Rakúsko - Pohodový týždeň v Alpách - Soľná komora s kúzelnými smaragdovými jazerami

klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika bazén Náročnost 1.5 Last Minute

Projdeme se legendami opředenou poutní cestou, vyjedeme zubačkou na “Ovčí horu“, odkud je kruhový výhled na 14 solných jezer, budeme se toulat balvanovým labyrintem či sestoupáme krásnou přírodou z vrcholku Zwoelferhornu. Dále se svezeme letní sáňkařskou dráhou či navštívíme rodný dům matky W.A.Mozarta. Nesmí chybět ani túra velkolepou soutěskou Burggrabenklamm a poté kolem sluncem prostoupeného jezera Schwarzensee.


Úvod:

Tento zájazd je určený pre všetkých tých, ktorí chcú spoznať okolie najkrajšieho jazera Salzburska - Wolfgangsee. Obrovskou výhodou je ubytovanie práve pri jazere Wolfgangsee, ktoré umožňuje čo obozretnejšie zoznámenie s týmto skvostom. Prejdeme sa legendami opradenú pútnické cestou, vyjdeme zubačkou na "Ovčí horu", odkiaľ je kruhový výhľad na 14 soľných jazier, budeme sa túlať balvanovými labyrintom či sestoupáme krásnou prírodou z vrcholku Zwoelferhornu. Ďalej sa zvezieme letné sánkarskú dráhou či navštívime rodný dom matky W.A.Mozarta. Nesmie chýbať ani túra veľkolepú tiesňavou Burggrabenklamm a potom okolo slnkom prestúpeného jazera Schwarzensee. Odpočinkový deň je rozdelený na dve časti a to na návštevu svetoznámych soľných kúpeľov Bad Ischl alebo kombináciou návštevy tohto mestečka s krásnou prechádzkou skalné cestou. Krásny *** penzión je pripravený nám zabezpečiť pekné ubytovanie so všetkým komfortom (izby so sprchou / WC, sat.TV). Určitou nezanedbateľnou prednosťou je aj vlastný krytý bazén a pláž pri jazere (20 min. chôdze). Pretože v tomto programe nebudú žiadne nočné prejazdy, potom možno celkovo povedať, že tento zájazd patrí medzi najviac pohodovej zo všetkých našich ponúk "Pohodových týždňov". Sprevadza B. Bubeníčková.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
<span class="lm-td lm-383">24.08.19 - 29.08.19 19ASO01093 VYPRODÁNO 13 390 Kč 12 390 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odchod v skorých ranných hodinách do ABERSEE (570 m) popoludní ešte prechádzka pozdĺž jazera do mesta STROBL (542 m), letné sánkarská dráha a lodí späť na ubytovanie, večera.
 • 2. den: raňajky, ráno odjazd do ST.GILGENU (545 m), základný variant (1,5 z 5; 6 hod., ↑270 m, ↓280 m) pešo pútnické cestou cez horu FALKANSTEINU (717 m) okolo kaplnky sa zázračnú vodou až do ST. WOLFGANGU (540 m), krátka prehliadka mestečka (slávny krídlový oltár a promenáda), výjazd zubačkou na SCHAFBERG (1 782 m), odkiaľ je kruhový výhľad na 14 jazier, späť zubačkou a loďou cez jazero WOLFGANGSEE k penziónu, večera. Ľahší variant je miesto pešo zo St. Gilgen prejazd lodí.
 • 3. den: raňajky, odchod autobusom k jazeru ATTERSEE (477 m), základný variant (2 z 5; 6 hod., ↑240 m, ↓180 m) cez veľkolepú tiesňavu BURGGRABENKLAMM, kde nám voda ukáže, akú má fantastickú silu, ďalej okolo jazera SCHWARZENSEE (716 m) do STROBLU (542 m) a ďalej buď autobusom, alebo ďalej po brehu jazera Wolfgangsee do penziónu. Ľahší variant plavba loďou po jazere ATTERSEE, potom prejazd busom do STROBLU a pokračovanie pozdĺž jazera Wolfgangsee pešo do hotela, večera.
 • 4. den: raňajky, odchod busom do kráľovského mesta BAD ISCHL - romantické kúpeľné mestečko, ktoré bývalo letným sídlom cisárskeho dvo ra. Základný variant (2 z 5; 4 hod., ↑220 m, ↓220 m), výjazd lanovkou k chate KATRINALM (1 416 m), ľahký výstup na KATRIN (1 542 m), odkiaľ je jedinečný výhľad na kúpeľné mestečko a okolie , pokračujeme na HAINZEN (1 638 m), okruh dokončíme zostupom na hornej stanici lanovky, zjazd dole a ešte možnosť prehliadky CÍSAŘSKEJ VILY či prekrásneho strede mesta s vyhlásenou čokoládovne. Ľahší variant (1,5 z 5; 6 hod., ↑120 m, ↓120 m): z vyhliadky KATRIN späť na lanovku a ďalej rovnaký program. Všetci odchod na hotel busom, večera.
 • 5. den: raňajky, pešo po južnom brehu jazera do ST.GILGENU (545 m), návšteva rodného domu matky W.A. Mozarta, základný variant (2 z 5; 4 hod., ↑300 m, ↓300 m), výjazd lanovkou na horu ZWOELFERNHORN (1 522 m), odtiaľ panoramatickou cestou PILLSTEIN PANORAMA RUNDWEG okolo salaša ILLINGERBERGALM (1 210 m) späť na hornej stanici lanovky, zjazd dole a pešo (alebo fakultatívne loďou) späť do hotela. Jedná sa o vcelku jednoduchú vyhliadkou trasu nad jazerom WOLFGANGSEE s jedinečnými výhľadmi na panorámu Álp. Na ceste je dostatok možností občerstvenia.
 • 6. den: raňajky, dopoludnia odjazd do ČR s krátkou zastávkou pri HALSTATTU, príchod v neskorých večerných hodinách.
 • Poznámka I: Detské ceny platia len pri ubytovaní s 2 dospelými.
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 5x raňajky, 4x večera, 1 x regionálna večera, vstup do krytého bazéna, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 1 900 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov 210 Kč.
 • Stravování: 5x raňajky, 4x večera, 1 x regionálna večera.
 • Ubytování: krásny *** penzión je pripravený nám zabezpečiť pekné ubytovanie so všetkým komfortom (izby so sprchou / WC, sat.TV). Určitou nezanedbateľnou prednosťou je aj vlastný krytý bazén a pláž pri jazere (20 min. chôdze).

Príplatky a zľavy


 • dítě 0 - 12 let -
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaČeské Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Tábor, svoz Brno, svoz Ostrava, svoz Plzeň, svoz JihlavaQrCode image

Podobné zájazdy