Pohodový týždeň - Rakúsko - Alpský kráľ Grossglockner s kartou

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel 4* polopenze turistika sauna bazén Kaertner Card

* túra pod nejvyšší horou Rakouska Grossglockner i romantická soutěska Raggaschlucht.*projížďka lodí po jedinečném jezeře Millstätter See. * výjezd lanovkou až do ledového světa pod majestátnou horu Sonnblick a mnoho dalšího...

Úvod:

Tento zájazd nás zavedie pod najvyššiu horu Rakúska - Grossglockner. Spoznáte nádherný kraj z vrcholkov hôr aj z paluby lode alebo z dna tiesňavy. Nádherným zážitkom je určite túra od už spomínanej hory s fantastickými výhľadmi či romantická tiesňava Raggaschlucht. Odmenou bude plavba loďou po jedinečnom jazere Millstätter See či výjazd lanovkou až do ľadového sveta pod majestátnou horu Sonnblick a mnoho ďalšieho. Ubytovaní sme v krásnom komfortnom **** hoteli so všetkým potrebným komfortom (izby so soc. Zariadením, fénom, TV, chladničkou, krytý bazén, sauna ...) v krásnom prostredí malého mestečka Rangersdorf v spolkovej krajine Korutánsko. Raňajky sú formou švédskeho stola a na večeru výber z menu a šalátový švédsky stôl. Jedenkrát máme miesto večere grilovanie. Súčasťou je aj karta KÄRTNEN CARD, ktorá umožňuje zdarma využívať lanovky, busy, vstupy do kúpalísk pod.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
27.08.23 - 02.09.23 23AAC01431 17 990 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odjazd z ČR v podvečerných hodinách do Rakúska
 • 2. den: ráno príchod na ubytovanie do Rangersdorf (900 m), dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela, prvé zoznámenie s týmto krajom - základný variant (2 z 5; 4 hod., 600 m, 600 m): výstup k chate KUHALM (1 560 m) priamo od hotela, malá ochutnávka na tejto salaši s pekným výhľadom do údolia a späť rovnakou cestou, večera.
 • 3. den: raňajky, odchod busom priamo pod najvyššiu horu Rakúska Grossglockner do Heiligenblut (1 250 m). Základný variant (2 z 5; 5 hod., 150 m, 150 m): výjazd lanovkou na Schareck (2 552 m), panoramatická okružná čarovná túra cez Hochtor (2 576 m) späť na Schareck či ťažšie variant cez WEISSENBACHSCHARTE ( 2 675 m) a späť lanovkou alebo pešo až do Heiligenblutu. Pri spiatočnej ceste zastávka a vychádzka k vodopádom JUNGFERNSPRUNG. Všetci odchod do hotela, večera.
 • 4. den: raňajky, odpočinkový deň, odchod busom do mesta Millstatt, panoramatický okruh loďou cez jazero Millstätter SEE. Potom prejaz d do Flattach, kratšia túra (2,5 hod.) Tiesňavou Raggaschlucht, odchod busom do hotela, večera formou grilovania.
 • 5. den: raňajky, odchod busom do Flattach (1 200 m). Základný variant (2 z 5; 3 hod., 50 m, 400 m): výjazd lanovkou do ľadového sveta k panoramatickej reštaurácii Eissee (2 780 m) podľa aktuálnych snehových podmienok túra pozdĺž jazera Weissee (2 365 m) a k medzistanici lanovky , ktorú zídeme späť na parkovisko. Prejazd na lanovku, ktorú vyjdeme na Goldeck, základný variant (2 z 5; 3 hod., 150 m, 400 m): od hornej stanice (2 050 m) vystúpime na vrchol Goldeck (2 142 m), ďalej cez GOLDECKHÜTTE (1 929 m) až do medzistanice (1 640 m). Ľahší variant z vrcholu Goldeck späť na lanovku. Odchod všetci na hotel, večera.
 • 6. den: raňajky, odchod busom do Mallnitz (1 200 m). Výjazd lanovkou do výšky 2 630 m, len menšie túra pod vrchol Ankogel a späť k ho rnej stanici, zjazd na parkovisko. Možnosť prejsť pohodlnú cestu od spodnej stanice lanovky pozdĺž rieky Seebach a späť. Ťažšie variant (3 z 5; 4,5 hod., 600 m, 600 m): jedinečná túra až na vrchol KLEINER Ankogel (3 096 m) a späť rovnakou cestou k hornej stanici lanovky, opäť zjazd k busu. Odchod všetci na hotel, večera.
 • 7. den: raňajky, dopoludnia odjazd do ČR vysokohorskú cestou Grossglockner Hochalpenstrasse a príchod v neskorých nočných hodinách.
 • Poznámka I: Detské zľavy platia pre deti ubytované spolu s 2 dospelými osobami.
 • Poznámka II: Vzhľadom k tomu, že naplnenie turistickej časti programu je priamo závislé na vhodných poveternostných podmienkach, CK si vyhradzuje právo na úpravu programu v prípade nepriaznivého počasia.
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 6x raňajky, 4x večera, 1x grilovanie, karta Kärtencard, vstup do relaxačnej zóny s krytým bazénom a saunou, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 300 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov 455 Kč.
 • Stravování: Raňajky sú formou švédskeho stola a na večeru výber z menu a šalátový švédsky stôl. Jedenkrát máme miesto večere grilovanie.
 • Ubytování: Ubytovaní sme v krásnom komfortnom **** hoteli so všetkým potrebným komfortom (izby so soc. Zariadením, fénom, TV, chladničkou, krytý bazén, sauna ...) v krásnom prostredí malého mestečka Rangersdorf v spolkovej krajine Korutánsko.
 • Umístění: Rakousko - Grossglockner, Rangersdorf

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Evropa -
 • dítě 0 - 9 let -
 • dítě 10 - 13 let -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieHotel 4*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaPraha hl.m., České Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Tábor, svoz Brno, svoz Plzeň, svoz BratislavaQrCode image

Podobné zájazdy