubytovanie v centre všetkého diania, v módnej štvrti SOUTH BEACH.
 • 2. den: raňajky, prehliadku mesta začneme v samotnom pulzujúcom centre mesta, kde budeme zo všetkých kútov skôr počuť španielčinu ako angličtinu a budeme si pripadať ako by sme v Amerike vôbec neboli. Z centra pretkaného obchodnými centrami a galériami sa vydáme na juh od rieky Miami do štvrti LITTLE HAVANA opradené latinskoamerickú históriou a posiate domčeky pastelových farieb, prejdeme si slávnu CALLE OCHO zahalenú do vône cigár, kávy a čerstvo upečeného chleba. Skočíme ešte na ostrov KEY BISCAYNE, aby sme si oddýchli na pôvabných plážach, napr. Na pláži CRANDON PARK BEACH so zlatistým pieskom a pri troche šťastia uvidíme aj delfínmi či mrožov, a prezreli si veľkolepá sídla slávnych.
 • 3. den: raňajky, relaxácia, voľný deň na pláži alebo individuálne preskúmavanie SOUTH BEACH. Pre záujemcov návšteva morského parku MIAMI Seaquarium, kde možno stráviť príjemne deň v spoločnosti kosatiek, delfínov či tuleňov, mrožov (fakultatívne, cca 48 USD). Večer môžeme zavítať do niektorého z miestnych klubov, zatancovať si salsu či merengue, alebo si môžeme na večeru objednať pokrm z radu New Floridian (nový floridský štýl), ktorá prepája ryby a tropické ovocie so zdravou kuchyňou.
 • 4. den: raňajky, napínavé cesta za dobrodružstvom do jednej z najslávnejších prírodných oblastí sveta, do NÁRODNÉHO PARKU EVERGLADES. Do parku prejdeme cez stredisko SHARK VALLEY a len pár míľ za ním sa vydáme po jednej z nenáročných ciest, kde uvidíme vydry, korytnačky, typické aligátormi, ale aj potomkov pôvodných obyvateľov, Seminolov, ktorí tu žijú dodnes, v indiánskej dedine Miccosukee. Prezrieme si tu tradičné výrobky a zoznámime sa s tradičným spôsobom života domorodcov. Môžeme ochutnať aj miestne chleba upečený z tekvice. Potom na chvíľku opustíme Everglades, aby sme vstúpili na NÁRODNÁ REZERVÁCIE BIG CYPRESS, kde navštívime mokraď FAKAHATCHEE STRAND porastený trpasličími cyprusmi, orchideami atď. Odchod na ubytovanie do Naples.
 • 5. den: po raňajkách navštívime EVERGLADES CITY, kde zavítame do MUSEUM OF THE EVERGLADES, ktoré dokumentuje tunajší život 2000 rokov späť. Nasleduje lodné výprava okolo desaťtisíc OSTROVY, pri ktorej sa budeme preplietať ako v labyrinte medzi mangrovníkmi. Možno nám budú robiť spoločnosť miestnej delfíny či orly. Ak sa nám doteraz nepodarilo uvidieť aligátora, môžeme si to vynahradiť na trase Anhinga TRAIL, ktorá väčšinou uspokojí všetkých návštevníkov, pretože tu aligátory pomerne bežne leží priamo pri ceste. Okrem aligátorov tu môžeme vidieť aj mývala, kormorány, korytnačky. Na Anhinga TRAIL sa napája priľahlá, ale odlišná, trasa Gumbo LIMBO TRAIL, kde sa zoznámime najmä s exotickými rastlinami ako sú figovníky, palmy kráľovskej, kávovníky. Prejazd na ubytovanie do Homestead.
 • 6. den: skoro ráno, po raňajkách, odchod nezabudnuteľnú cestou na tzv. Floridskej ostrovy, ktoré tvoria viac ako 10 000 ostrovčekov o bklopených koralovým útesom FLORIDA REEF. Po ceste navštívime rybársky "purpurový ostrov" Islamorada s pamätníkom hurikánu, ktorý označuje hrob obetí veterného besnenie v roku 1935 na Deň práce. Na obed zahryzne rybie sendvič alebo ochutnáme tradičné krevety sypané kokosom, a potom už sa vydáme na poznávaciu cestu do tzn. botanickej záhrady medzi ostrovmi - LONG KEY STATE PARK, ktorej perlou je drevený chodník nad lagúnou lemovanou mangrovy. Potom sa budeme uberať ďalej smerom na juh cez most SEVEN MILE BRIDGE medzi ostrovmi KEY vačkoch a BAHIA HONDA KEYS ak večeru dorazíme na skutočnú perlu celého súostrovia, na najjužnejšie miesto pevninských Spojených štátov amerických, na KEY WEST, kde sa budeme skôr cítiť ako na Kube než na Floride. Pri prechádzkach miestnymi uličkami narazíme na turistické centrum DUVAL STREET, domov mnohých barov a bizarných galérií. Prejdeme sa trolejbusom Starého mesta neďaleko MALLORY SQUARE alebo sa necháme zviesť rikšou do jednej z reštaurácií, kde ochutnáme "buchi" alebo ak sladké kubánskej espresso sprevádzané lahodným kubánskym jedlom s trochou tamarínd.
 • 7. den: po raňajkách navštívime MÚZEUM Ernesta Hemingwaya, ktorý tu žil po dobu 10 rokov a napísal tú jedny z neuznávanějších diel ako napríklad novelu Starec a more či román Mať či nemať, ktorý opisuje život na Key Weste v čase hospodárskej krízy. Len pár krokov odtiaľ stojí maják s výškou 26 metra, ktorý je jedným z prvých na Floride (postavený v r. 1847). Po 88 schodoch vystúpime až úplne najvyššie a necháme sa uniesť očarujúcim výhľadom na okolité ostrovčeky. Prejdeme sa úzkymi uličkami bahamskej dedinky a budeme sa cítiť ako za starých čias kdesi v Karibiku. Potom sa už vydáme späť na sever, aby sme pod sebou cítili opäť pevnú Floridskú pôdu mesta Miami.
 • 8. den: raňajky, cesta na sever pozdĺž pobrežia, krátka zastávka v mestečku WEST PALM BEACH, cieľom dnešnej cesty je Vesmírne pobreži e SPACE COAST, ktoré slúži ako sídlo jednoznačne najväčšie atrakcie oblasti - Kennedyho vesmírneho strediska. Tu strávime zvyšok dňa, tunajšie komplex dokáže zabaviť aj tých, ktorí sa inak o vesmír príliš nezaujímajú. V rámci vesmírneho strediska uvidíte repliku raketoplánu Explorer v skutočnej veľkosti, vesmírne divadlo, pamätník astronautov, raketovú záhradu, sieň slávy astronautov atď. Autobusom budeme prechádzať miestom, odkiaľ štartujú raketoplány, prezrieme si raketu Saturn V, ktorá vyniesla do vesmíru prvý Apollo. Nocľah.
 • 9. den: po raňajkách, prejazd do UNIVERSAL STUDIOS, filmové továrne s rozlohou vyše 160 hektárov. Súčasťou štúdií je komplex UNIVERSAL STUDIOS a ISLANDS OF ADVENTURE (1 park cca 98 USD, 2 parky cca 136 USD) s obrovskými horskými dráhami, ktoré poznáte z amerických seriálov. Prebiehajú tu interaktívne živé predstavenia, tunajšie prostredie vás doslova vtiahne do deja filmov ako napr. Shrek, Terminátor, ET Mimozemšťan, Harry Potter alebo vás priamo zavedie do Springfieldu, domova Simpsonovcov.
 • 10. den: akonáhle sa naraňajkujete, vydávame sa na cestu späť do Miami. Naša cesta povedie okolo jazera OKEECHOBEE, ktoré je druhou na jväčšou sladkovodné nádrží v USA a tiež domovom 120 druhov vtákov, rysov, vydier alebo ohrozeného kaňu barinného. Príjazd na ubytovanie v Miami, voľný program.
 • 10. -13. den: ráno přelet do New Yorku. Čeká vás 3denní podrobná prohlídka NEW YORKU, navštívíme všechny atraktivity Manhattanu - TIMES SQUARE, RADIO CITY MUSIC HALL, WORLD TRADE CENTER, čekají nás nádherné vyhlídky z EMPIRE STATE BUILDING, ROCKEFFELEROVA CENTRA i z BROOKLYNSKÉHO MOSTU. Nenecháme si ujít ani plavbu lodí na OSTROV SVOBODY s dominantou LADY LIBERTY, ochutnáme pravý americký burger... Pro chvíle odpočinku je jako stvořený CENTRAL PARK. Milovníci muzeí si přijdou na své např. v GUGGENHEIMOVĚ MUZEU nebo v dalších světově proslulých muzeích. Domů odletíme 13. den odpoledne nebo večer.
 • 11. den: raňajky, prejazd do prístavu a nalodenie na loď, ktorá nás bude nasledujúcich pár dní prepravovať z jedného prekrásneho ostro včeka na druhý a vďaka ktorej spoznáme jedny z najluxusnejších panenských pláží na svete. Akonáhle sa ubytujeme v kajutách, môžeme ihneď začať využívať všetkého, čo naša loď ponúka (reštaurácie, bary, bazény, wellness, kasína, fitnes, obchody, atď.). Dnes budeme smerovať na ostrov GRAND BAHAMA ISLAND.
 • 12. den: ráno priplávame na ostrov GRAND BAHAMA ISLAND, ktorého hlavným letoviskom je mesto FREEPORT, ktoré ponúka možnosť relaxácie na dlhých piesočnatých plážach. Tí, ktorí chcú hneď od prvého dňa začať spoznávať krásy Bahamských ostrovov, sa môžu vydať na prehliadku ostrova GRAND BAHAMA, pri ktorej navštívi miestny bazár s opevnením, ale hlavným cieľom bude záhrada GARDEN OF THE GROVES plná úzkych cestičiek kľukatiacich sa ako labyrint medzi fontánkami a vodopády. Pri ich poznávanie vás budú sprevádzať pestrofarební motýle a migrujúci vtáky. Nadšenci šnorchlovanie majú jedinečnú možnosť poznania osamoteného ostrovčeku PETERSON CAY (fakultatívne, cca 110 USD), kde sú prekrásne útesy nabádajúce na šnorchlovanie medzi farebnými rybkami. Alebo sa môžete len povaľovať na miestnej malebnej piesočnatej pláži. Späť na loď, pokračovanie v plavbe.
 • 13. den: vylodenie v daňovom raji, na ostrove NEW PROVIDENCE, ktorého hlavným mestom je NASSAU s bohatou anglickou koloniálnou históri ou zo 17. storočia, s ktorou sa môžeme podrobne zoznámiť pri prechádzke historickou časťou mesta. Budeme mať jet koloniálne budovy striedajúce sa s tými modernými, navzájom sa však perfektne dopĺňajú a tvoria úhľadný celok. Zlatý klincom je pevnosť Charlotte, ktorá v minulosti strážila mesto zo západnej strany. Vodným taxi preplávame na slávny ostrov PARADISE ISLAND, domov luxusných pláží, kasín a prepychových hotelov. My budeme smerovať k tomu úplne najluxusnejšiemu, k hotelu Atlantis, ktorý si prezrieme a potom sa vrátime k lodi (fakultatívne, cca 65 USD). Po zvyšok dňa relax na pláži alebo využitie zábavných programov na lodi.
 • 14. den: relaxácia na súkromnom ostrove GREAT Stirrup CAY s belostnými plážami, na jednom z ostrovov objavených Krištofom Kolumbom. Možnosť zapožičania kajaku, parasailingu, šnorchlovanie v priezračnom mori. Máte hlad po celodenných aktivitách alebo sa chcete osviežiť obľúbeným kokteilom? K dispozícii vám sú plážové bary, barbecue, celodenný bufet priamo na pláži.
 • 15. den: príchodu do prístavu na MIAMI a prejazd na ubytovanie.
 • 16. - 17. den: odlet späť do ČR.
 • Poznámka I: PLAVBA NA LODI: v cene plavby sú zahrnuté všetky poplatky spojené so samotnou plavbou (taxy, prístavné poplatky, daň a pod.), Ubytovanie v kajutách, plná penzia v hlavných reštauráciách, zábavný program na palube, využitie bazénov a aktivít pri bazénoch , fitness centrá atď. Na lodi sa nachádza niekoľko barov, nočných klubov, kasín, môžete tu využiť kúpeľné procedúry, navštíviť hodiny pilates či jogy, oddýchnuť si vo vírivke. Ďalej tu nájdete obchody, kde nakúpite za duty free ceny.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Miami vr. let. tax a poplatkov cca 18 000 Kč, všetka miestna doprava v rámci programu (prenájom minivanu, taxi, bus, loď), 11x nocľah v hoteli s raňajkami vo 4lôžkovej izbe, 4x nocľah vo 2lôžkových kajutách s plnou penziou, vstupné do národného parku Everglades a rezervácie Big Cypress, okružný výlet po ostrove Grand Bahama, vstupné do Kennedyho vesmírneho centra, lodný výlet okolo Desiatich tisícky ostrovov, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatné strava, fakultatívne výlety, sprepitné na lodi (cca 12 USD / os. Deň), vstupné mimo to, čo je uvedené v "Cena zahŕňa", registrácia ESTA na vstup na územie USA, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 2lôžková izba po celú dobu zájazdu 7 800 Kč/ os., registrácia ESTA na vstup na územie USA 450 Kč, poistenie liečebných nákladov vr. storna zájazdu do 30 000 Kč za 1 190 Kč, do 60 000 Kč za 2 040 Kč, poistenie storna letenky (zdravotné dôvody) 750 Kč.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 2 lůžkový pokoj -
 • registrace ESTA ke vstupu do USA -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Svět -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Svět -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPoznávacie zájazdy
UbytovanieHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.QrCode image