Pohodový týždeň - Perly Kanárskych ostrovov - La Gomera a La Palma

Náročnosť 2 letecky bus trajekt - lodní doprava hotel polopenze turistika TIP CK Poznání

Kanárské ostrovy - La Gomera a La Palma - pohodový týden s nenáročnou turistikou


Úvod:

Patrí rozlohou k tým menším Kanárskym ostrovom, ktoré zatiaľ zostávajú bokom masovej turistiky. Obaja sú ideálnym cieľom pre turistov, ktorí obdivujú nedotknutú prírodu. Nájdu tu nielen magický svet sopiek a farebných skál vulkanického pôvodu, ale aj hlboké rokliny, prudké zrázy, holé vrcholky s nádhernými výhľadmi aj pôvodný hmlovej pralesy. La Gomera, druhý najmenší z Kanárskych ostrovov, je vyhľadávaný pre svoju divokú prírodu s bujnou vegetáciou. Pustý, sopečný, suchý juh sa mení na severe v zelenú krajinu s úrodnými údoliami, kde nechýba ani banánová políčka a palmové háje. Národný park v strede ostrova sa pýši unikátnym, takmer nepreniknuteľným vavrínovým pralesom. La Palma je najzelenší z ostrovov. Na juhu uvidíte typickú suchú sopečnou krajinu a na severe je ostrov pokrytý borovicovými a vavrínovými lesmi. Centre ostrova dominuje mohutná kaldera s obvodom 28 km, ktorej steny dosahujú výšky 2000 m. Nechýba tu hlboké kaňony, priepasti a vodopády. Oba ostrovy sú pretkané hustou sieťou chodníkov pre pešiu turistiku. Priemerná ročná teplota sa pohybuje okolo 20 ° C. Pre svoju členitosť a úžasnú rozmanitosť krajiny s nezkaženou prírodou sú ostrovy ozajstným rajom peších turistov. Sprevádza E. Červená v 1. termíne a J. Pechová v 2. termíne.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
10.04.20 - 17.04.20 20AKO01940 38 990 Kč ON-LINE

La Gomera - La Palma - program zájazdu

 • 1. den: odlet z ČR na ostrov TENERIFE, trajekt na ostrov LA GOMERA, ubytovanie, raňajky. Poldenný ľahká turistika v srdci NP GARAJONAY, návrat do hotela, relax pri mori, večera.
 • 2. den: raňajky, prejazd na severovýchod ostrova do mestečka AGULO, výstup chodníkom v skalnej stene s nádhernými pohľadmi na mestečk o, ostrov TENERIFE s najvyššou horou EL TEIDE a do údolia, odtiaľ prekvapujúce červenú krajinou k návštevnícke centre s malou botanickou záhradou. Zostup do Agulo typickou krajinou s hlbokými tiesňavami a bohatou flórou - euforbie, palmy, terasovité políčka. Prehliadka AGULO, typického kanárskeho mestečka s úzkymi kamennými uličkami a tradičné architektúrou. Návrat do hotela, možnosť kúpania, večera.
 • 3. den: raňajky, prejazd do NP GARAJONAY, zapísaného v r. 1986 do zoznamu UNESCO. Výstup na najvyššiu horu GARAJONAY - 1487 m, odtiaľ zostup unikátnym vavrínovým pralesom ku kaplnke Panny Márie z Lourdes a osade El Cedro s reštauráciou, kde pripravujú výborné kanárske špeciality. Možné predĺženie k najvyššiemu vodopádu na ostrove, Salto d'Agua. Návrat do hotela, možnosť kúpania, večera.
 • 4. den: raňajky, prejazd do krásneho údolia VALLERHERMOSO na západnom pobreží, geologicky najstaršej časti ostrova. Okružná túra stúp ajúcimi chodníkmi zelenú tiesňavou medzi terasovitými políčkami, neskôr divokou krajinou ku kaplnke Santa Clara s nádhernými výhľadmi na divokej pobrežím susedný ostrov La Palmu. Po horskom hrebeni až k vyhliadke BUENAVISTA, zostup do údolia VALLERHERMOSO blízko kamenisté pláže. Návrat do hotela, večera. Po večeri trajektom na ostrov LA PALMA, prejazd do hotela a ubytovanie.
 • 5. den: po raňajkách prejazd na severnú časť ostrova do ZANZY, zastávka v múzeu pod holým nebom s kresbami na skalách pôvodných obyvateľov Gaunčů. Rozprávkovým lesom zostup do tiesňavy okolo mystických miest a tzv. Skalné katedrály. Cesta pokračuje otvorenejší tiesňavou na tzv. Kráľovskú cestou po pobreží s výhľadmi na skaliská bičovaná morom do malebnej dedinky EL TABLADA. Späť do hotela, možnosť kúpania, večera.
 • 6. den: raňajky, prejazd k turistickému stredisku EL PILAR, odtiaľ tzv. cestou sopiek prechod cez hrebeň CUMBRE VIEJA s panoramatický mi výhľadmi na východné i západné pobrežie. Jedná sa o z najkrajších trás na ostrove. Vo FUENCALIENTE fakultatívne ochutnávka vína. Prejazd do hotela, možnosť kúpania v mori, večera.
 • 7. den: raňajky, prejazd na najvyšší bod ostrova, ROQUE DE LOS MUCHACHOS vo výške 2 426 m. Vyhliadky do hlbokých, dych berúcich tiesňav. Po okraji kaldery okolo astronomických observatórií s pohľadmi na nezvyčajné skalné formácie a do prudkých strží cez vyhliadku DEGOLLADA DES FRANCESES na PICO DELLA CRUZ a z posledného vrcholu PICO DELLA NIEVE zostup na parkovisko. Prejazd do hotela, večera.
 • 8. den: transfer do prístavu / na letisko, trajektom / prelet na TENERIFE, odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: letenka vr. tax a poplatkov cca 11 400 Kč, transfery z / na letisko, 2x trajekt podľa programu, 1x trajekt alebo prelet La Palma-Tenerife (v závislosti od jazdného a letovom poriadku), poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov , požičovné mikrobusu, miestna doprava podľa programu, 7x ubytovanie s polpenziou v apartmáne alebo hoteli, pobytová taxa, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: miestna doprava mimo program, ostatné strava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 4 800 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: 7x ubytovanie v apartmáne alebo hoteli.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • příplatek za neobsazené lůžko -

La Gomera - La Palma
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduLETECKÉ ZÁJAZDY
Ubytovaniekombinované
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy