Rakúsko - Pohodový týždeň v Alpách - Divoká krása v Kitzbüheli s kartou

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika bazén Wildschönau Card

Rakúske Alpy s pohodlím a príjemnou turistikou


Úvod:

Tirolské horské údolia Wildschönau (v preklade divoká krása) leží na polceste medzi hranicami Bavorska a hlavným mestom Tirolska - Innsbruckom, južne od údolia rieky Inn, v nadmorskej výške od 828 až 1 150 m nm Wildschönau so svojimi štyrmi farnosťami Niederau, Oberau, Auffach a Thierbach tvorí jedinečný čarovný svet. Pri putovaní cez horský priesmyk až na horu Rosskopf alebo na Gressensteinalm v Auffachu vás budú sprevádzať bublajúce vodné pramienky. Aj výlety po vrcholkoch hôr svieža prírodou s jej rozmanitú alpskou flórou oživujú telo i dušu. Všetko nám spríjemní možnosť výjazdu lanovkou. Prejdeme sa miestnym vláčikom od jedinečné tiesňavy Kundler Klamm a mnoho ďalšieho. Ubytovaní sme v krásnom komfortnom *** hoteli bokom od hlavnej cesty, v útulných izbách so sprchou alebo vaňou, WC, sat. TV, fénom, telefónom, rádiom. Raňajky sú podávané formou švédskeho stolu a večere menu o 3 chodoch a šalátovým švédskym stolom. Majitelia pre nás tiež prichystajú grilovanie na terase hotela. Hotel ďalej ponúka relaxáciu vo vlastnom hotelovom bazéne s lehátkami. Ďalšie, veľmi významnou výhodou, je aj karta Wildschönau Card, ktorá umožňuje zadarmo využívať všetky lanovky v údolí (vrátane Alpbach), kúpalisko s tobogánom (15 minút miestnym busom), múzeum sedliakov atď.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
06.08.22 - 12.08.22 22ABB01430 13 690 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odjazd v neskorých večerných hodinách z ČR do Rakúska.
 • 2. den: ráno príjazd do Auffach (869 m), dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela, základný variant (náročnosť 1,5 z 5 , 3 hod., ↑ 50 m, ↓ 50 m): okolo obeda výjazd lanovkou na SCHATZBERGALM (1 776 m ), od hornej stanice okolo malého jazera na KOGLMOOS (1 302 m - ľahší variant zjazd lanovkou) a zostupom priamo do hotela, bazén, relax, večera.
 • 3. den: raňajky, odchod busom len 8 km k lanovke do Niederau, výjazd lanovkou na Markbachjoch (1 458 m). Základný variant (2 z 5, 6 hod., ↑ 600 m, ↓ 900 m): celodenná túra cez Rosskopf (1 731 m), ďalej KÄSEALM (1 438 m), FELDALPHORN až k salaši SCHÖNANGERALM (1 173 m). Odtiaľ odchod naším busom do hotela. Ľahšie varintu (1,5 z 5, 4 hod., ↑ 400 m, ↓ 400 m): len okružná vrcholová túra k KÄSEALM a späť cez NORDERBERGALM (1 500 m). Zjazd do údolia opäť lanovkou, odchod naším busom so zastávkou pri múzea sedliakov, večera.
 • 4. den: raňajky, odchod busom do Kundl (527 m), krásnou tiesňavou KUNDLERKLAMM, pešo až do hotela s možnosťou skrátenia posledných št yroch kilometrov miestnym vláčikom (fakultatívne). Popoludní voľný program alebo kúpanie na miestnom kúpalisku zdarma. Večera grilovanie na terase (v prípade pekného počasia).
 • 5. den: raňajky, odchod busom do Alpbach (822 m), výjazd lanovkou na DAUERSTOA ALM (1 811 m). Základný variant (2 z 5, 6 hod., ↑ 300 m, ↓ 900 m): pešo panoramatickou cestou na Wiedersberger HORN (2 127 m), odkiaľ sú kruhovité nezabudnuteľné výhľady a ďalej pokračujeme v hrebeňovej túre na HOCHSTAND (2 058 m) a okruh zakončíme cez chatu WIESERSBERGER ALM až k hornej stanici lanovky a zjazd do údolia k busu. Ľahší variant (1,5 z 5, 3 hod., ↑ 100 m, ↓ 100 m): len menšie okruh okolo WIESERSBERGU, panoramatickou cestou a zjazd dole k busu. Všetci odchod na hotel, večera.
 • 6. den: raňajky, pešo k lanovke na SCHATZBERGALM (1 776 m). Základný variant (2,5 z 5, 6 hod., ↑ 450 m, ↓ 850 m): pešo na vrchol Scha tzberg (1 898 m), ďalej cez JOELSPITZE (1 964 m) až na LAEPERSBERG (najvyšší bod zájazdu 2 202 m ), trochu náročnejšie zostup do údolia cez ASCHBACHALM (1 498 m) až ku strednej časti lanovky (1 352 m), alebo až do údolia. Ak vám nerobia problémy zostupy, možnosť zostupu (1 000 výškových metrov) priamo z najvyššieho bodu k salaši Schönangeralm, odkiaľ už naším busom, večera. Ľahšie varintu (1,5 z 5, 4 hod., ↑ 120 m, ↓ 550 m): okružná túra s výstupom na Schatzberg (1 898 m) a späť po vrstevnici k hornej alebo strednej stanici lanovky, zjazd dole a odchod k salaši SCHÖNANGERALM.
 • 7. den: raňajky, odjazd do ČR a príchod v neskorých popoludňajších hodinách.
 • Poznámka I: Dětské slevy platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami.
 • Poznámka II: Detské zľavy platia pre deti ubytované spolu s 2 dospelými osobami.
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 6x raňajky, 4x večera, 1x grilovanie, voľný vstup do vonkajšieho bazéna, karta Wildschönau Card, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 500 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov 245 Kč.
 • Stravování: raňajky sú podávané formou švédskeho stolu a večere menu o 3 chodoch a šalátovým švédskym stolom. Majitelia pre nás tiež prichystali grilovanie na terase hotela.
 • Ubytování: Ubytovaní sme v krásnom komfortnom *** hoteli bokom od hlavnej cesty, v útulných izbách so sprchou alebo vaňou, WC, sat. TV, fénom, telefónom, rádiom. Hotel ďalej ponúka relaxáciu vo vlastnom hotelovom bazéne s lehátkami. Ďalšie, veľmi významnou výhodou, je aj karta Wildschönau Card, ktorá umožňuje zadarmo využívať všetky lanovky v údolí (vrátane Alpbach), kúpalisko s tobogánom (15 minút pešo z hotela), múzeum sedliakov atď.
 • Umístění: Rakousko - Kitzbühel, Auffach

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa -
 • dítě 6 - 9 let -
 • dítě 10 - 15 let -
 • dítě 0 - 2 roky -
 • dítě 3 - 5 let -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaČeské Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Tábor, svoz Brno, svoz Ostrava, svoz Plzeň, svoz Bratislava, svoz Jihlava

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy