Pohodový týždeň v Alpách - Rakúsko - Korutánske perly s kartou - exclusive

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel 4* polopenze turistika sauna bazén Kaertner Card EXCLUSIVE

Rakouské Alpy - pohodová turistika s kvalitním zázemím. Ubytováni jsme v jednom z nejlepších ****hotelů na okraji známého lyžařského a lázeňského centra Bad Kleinkirchheim. Skvělá polopenze a na rok 2018.

Úvod:

Asi najlepšie spoznáme časť Rakúska zvanú Korutánsko práve s ubytovaním v horskom mestečku Bad Kleinkirchheim, odkiaľ môžeme podnikať nespočet výletov do tohto báječného kraja. Pri použití karty KÄRNTEN CARD máme navyše všetko už v cene, takže sa nemusíme obmedzovať pri výbere zaujímavostí, nech to sú lanovky, lode, vstupy do múzeí, tiesňavy ... Ubytovaní sme v jednom z najlepších **** hotelov na okraji známeho lyžiarskeho a kúpeľného centra Bad Kleinkirchheim, izby so všetkým komfortom, raňajky formou veľmi bohatého švédskeho stola a večera o 5 chodoch a 1x galavečer so 6 chodmi. Súčasťou hotela je relaxačná zóna s bazénom, saunou. Sprevádza A. Votrubová.


- program zájazdu

 • 1. den: odjazd z ČR do Rakúska.
 • 2. den: ráno príjazd do BAD Kleinkirchheime (1 080 m), dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela, základný variant (nár očnosť 2 z 5; 4 hod., ↑30 m, ↓230 m): od hotela pešo na kabínkovú lanovku, výjazd na Kaiserburg (2 039 m), krátky výstup na WOELLANER NOCK (2 145 m), odkiaľ je krásny panoramatický výhľad do okolia, späť k chate ROSSALMHÜTTE (1 915 m), vozňovú cestou buď k hornej stanici lanovky (alebo pešo až do strednej časti lanovky ), zjazd do údolia lanovkou a pešo do hotela. Popoludní môžete využiť hotelového bazéna či sauny na relaxáciu. Večera.
 • 3. den: raňajky, odchod busom do Spittal (560 m), výjazd lanovkou na Goldeck (2 142 m), základný variant (2 z 5; 4 hod., ↑150 m, ↓150 m): krásna panoramatická túra cez GAISPLATENNSPITZE (2 054 m ), ďalej cez MARTENNOCK, späť k hornej stanici, zjazd dole k busu, prejazd na prehliadku múzea Porsche do Gmünd a odchod do hotela, večera.
 • 4. den: raňajky, odchod busom len pár minút do ST. Oswaldo (1 300 m), výjazd lanovkou na Brunnach (1 902 m), základný variant (2 z 5; 6 hod., ↑320 m, ↓180 m): po vrchole nádhernú cestou s mnohými výhľadmi cez MALLNOCK (2 226 m ) ďalej k STEINOCK (2 197 m) až ku čarovnému jazeru Falkertsee (1 872 m), odkiaľ prídeme až na hotel busom. Galavečera.
 • 5. den: raňajky, odchod do FLATTACH, výjazd zubačkou na ľadovec Weissee. Krátka prechádzka po ľadovom kráľovstve a zjazd späť do údolia. Odchod na prehliadku tiesňavy Raggaschlucht (celkom cca 2 hodiny). Odchod do hotela, večera.
 • 6. den: raňajky, busom do Ossiachu, jazda loďou do ANNENHEIMU, výjazd lanovkou na Gerlitzen (1 909 m), základný variant (2 z 5; 4 hod ., ↑70 m, ↓440 m): okolo chaty STIFTERBODENHÜTTE (1 675 m) až na lesnú mýtinku u STEINWENDERHÜTTE (1 473 m) a takmer po vrstevnici k strednej časti lanovky na ALPENROSE (1 504 m) a zjazd lanovkou k busu. Ľahší variant (1,5 z 5; 3 hod., ↑20 m, ↓200 m): len okružná prechádzka po vrcholku as krátkym zostupom na vyhliadku SONNENWAND (cca 1 700 m) a späť k hornej stanici lanovky, zjazd k busu. Všetci spoločne busom do hotela. Večera.
 • 7. den: raňajky, dopoludnia vypratanie izieb, odchod domov, príchod do ČR.
 • Poznámka I: Dětské ceny platí v doprovodu 2 dospělých osob.
 • Poznámka II: Detské ceny platia v sprievode 2 dospelých osôb.
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 6x raňajky, 4x večeru, 1x galavečera, doprava klimatizovaným autobusom, karta KÄRNTEN CARD (prehľad všetkých zliav na kartu na www.poznani.cz), vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 posteľová izba 2 800 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov do 30 000 Kč za 245 Kč.
 • Stravování: raňajky formou veľmi bohatého švédskeho stola a večere menu o 5 chodoch a 1x galavečer so 6 chodmi.
 • Ubytování: Ubytovaní sme v jednom z najlepších **** hotelov na okraji známeho lyžiarskeho a kúpeľného centra Bad Kleinkirchheim, izby so všetkým komfortom. Súčasťou hotela je relaxačná zóna s bazénom, saunou.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel 4*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaČeské Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Tábor, svoz Brno, svoz Plzeň, svoz Bratislava, svoz Jihlava

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy