Pohodový týždeň - Slovensko, Poľsko - Západné Tatry a Roháče za super cenu **

klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika Náročnost 2.5

Krásná příroda západních Tater a Roháčů. Jen kousek od Česka.

Úvod:

Pohodový týždeň vás zavedie do hôr našich susedov, na Slovensko, kde spoznáte výnimočný kraj na hraniciach Oravy, Chočských vrchov a Západných Tatier - Roháče. Čaká vás zaujímavá turistika v krajine ľadovcových jazier, strmých hrebeňov a nedotknutej prírody na Slovensko-poľskom pomedzí. Počas nášho putovania sa pravdepodobne stretneme s kamzíkom alebo svišťom, vylúčené nie je stretnutie ani s medveďom. V dolinách nám potom cinkot zvoncov pripomenie prítomnosť ľudských obydlí v týchto kúzelných horách. Na svoje si prídu nielen nadšenie turisti vyznávajúci alpský charakter hôr, ale aj menej zdatní, ktorí rozhodne nebudú ochudobnení o nádhernej horskej scenérie s výhľadmi do šíreho okolia. Náš hotel leží na úpätí Roháčov na riečke Oraviciach neďaleko Oravskej priehrady, v mestečku Vitanová, kúsok od Slovensko-poľských hraníc. Výhodná poloha hotela zaručuje krátke prejazdy do našich turistických cieľov. Ubytovanie je zabezpečené v moderne zariadených izbách s balkónom, sprchou a WC, TV, telefónom, s prístupom na internet. Raňajky formou švédskych stolov a večere menu o 3 chodoch.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
<span>01.08.20 - 07.08.20 20ATR01934 9 990 Kč ON-LINE

Západní Tatry - Roháče - program zájazdu

 • 1. den: odjazd v nočných hodinách z ČR na Slovensko.
 • 2. den: príjazd na ubytovanie, dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možnosti hotela, prejazd busom do Oraviciach, základný variant (náročnosť 1,5 z 5; 3 hod., 300 m, 300 m): krátka prechádzka Juráňová a Bobrovecká dolina , potom možnosť kúpania v miestnych termálnych kúpeľoch, späť miestnym busom, večera.
 • 3. den: raňajky, busom odídeme do Poľska - oblasť ZAKOPANE. Ťažšie variant (3 z 5; 8 hod., 1 050 m, 1 050 m): pre turistické nadšencov výšľap na "národné horu Poľska" - Giewont (1 905 m) s impozantným rozhľadom od Podhalia cez Gorce, Oravu, Babí horu po Západné Tatry, Nízke Tatry a niektoré vrcholy Vysokých Tatier. Späť rovnakou cestou, alt. okružná trasou cez Kondratowa dolinou k autobusu. Ľahší variant (1,5 z 5; 5 hod., 350 m, 350 m): pre menej zdatných možnosť výstupu na protiľahlú hrebeň v oblasti Gubałówka (1 120 m) s nádhernými výhľadmi na TATRY, po hrebeni zostup späť do mesta . Možnosť skrátenia trasy lanovkou. Odchod na ubytovanie, večera.
 • 4. den: raňajky, odchod busom do Roháčska dolina, základný variant (2 z 5; 7 hod., 600 m, 600 m): odtiaľ po ceste k ROHÁČSKÝM pleso m pod vrcholmi Plačlivé (2 125 m) a Ostrý Roháč ( 2 087 m). Okružná trasou okolo Tatliakovej chaty späť k autobusu. Ťažšie variant (3 z 5; 8 hod., 1 175 m, 1 175 m): pre zdatnejších možnosť výstupu od autobusu na hrebeň Roháčov s vrcholmi Brestová (1 902 m), Salatín (2 047 m), SPÁLENÁ (2 083 m) a PACHOTA (2 166 m). Celodenná plnohodnotná turistika s panoramatickými výhľadmi na každom kroku. Zostup do údolia k busu a spoločný odchod na ubytovanie, večera.
 • 5. den: raňajky, okružná trasa vápencovými tiesňavami na pomedzí Západných Karpát a Tatier. V KAČIANSKÉ dolinou budeme obdivovať staré zrekonštruované vodné mlyny. Priechod kaňonom po už nepoužívané ceste nás dovedie na úpätí Chočských vrchov s výhľadom na Liptovskú Maru. Ďalej proti prúdu riečky Prosečianka vstúpime do jednej z najkrajších krasových tiesňav na slovenskom - Prosiecka dolina. Hlboký, divoký a nespútaný kaňon nám hocikde pripomenie scenériu Yosemitského NP. Ľahší variant (1 z 5; 4 hod., 200 m, 200 m): prechádzka k vodným mlynom a do Prosiecka dolina.
 • 6. den: raňajky, odchod do Poľska. Základný variant (2,5 z 5; 7 hod., 500 m, 500 m): výstup na chaty MUROWANIEC (1 550 m) a ďalej n a Veľkej Staw GASNIECZOWY. Ťažšie variant (3 z 5; 4 hod., 400 m, 1 300 m): pre zdatnejších možnosť hrebeňové túry na vrchol Ľaliové (2 050 m). Spoločný odchod na ubytovanie, večera.
 • 7. den: raňajky, dopoludňajšie odjazd k ORAVSKÉMU HRADU, možnosť návštevy hradu, alebo možnosť skúsiť plavbu na pltiach, obedňajšiu odjazd do ČR, príjazd vo večerných hodinách.
 • Poznámka II: Svozy se realizují od 4 osob
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 6x raňajky, 4x večera, 1x typická miestna večera, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 1 900 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov 245 Kč.
 • Stravování: Raňajky formou švédskych stolov a večere menu o 3 chodoch.
 • Ubytování: Náš hotel leží na úpätí Roháčov na riečke Oraviciach neďaleko Oravskej priehrady, v mestečku Vitanová, kúsok od Slovensko-poľských hraníc. Výhodná poloha hotela zaručuje krátke prejazdy do našich turistických cieľov. Ubytovanie je zabezpečené v moderne zariadených izbách s balkónom, sprchou a WC, TV, telefónom, s prístupom na internet.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa -

Západní Tatry - Roháče
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Olomouc, Pardubice, Poděbrady, Praha, Valašské Meziříčí, svoz Ostrava, svoz Tábor, svoz Plzeň, svoz České Budějovice

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy