Pešo od juhu k severu Škótska - stan

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika TIP CK Poznání

Škótsko - turistika Treking, jednodňové túry. Čaká Vas 230 km dlhá Pešia trasa najkrajšími partiami Škótskej Vysočiny. Trasy pôjdeme,, naľahko "s jednodňové výbavou autobus nám prevezie batožinu do ďalšieho kempu či tábor na farme.


Úvod:

Čaká vás 160 km dlhá cesta pešo najkrajšími partiami Škótskej vysočiny po diaľkové trase West Highland Way. Jej etapy pôjdeme,, naľahko "a autobus nám prevezie batožinu do ďalšieho kempu či táboriska. Každý nasledujúci diel cesty nadviaže na putovanie predchádzajúceho dňa. Trasy sú vedené po značených chodníkoch, bývalých železničných tratiach, vojenských cestách aj po nefrekventovaných cestičkách. Zájazd je určený nielen pre,, nováčikov ", lebo sa podstatne odlišuje od iných poznávacích zájazdov tým, že skutočne Škótsko prejdeme voľnou krajinou a dostaneme sa aj do miest, ktoré sa bežne nenavštevujú. Nevynecháme ani jazera Loch Lomond, výstup na Ben Nevis či návštevu pálenice pravej škótskej whisky. V Škótsku strávime minimum času v autobuse, budeme stále v krajine. Cestou tam navštívime flanderskej Bruggy nazývané Benátky severu a na spiatočnej ceste univerzitnú Oxford.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
01.07.23 - 12.07.23 23PJS01811 20 990 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: popoludní odjazd z ČR, presun do Belgicka.
 • 2. den: príchod do mesta BRUGGY, prehliadka mesta pešo i na vode, pre záujemcov možnosť zapožičania bicykla a prechádzky po cyklistic kých cestách k moru, nočným trajektom do Anglicka.
 • 3. den: cesta na sever, východisko trasy v MILNGAVIE na severe Glasgow, pozdĺž riečky Allander Water do voľnej krajiny CAMPSIE WELLS, zastávka s prehliadkou pálenice škótskej whisky GLENGOYNE. Ubytovanie v GLASGOW alebo okolia, kam odídeme autobusom. Dnes 11 km.
 • 4. den: začíname tam, kde sme včera skončili. Lesnými porastmi výstup ku CONIC HILL s nádhernými výhľadmi, zostup k jazeru LOCH LOMON D. Autobusom odjazd do kempu, zastávka vo mestečku, kde si budete môcť doplniť zásoby. Dnes 18 km.
 • 5. den: pozdĺž jedného z najkrajších jazier Škótska LOCH LOMOND. Ubytovanie na táborisku na farme. Bus parkuje cca 300 m od kempu. Dnes 40 km. Trasu možno skrátiť loďou po jazere pod Ben Lomond a ďalej pozdĺž východného brehu jazera (25 km).
 • 6. den: z INVERNAN pozdĺž River Falloch s menšími vodopádmi stúpame po Old Military Road, cintorínom a pozostatky kostola Sv. Fillana . Z TYNDRUM opäť po starej vojenskej ceste, ktorá vedie rovnobežne so železničnou traťou na sever. Končíme u BRIDGE OF Orche. Most tu stojí viac ako 250 rokov. Návrat do miesta ubytovania. Dnes 31 km.
 • 7. den: za Loch Tulla cez vresoviská a rašeliniská Rannoch Moor. Za Ba Bridge vystúpime k ruinám Ba Cottage s výhľadmi na Grampian Mountains a Glencoe Hills. Ubytovanie v kempe. Dnes 26 km.
 • 8. den: výstup po Devil 'STAIRCASE. Za nami zostávajú horské štíty Glencoe, pred nami Ben Nevis. Zostup do KINLOCHLEVEN a hor sa do n ádhernej pustej krajiny typické pre Škótsku vysočinu. V závere lesnými porastmi zostup do údolia GLEN NEVIS, pozdĺž cestičky až do cieľa West Highland Way vo FORT WILLIAM. Ubytovanie v kempe. Dnes 33 km.
 • 9. den: výstup na najvyššiu horu Veľkej Británie BEN NEVIS (tam a späť celkom 18 km). Alternatívne odpočinkový deň vo Fort William. Ubytovanie v kempe.
 • 10. den: odchod na juh. Zastávka s prechádzkou pri Hadriánovom VALE - pamiatka z doby, kedy bola Británia obsadená Rimanmi. Prejazd ce z Anglicku. Večer ubytovanie v Oxforde alebo okolí.
 • 11. - 12. den: dopoludnia príchod k Oxforde, túra pozdĺž rieky Temže (16 km), prehliadka univerzitného mesta, večer trajektom do Francúzska, nočný prejazd cez Nemecko do ČR.
 • Poznámka I: Při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s cyklovariantou zájezdu, která je koncipovaná tak, že si obě skupiny nebudou navzájem překážet.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom (5 000 km), trajekt do Anglicka a späť, 8x nocľahy vo vlastných stanoch v kempoch a na farmách alebo vo viaclôžkových izbách v hosteloch, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informácií materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 7x česká polpenzia 2 100 Kč (začína 3. deň večerou a končí 10. deň raňajkami).
 • Stravování: bez stravovania, možnosť za príplatok polpenzia.
 • Ubytování: 8x nocľahy vo vlastných stanoch v kempoch a na farmách.
 • Sleva: Účastníkom z Olomouca, Ostravy a okolia je poskytovaná vzdialenostné zľava 500 Kč, ktorú je možné kumulovať s ostatnými zľavami.

Príplatky a zľavy


 • 7x česká polopenze -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Evropa -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieVlastný stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaHradec Králové, Pardubice, Plzeň, Praha, svoz Jablonec nad Nisou, svoz Brno

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy