Pohodový týždeň - Škótsko - Najkrajšie ostrov Škótska Isle of Skye a najvyššia hora Británie Ben Nevis

Náročnosť 2 letecky bus trajekt - lodní doprava hotel polopenze turistika

Kouzelný ostrov Skye podrobně, turistický výlet na nejvyšší horu Británie Ben Nevis, či ostrov Raasay. To vše komfortně a letecky.


Úvod:

Na severozápade Škótska leží najväčší z ostrovov Vnútorných Hebríd - Isle of Skye. Krásnemu pobrežie dominujú Cuillin Hills, vďaka ktorým Isle of Skye ponúka najkrajšie horskú scenériu na britských ostrovoch. Do pohoria zamierime niekoľkokrát a pôjdeme okolo malebného jazera Loch Coruisk, k zátoke Camasunary Bay aj v údolí Glenbrittle. Prejdeme sa v jednej z najpozoruhodnejších krajin ostrova vo stolových horách Quirang. Ďalšie prechádzky nás zavedú k osamelému skalisku Old Man of Storr alebo majáku Neist Point. Uvidíme mnoho historických zaujímavostí, napr. Kruhovú pevnosť, Broch z doby železnej Dun Beag, pozostatky kaplnka Cill Chriosd alebo sídlo Mac Leodů, romanticky prestavaný hrad Dunvegan Castle. Pri prehliadke známej pálenice ochutnáme veľmi cenenou whisky Talisker, v rázovitých krčmičkách miestne pivo z pivovaru Uig a budeme počuť tradičnú škótsku ľudovú hudbu. Nezostane nám utajený ani priľahlý ostrov Raasay, na ktorý sa vypravíme trajektom, prejdeme miestne pamätihodnosti a vystúpime k jedinečným výhľadom na najvyšší vrchol ostrova Dun Caan. Nesmieme zabudnúť, že cestou zo Skye navštívime turistické centrum Fort William a vystúpime na najvyššiu horu Škótska a celej Británie Ben Nevis.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
<span>09.06.23 - 16.06.23 23AJR01482 Vyprodáno 49 990 Kč ON-LINE
16.06.23 - 23.06.23 23AJR01414 49 990 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odlet z Prahy do Glasgow alebo EDINBURGHU. Z letiska odchod do miesta ubytovania.
 • 2. den: raňajky, prejazd na ostrov ISLE OF SKYE. Okruh po polostrove Trotternish. Výstup k 50 m vysokému skalisku OLD MAN OF Storr (c ca 1,5 hod., 3,8 km, prevýšenie 560 m). Zastávka na vyhliadkovej plošine pri skale kilt ROCK a vodopádu Mealt Fall. Zastávka pri zrúcaniny hrádku DUNTULM CASTLE na skalnatom výbežku. Prehliadka etnografického múzea The Skye Museum of Island Life v KILMUIR a príbeh škótskej národnej hrdinky Flory McDonaldovci u jej náhrobku. Kratšie túra vo stolových horách Quiraing, nádherné, nesmierne fotogenické krajině strmých útesov, náhorných plošín, skalísk a modrých jazier (2,5 hod., 5 km, prevýšenie 340 m). Ubytovanie (5x na jednom mieste), večera.
 • 3. den: raňajky, prejazd na prehliadku jedinej ostrovnej pálenice škótskej whisky Talisker. Prechádzka v GLENBRITTLE na úpätí Cuillins, stúpame k podivuhodným jazierkam Fairy Pools (1 hod., 3 km, prevýšenie 200 m). Zastávka pri DUN Beag. Najzachovalejšie Broch na Skye, dvojité murivo veže s polomerom 18,6 m a do výšky 2 m. Na najzápadnejšom cípe ostrova uvidíme maják NEIST POINT. Klasický pohľad na maják za útesy je z miesta severovýchodne od parkoviska (1/2 hod., 1 km). Prejazd k prehliadke hradu a záhrad DUNVEGAN CASTLE, najstaršieho obývaného hradu v Škótsku. Pre záujemcov fakultatívne plavba z móla od hradu k tulením kolóniám. Prechádzka po CORAL BEACH severne od Dunvegan (1 hod., 4 km, po rovine). Navečer príchod do PORTREE, hlavného mesta ostrova, prechádzka mestom (galskej Port Riagh, Kráľovský prístav). Návrat do miesta ubytovania. Večera.
 • 4. den: raňajky, odchod do rybárskej dedinky ELGOL, loďou pozdĺž pobrežia do pohoria CUILLIN HILLS k jednej z najnádhernejších sladko vodných plôch v Škótsku LOCH CORUISK, z ktorej vyteká najkratší rieka v Škótsku River Scavaig. Prechádzka okolo jazera (1,5 hod., 3 km, prevýšenie 122 m). Späť loďou do Elgolu. Výhľady na ostrovy Soay a Isle of Rum a Eigg zo Small Islands. Zastávka pri ruín kostola Cilla CHRIOSD z 16. stor., Ktorý bol strediskom hustého osídlenia. Popoludňajší túra do vysídlené dediny BORERAIG (3 hod., 10 km, malé prevýšenie). Cestou zaniknutej lomy na mramor. Návrat do miesta ubytovania. Večera.
 • 5. den: raňajky, výlet na ostrov Raasay. U INVERARISH neďaleko móla uvidíme The Battery s dvojicou kamenných morských panien. Výstup na stolovú horu DUN Caan s dychberúcimi výhľadmi na Hebridy (5 hod., 15 km, vrchol vo výške 443 m n. M.). Zastávka v novo otvorenej pálenici Isle of Raasay distillery s možnosťou ochutnávky. Občerstvenie v Raasay House, prechádzka k neďalekému piktskému kameňu a pozostatkom kaplnka sv. Moluaga. Trajektom späť na Skye. Návrat do miesta ubytovania. Večera.
 • 6. den: raňajky, prejazd na východisko trasy u Kirkibost. Túra v CUILLIN HILLS údolím Glen Sligachan medzi štítmi Black a Red Cuillin s výhľadmi (5,5 hod., 16 km, prevýšenie 450 m). Kratšia varianta končí v CAMASUNARY BAY a vracia sa späť na východisko (3 hod., 9 km, prevýšenie 210 m). Dlhšie variant pokračuje k jazeru LOCH NA CREITHEACH a dlho zostupuje pozdĺž River Sligachan až do údolia SLIGACHAN. V cieli môžeme obdivovať starý kamenný most a po túre ochutnáme z nepreberné ponuky škótskych whisky a miestnych pív. Návrat do miesta ubytovania. Večera.
 • 7. den: raňajky, prejazd škótskou vysočinou do FORT WILLIAM. Za priaznivého počasia výstup na najvyššiu horu Británie BEN NEVIS (1 343 m n. M., Dĺžka trasy spolu 19 km). Prejazd do miesta ubytovania.
 • 8. den: přejezd do Glasgowa/Edinburghu. Odlet do ČR.
 • Poznámka I: veľkosť skupiny 6-8 osôb.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Glasgow / Edinburgh vr. tax a poplatkov cca 6 500 Kč, doprava prenajatým mikrobusom, spiatočný trajekt na ostrov Raasay, lodný výlet k Loch Coruisk, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu, 7x ubytovanie v hoteli v 2lôžkových izbách, 5x večera, 6x raňajky, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: zvýšení pojištění do 80 000 Kč za 600 Kč. jednoposteľová izba nemožno dokúpiť.
 • Stravování: 5x večeře, 6x snídaně.
 • Ubytování: 7x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích.

Príplatky a zľavy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Evropa -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Evropa -
 • příplatek za neobsazené lůžko -
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPrahaQrCode image

Podobné zájazdy