Pohodový týždeň v Alpách - Rakúsko - Termálne a jazerné perly v Totes Gebirge bez nočných prejazdov

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel 4* polopenze turistika sauna bazén EXCLUSIVE

Horská skupina Totes Gebirge a městečka a jezera Solné komory budou kulisou pro vaší dovolenou.

Úvod:

Prinášame Vám zájazd do pohoria Totes Gebirge (Mŕtve hory), ktoré vás určite zaujmú svojou rozmanitosťou, kúzelnými jazerami aj historickými mestami. Postupne spoznáme pohorie z túr v samom srdci Mŕtvych hôr, ale aj z prechádzok okolo romantických jazier v údolí. Ubytovaní sme v komfortnom **** hoteli v podhorí, v malom mestečku Bad Mittendorf, len 15 minút pešo od termálnych kúpeľov. Izby sú vybavené všetkým potrebných pre strávenie pohodovej dovolenky (sprcha, WC, sat.TV, telefón, fén). Raňajky sú formou švédskeho stola a večere menu o 3 chodoch, 1x pre nás majitelia pripraví večeru formou grilovania. Súčasťou hotela je aj relaxačná zóna s krytým bazénom, vírivkou, saunou aj parným kúpeľom.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
05.07.20 - 10.07.20 20TGA01262 13 490 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odjazd v skorých ranných hodinách do Rakúska, príjazd do BAD Mittendorf (809 m) v poludňajších hodinách, ubytovanie podľa možnosti hotela. Základný variant (náročnosť 2 z 5; 3 hod., ↑370 m, ↓370 m): popoludní pešo na vyhliadku SIMONYWARTE (1 180 m) a okružnú cestu dokončíme cez ZAUCHEN (850 m) až do hotela. Ľahší variant: pešo od hotela do termálnych kúpeľov GRIMMINGTHERME a späť pozdĺž rieky Salza opäť do hotela, večera.
 • 2. den: raňajky, odchod busom do Tauplitz (897 m), výjazd lanovkou k chate Steirerhof (1 580 m), základný variant (2 z 5; 6 hod., ↑15 0 m, ↓500 m): nádherná vyhlásená jazerné túra okolo jazier GROSSSEE (1 582 m), Tauplitz (1 620 m), STEIRERSEE (1 445 m) a ďalších až k chate LEISTALMHÜTTE (1 647 m) a potom k prostrednej časti lanoviek (1 175 m), zjazd do údolia k nášmu busu. Ľahší variant (1,5 z 5; 4 hod., ↑150 m, ↓150 m): rovnaká cesta k chate LEISTALMHÜTTE (1 647 m) a späť rovnakou cestou k hornej stanici lanovky, opäť zjazd do údolia a všetci busom do hotela , večera.
 • 3. den: raňajky, odchod busom k jazeru GRUNDELSEE. Základný variant (1,5 z 5; 5 hod., ↑100 m, ↓100 m): odchod busom k jazeru Grundlsee, pozdĺž jazera do Gössel, ďalej k Toplitzsee a späť do Gössel. Tu možnosť kúpania. Odchod ešte na prehliadku Bad Aussee (románsky farský kostol sv. Pavla z 13. storočia, námestie Chlumecko-platz). Ľahší variant: rovnaká trasa, len je možné si cestu skrátiť loďou po jazere. Všetci odchod do hotela, večera formou grilovania.
 • 4. den: raňajky, odpočinkový deň, odchod busom do cisárskeho mesta Bad Ischl, kde strávime väčšinu dňa. Najskôr sa pozrieme do cisárs kej vily, ktorá slúžila ako letné sídlo Františka Jozefa I. a jeho manželky Sissi, pozrieme si aj priľahlý park. Ďalej navštívime farský kostol z roku 1783 a cestu zakončíme v asi najznámejší cukrárni Rakúska - ZAUNER, ktorú s obľubou navštevoval aj cisársky pár. Cestou späť sa ešte staviame na prehliadku Hallstatt, kde nahliadneme aj do soľnej jaskyne SALZWELTEN. Po prehliadke odchod na hotel, večera.
 • 5. den: raňajky, odchod busom do Obertraun (609 m). Základný variant (2 z 5; 5 hod., ↑50 m, ↓300 m): výjazd lanovkou až k chate LODGE AM Krippenstein (2 065 m), krátky výstup na HOHER Krippenstein (2 108 m) a cestou HEILBRONNERWEG ku krížu Heilbronner KREUZ (1 959 m), ďalej až k dolnej stanici pri chate GJAIDALM (1 788 m), a späť do údolia opäť lanovkami. Ako ľahšiu variantu možno využiť rovnaký program, ale bez cesty ku krížu a pri ceste späť návšteva Mamutia jaskyňa či ĽADOVÉ JASKYŇA. Všetci odchod do hotela, večera.
 • 6. den: raňajky, dopoludňajšie vypratanie izieb, odchod najskôr do ST. Wolfganga, loďou do ST. Gilgen. Krátka prehliadka St. Gilgen a potom už odchod do ČR, príjazd do ČR vo večerných hodinách.
 • Poznámka I: Detské zľavy platia pre deti ubytované spolu s 2 dospelými osobami.
 • Poznámka II: Svoz pořádáme od 4 osob.
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 5x raňajky, 4x večera, 1x grilovanie, každodenné použitie relaxačné zóny s krytým bazénom a saunou, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 1 900 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov 210 Kč.
 • Stravování: Raňajky sú formou švédskeho stolu a večere menu o 3 chodoch, 1x pre nás majitelia pripraví večeru formou grilovania.
 • Ubytování: Ubytovaní sme v komfortnom **** hoteli v podhorí, v malom mestečku Bad Mittendorf, len 15 minút pešo od termálnych kúpeľov. Izby sú vybavené všetkým potrebných pre strávenie pohodovej dovolenky (sprcha, WC, sat.TV, telefón, fén). Súčasťou hotela je aj relaxačná zóna s krytým bazénom, vírivkou, saunou aj parným kúpeľom.
 • Umístění: Rakousko, Totes Gebirge, Bad Mittendorf

Príplatky a zľavy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa -
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • dítě 0 - 5 let -
 • dítě 6 - 14 let -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel 4*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaČeské Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Tábor, svoz Brno, svoz Ostrava, svoz Olomouc, svoz Plzeň, svoz Bratislava, svoz JihlavaQrCode image

Podobné zájazdy