Pohodový týždeň v Alpách - Rakúsko, Švajčiarsko - Silvretta, perla Álp s kartou - exclusive

klimatizovaný autobus hotel 4* polopenze turistika sauna bazén Silvretta Card Náročnost 2.5

Všechny túry jsou v nejhezčích partiích pohoří Silvretta s výhledy až na 74 „třítisícovek“. Tento nejvýchodnější horský celek zasahuje na území Švýcarska a Rakouska. Nejmladší a druhá nejhezčí vysokohorská cesta Rakouska nás zavede do velkolepé velehorské krajiny. Projdeme se kolem jezer Silvretta Stausee a Kopssee, navštívíme bezcelní zónu Samnaun (výhodné nákupy). Ubytováni jsme na konci údolí Paznauntal v ****hotelu v Galtüru, pokoje mají vlastní příslušenství, sat. TV, telefon, rádio a trezor. Součástí hotelu je relaxační zóna o velikosti 800 m2 s krytým bazénem, saunou a vířivkou.

Úvod:

Všetky túry sú v najkrajších partiách pohoria Silvretta s výhľadmi až na 74 "trojtisícoviek". Tento najvýchodnejší horský celok zasahuje na území Švajčiarska a Rakúska. Najmladší a druhá najkrajšia vysokohorská cesta Rakúska nás zavedie do veľkolepej veľhorské krajiny. Prejdeme sa okolo jazier Silvretta Stausee a Kopssee, navštívime bezcolný zónu Samnaun (výhodné nákupy). Ubytovaní sme na konci údolia Paznauntal v **** hoteli v Galtür, izby majú vlastné príslušenstvo, sat. TV, telefón, rádio a trezor. Súčasťou hotela je relaxačná zóna o veľkosti 800 m2 s krytým bazénom, saunou a vírivkou. Raňajky sú formou veľmi bohatého švédskeho stola a večere menu o 4 chodoch vrátane šalátového aj syrového bufetu. Tento hotel patrí medzi najlepšie hotely údolia Paznautal. Každý účastník dostane tzv. SILVRETTA CARD. Karta umožňuje neobmedzene využívať lanovky v blízkom okolí.


- program zájazdu

 • 1. den: odchod v neskorých popoludňajších hodinách z ČR.
 • 2. den: príchod v ranných hodinách do Galtür, dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možnosti hotela, pešo k lanovke BIRKHAHNBAHN, v ýjazd lanovkou do výšky 2 035 m. Základný variant (2 z 5; 6 hod., ↑ 200 m, ↓ 550 m): pešo výstup na Breiter SPITZ (2 196 m), okolo jazera KOPSEE (1 809 m) až do Galtür (1 620 m) so zastávkou pri Wasserscheide (rozvodie Rýne a Dunaja) vrátane možnosti návštevy lesného parku. Ľahší variant (1,5 z 5; 4 hod., ↑ 50 m, ↓ 450 m): rovnaká trasa, len je vynechaný výstup na Breiter Spitz. Všetci večere.
 • 3. den: raňajky, odchod busom do SEE (1 050 m), výjazd kabínkovou lanovkou k chate MEDRIGALM (1 800 m). Základný variant (2 z 5; 5 hod., ↑ 450 m, v 450 m): výstup vozňovú cestou na chatu ASCHER Hutta (2 256 m), späť cez ďalšie chatu VERSINGALM (1 964 m), späť k hornej stanici lanovky, zjazd k busu, okružná túra okolo vrcholu až k strednej stanici lanovky (1 665 m), zjazd do údolia. Lehčí varianta (2 z 5; 4 hod., ↑450 m, ↓450 m): od chaty ASCHER HÜTTE po cestě č. 02, zpět k horní stanici, kratší varianta oproti základní, všude krásné panorama skupiny Silvretta. Všichni dojezd na hotel, večeře.
 • 4. den: raňajky, busom do Ischgl, výjazd lanovkou na IDALPE (2 311 m). Základný variant (2 z 5; 7 hod., ↑ 500 m, ↓ 1 000 m): hrebeňov á hraničný túra cez Palinkopf (2 864 m) a sedlo SAMNUANERJOCH (2 545 m) až do Samnaun (1 800 m), odtiaľ späť lanovkou (možnosť hrebeňové túry Idalpe-Idjoch a späť do Ischglu lanovkou alebo všetko len lanovkou). Nádherný prechod pohoria Samnaun Gruppe, ktorý si možno skrátiť lanovkami, preto sa jedná o ľahkú až stredne ťažkú túru (podľa počtu využitie lanoviek). Na konci tejto túry dôjdeme (či prídeme) až do Samnaun, čo je bezcolný zóna Švajčiarska, kde možno výhodne nakúpiť. Na ceste je možné pozorovať aj väčšie množstvo svišťov, ktoré práve v Samnaun majú svoju "lúku". Všetci odchod do hotela, večera - tirolský večer.
 • 5. den: raňajky, odchod busom do Kappl, výjazd kabínkovou lanovkou do DIAZ (1 830 m). Základný variant (2 z 5; 5 hod., ↑ 450 m, ↓ 450 m): k báječnému jazeru SESSSEE (2 310 m) a po ceste Kieler WEG späť k hornej stanici lanovky, zjazd k busu. Ľahší variant (1,5 z 5; 3 hod., ↑ 100 m, ↓ 100 m): len krátka vychádzka na SESSLADALPE (1 892 m) a späť rovnakou cestou. Ťažšie variant (2,5 z 5; 7 hod., ↑ 650 m, ↓ 650 m): od Sesssee výstup k jazeru Schwarzsee (2 670 m) a späť rovnakou cestou. Všetci odchod do hotela, večera.
 • 6. den: snídaně, výjezd busem na BIELER HÖHE (2 030 m). Základní varianta (2 z 5, 6 hod., ↑400 m, ↓400 m): pěšky údolím Ochsental k c hatě WIESBADENER HÜTTE (2 443 m), fantastické výhledy na ledovec VERMUNT-GLETSCHER, zpět stejnou trasou a kolem jezera SILVRETTA STAUSEE nebo okolo jezera RADSEE (2 477 m). Jedná se o poměrně snadnou túru, která nám umožní úchvatné výhledy na vrcholky pohoří Silvretta. Zpáteční cestu lze okořenit výšlapem přes jezero Radsee (jen pro zdatnější). Lehčí varianta (1,5 z 5, 6 hod., ↑100 m, ↓400 m): jen okružní procházka kolem jezera na chatu UMWELTHÜTTE (2 366 m), poté všichni busem do hotelu, večeře.
 • 7. den: raňajky, odjazd do ČR so zastávkou na jedinečnom odpočívadle s možnosťou nákupu miestnych špecialít. Príjazd do ČR vo veľmi neskorých hodinách.
 • Poznámka I: Dětské ceny platí jen při ubytování s 2 dospělými osobami.
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 6x raňajky, 4x večera, 1x tirolská večeřa, karta Silvretta Card, každodenné použitie relaxačnej zóny s krytým bazénom a saunou, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 2 800 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov do 30 000 Kč za 245 Kč.
 • Stravování: Raňajky sú formou veľmi bohatého švédskeho stola a večere menu o 4 chodoch vrátane šalátového aj syrového bufetu.
 • Ubytování: Ubytovaní sme na konci údolia Paznauntal v **** hoteli v Galtür, izby majú vlastné príslušenstvo, sat. TV, telefón, rádio a trezor. Súčasťou hotela je relaxačná zóna o veľkosti 800 m2 s krytým bazénom, saunou a vírivkou. Tento hotel patrí medzi najlepšie hotely údolia Paznautal.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel 4*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Tábor, svoz České Budějovice, svoz JihlavaQrCode image

Podobné zájazdy