New York a putovanie pobrežnou divočinou Nového Anglicka s ľahkou turistikou

Náročnosť 2 letecky bus trajekt - lodní doprava hotel snidane TIP CK Poznání

Na tomto obsáhlém zájezdu poznáte velmi podrobně New York City, včetně zajímavostí na předměstích, kam běžní turisté nezavítají, ale také Plymouth, Buffalo a pokocháte se největšími vodopády Severní Ameriky.


Úvod:

Neopakovateľná prehliadka New Yorku spojená s potulkami po stopách histórie Spojených štátov amerických! Pohodlné cestovanie v prenajatom minivanu. Po prílete do New Yorku na nás ihneď dýchne energie tohto pulzujúceho mesta, budeme sa prechádzať medzi budovami, ktoré sú ikonami modernej doby, a odpočívať v Central Parku. Akonáhle sa začneme presúvať smerom na sever, ráz okolitej krajiny sa začne dramaticky meniť. Opustíme megalopola a ocitneme sa na vidieku, v Novom Anglicku. Nová Anglicko, to sú malebná rybárska mestečka na východnom pobreží USA zahalená slnkom a jemným vánkom. História na vás dýchne na každom kroku, tunajšie územie je vnímané ako počiatok všetkého, čo je naozaj americkej. Pôjdeme pozdĺž drsného, ​​členitého a skál pobrežie s malými prírodnými rezerváciami, budeme míňať honosná prímorská sídla, pozrieme si slávne univerzity, a na samom konci našej cesty nás čaká jedna z najslávnejších atrakcií sveta - Niagarské vodopády. GARANCIA MALÉ SKUPINY!

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
09.09.23 - 24.09.23 23NWC02167 71 990 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odlet z ČR, prílet do NEW YORKU, ubytovanie v hoteli.
 • 2. - 6. den: 2. - 5. den: 4-dňový podrobná prehliadka NEW YORK, navštívime všetky atraktivity Manhattanu - TIMES SQUARE, RADIO CITY MUSIC HALL, WORLD TRADE CENTER, čakajú nás nádherné vyhliadky z EMPIRE STATE BUILDING, ROCKEFFELEROVA CENTRA aj z brooklynského MOSTU. Nenecháme si ujsť ani plavbu loďou na OSTROV SLOBODY s dominantou LADY LIBERTY, ochutnáme pravý americký burger a užijeme si večeru aj v čínskej štvrti. Pre chvíle oddychu je ako stvorený CENTRAL PARK. Milovníci múzeí si prídu na svoje napr. V Guggenheimovo múzea a alebo v ďalších svetovo preslávených múzeách.
 • 6. den: po raňajkách odchod do oblasti Nového Anglicka, ktorej poznávanie začneme vo štátu CONNECTICUT, konkrétne v univerzitnom meste NEW HAVEN, ktoré je sídlom slávnej univerzity YALE s 3. najstaršou koľají v USA z r. 1716. Prezrieme si jej najdôležitejšie budovy - knižnicu so starými rukopisy a ručne tlačenými knihami, univerzitnú zbierku umenia, a potom si odpočinieme na brečtanom zarastenom nádvorí starej koľaje. V rámci nášho prejazde viac na sever sa zastavíme pri mestečku BRANFORD, ktoré nám poskytne nádherný výhľad na súostrovie Thimble ISLANDS, ktoré číta na 365 malinkých skalnatých ostrovčekov s viktoriánskymi domčeky (v prípade dostatku času možnosť okružné plavby okolo ostrovov). Vrcholom dnešného dňa je prehliadka útrob prvé americké atómové ponorky USS Nautilus v Groton. Súčasťou je aj návšteva Múzea ponoriek, kde sa dozvieme viac o histórii ponoriek.
 • 7. den: po raňajkách možnosť dokončenie prehliadky mestečka GROTON, nasleduje krátky prejazd do starého veľrybárskeho prístavu a lode nice MYSTIC s novoanglickými drevenými domčekmi a obchodíky a starým otvárajúcim sa mostom cez rieku Mystic. V maličkej dedinke MYSTIC SEAPORT si pozrieme Stillman Building s výstavou vyrezávaných mušlí a výrobkov z veľrybieho tukov, ďalej veľrybársku loď z r. 1841 a na 6000 nádherných morských tvorov (napríklad beluhy) zbadáme v miestnom MYSTIC Aquaria. Kto sa zaujíma o podmorský výskum, ten bude iste potešený výstavou o pomoranskom výskume, ktorá uvádza tím, lenže objavil Titanic.
 • 8. den: prejazd do najmenšieho štátu Nové Anglicko, do Rhode Island, ktorého hlavným turistickým cieľom je zámožný NEWPORT, hlavné mesto sveta jachtárov s panskými sídlami slávnych rodín, napr. Astor, Belmont či Vanderbilt, ktorých slávne sídlo The Breakers navštívime. Prejdeme sa po pobrežnej cestičke Cliff Walk a budeme obdivovať letné dom Johna a Jackie Kennedyových, ktorí mali svadbu v najstaršom katolíckom kostole na Rhode Islande - ST MARY'S CHURCH a budeme míňať tiež Rosecliff, kde sa natáčal slávny film Veľký Gatsby. Pri prechádzke po jednej zo 7 mil peších chodníkov v NORMAND BIRD SANCTUARY budeme môcť zahliadnuť pestrofarebné vtáky. Popoludní dorazíme do PROVIDENCE, prvé osady Rhode Islande a sídla ďalšej slávnej univerzity Brown ležiace v 300 rokov starej štvrti, na námestí Kennedy Plaza si pozrieme mestskú radnicu s tmavomodrým stropom s hviezdami, ďalej bývalé stanica Union Station z r. 1898 alebo koloniálne domy v štvrti college Hill, na kopci Rhode Island Statehouse z bieleho mramoru s obrovskou kupolou (4. najväčšia na svete), večer môžeme venovať nákupom v najstaršom uzavretom nákupnom centre v USA z r. 1828 - WESTMINSTER ARCADE.
 • 9. den: skoro ráno odchod na polostrov CAPE COD v štáte MASSACHUSETTS tvorený slanými mokrade a piesočnými dunami s vetrom bičovanými plážami, ktoré tvoria chránenú oblasť CAPE COD NATIONAL SEASHORE. Na tunajšom polostrove leží prvé domy Pútnikov, ktorí priplávali do Nového Anglicka. Dopoludnia odplávame trajektom na čarovný ostrovček MARTHA'S VINEYARD, kde si priamo v prístave sa 100 rokov starým kolotočom požičiame kolo (cca 25 USD / deň) a vydáme sa na príjemnú cyklo prechádzku medzi dunami a jazerom do Edgartown (cca 25 km). Alternatívne možnosť okružné prehliadky výletným autobusom okolo ostrova (cca 33 USD). V podvečer prehliadka rybárskeho mestečka Provincetown s kľukatými uličkami lemujúcimi lesklé drevené domčeky, možnosť vyhliadky zo 75 m vysoké žulové veže Pilgrim Monument, z ktorej je úchvatný výhľad na celý Cape Cod.
 • 10. den: odjazd do maličkého mesta PLYMOUTH, tunajšie negrécku chrám pri mori pripomína miesto pristátia 102 Otcov pútnikov v decembri 1620. V meste nájdeme tiež repliku slávnej lodi MAYFLOWER a 3 míle na juh od Plymouthu sa na PLIMOTH PLANTATION vrátime do obdobia 17. Storočia , pretože sa tu nachádza žijúci múzeum s ukážkou tradičnej dediny, indiánske osady Wampanoag atď. Popoludní prídeme do metropoly Bostonu na pobreží Massachusetts Bay, prejdeme sa po chodníku Freedom Trail spájajúcej dôležitá historické miesta z obdobia vojny na nezávislosť. Návštevníkov priťahuje najmä QUINCY MARKET a príjemný COLUMBŮM PARK na nábreží. Večer môžeme spoločne povečerať v príjemnej krčmičke, kde sa servírujú vynikajúce plody mora či tresky.
 • 11. den: dopoludňajšie dokončenie prehliadky Bostone , pri ktorej zamierime do štvrti CAMBRIDGE , kde sa nachádza slávna Harvardskej u niverzity s obrie knižnicou , ktorá vlastní Gutenbergovho bibliu alebo Shakespearovej prvotlače . Naším ďalším cieľom bude mesto známe svojimi čarodejnickými procesy - SALEM . Podrobnejšie sa dozvieme o čarodejníctve v miestnom Salem Witch Museu alebo vo Witch Dungeon Museu , ktoré je umiestnené v kostole z 19. st . na mieste bývalého väzenia , kde boli čarodejnice držané. V podvečer možnosť prechádzok po historickom prístave Derby Wharf .
 • 12. den: prejazd z Massachusetts späť do štátu New York, putovanie vnútrozemím štátu cez hlavné mesto ALBANY, kde si prezrieme ŠTÁTNA KAPITOL a MÚZEUM ŠTÁTU NEW YORK, ktoré nás zoznámi napr. So stavbou mrakodrapov, a určite nás zaujme vedľajšia budova THE EGG vo tvare vajca. Popoludní doputuje do vinárskej oblasti, regiónu FINGER LAKES, kde sa, hoci sa o tom príliš nevie, produkujú vynikajúce vína. Pri meste SENECA FALLS navštívime jedno z miestnych vinárstva a vína zároveň aj ochutnáme. Toto miesto hralo veľkú úlohu v oblasti ženských práv, pretože práve tu usporiadali ženy prvý Kongres o ženských právach v r. 1848 a my tu preskúmame NÁRODNÁ SIEŇ SLÁVY ŽIEN. Večer prídeme k slávnym Niagarským vodopádom.
 • 13. den: perlu zájazdu na americko-kanadskej hranici, Niagara Falls, si dnes užijeme v rámci celodennej prehliadky. Najskôr si pozriem e najvyššie vodopády Bridal Veil a AMERICAN VEIL (až 54 m) z vyhliadky OBSERVATION TOWER, potom sa odtiaľto vydáme na plavbu loďou priamo k vodopádom MAID OF THE MIST, pri ktorej vám zaručujeme, že na vlastnej koži sami pocítite mohutnosť vodopádov (pláštenky sú súčasťou výbavy lode). Popoludní venujeme ostrovčeku GOAT ISLAND, kde si prejdeme trasu CAVE OF THE WINDS, ktorá nás zavedie priamo pod vodopádmi. Navečer prejdeme len kúsok do miniatúrneho Manhattanu na brehu jazera ERIE - Buffalo, kde si užijeme posledný americký večer. Na večerné osvetlené BUFFALO je najkrajší výhľad z najvyššej radnice v krajine z roku 1928.
 • 14. - 15. den: dokončenie prehliadka Buffalo - prechádzka bohémsku štvrťou ALLENTOWN s mnohými viktoriánskymi domami a kaviarňami, nákupy suvenírov, odlet do Prahy.
 • 16. den: návrat do ČR.
 • 18. den: prílet do Prahy .
 • Poznámka I: New York City Pass zahŕňa nasledujúce vstupy: Empire State Building, American Museum of Natural History, Metropolitné múzeum umenia, Top of the Rock alebo Guggenheimovo múzeum, plavba k Soche Slobody a na Ellis Island alebo okružná plavba okolo Manhattanu, 9/11 Pamätník a múzeum alebo Námorné, letecké a vesmírne múzeum Intrepid
 • Cena zahrnuje: medzinárodná letenka Praha-New York a Buffalo-Praha vr. let. tax a poplatkov cca 16 500 Kč, doprava prenajatým minivan (v meste miestna doprava), trajekt na ostrov Martha 's Vineyard a späť, ochutnávka vína vo vinárstve, 13x ubytovanie v hoteli vo 4lôžkových izbách s raňajkami, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatné strava, registrácia ESTA na vstup do USA, vstupné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 2lôžková izba po celú dobu pobytu 9 500 Kč / os., Poistenie liečebných nákladov vr. storna zájazdu do 30 000 Kč za 1 050 Kč, poistenie liečebných nákladov vr. storna zájazdu do 60 000 Kč za 1 800 Kč, poistenie storna letenky (zdrav. dôvody) 750 Kč, registrácia ESTA na vstup na územie USA 450 Kč, karta New York City Pass 3 350 Kč (2 650 Kč deti 6-17 rokov) .

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 2 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Svět -
 • registrace ESTA ke vstupu do USA -
 • New York City Pass -
 • New York City Pass (dítě 6-17 let) -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Svět -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduLetecké zájazdy
UbytovanieHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájazdy