Pobyt pod Alpami - Rakúsko - Relaxácia pod Dachsteinom s kartou

klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika sauna Sommer Card Dachstein Náročnost 1.5

Rakouské Alpy - Poznáte podivuhodné kouzlo této oblasti, která vás nadchne svými romantickými jezírky, krásně zářícími vápencovými stěnami či fantastickými výhledy na masiv Dachsteinu.

Úvod:

Tento zájazd vás zavedie do svetoznámej oblasti Dachstein-Taury, ktorá pretína zo severu na juh hranice medzi spolkovými krajinami Salzbursko a Štajersko. Spoznáte podivuhodné kúzlo tejto oblasti, ktorá vás nadchne svojimi romantickými jazierkami, krásne žiariacimi vápencovými stenami či fantastickými výhľadmi na masív Dachsteinu. S pomocou letné karty SOMMERCARD, ktorú dostane každý klient zadarmo, sa pohodlne dostaneme lanovkami na hrebene Schladmingerských Taur či národného parku Sölktäler alebo k ľadovcu Daschsteingletscher. Ďalej spoznáme silu vody v tiesňave. Výhodou je určite nielen miestny bus, ale aj miestnej vonkajší a krytý bazén priamo v meste Schladming. Ubytovaní budete v *** hoteli na okraji svetoznámeho horského mestečka Schladming v 2lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením, fénom, telefónom, sat. TV a balkónom. Raňajky sú formou švédskeho stola a večere menu o 3 chodoch s výberom a šalátový švédsky stôl. Jedenkrát je miesto večere grilovanie. V hoteli môžeme tiež využiť možnosť relaxácie v saune. Práve s kartou Sommercard si možno vytvoriť vlastný program, náš skúsený sprievodca vám rád pomôže pri jeho zostavovaní. Zájazd je vhodný aj pre rodičov s deťmi - výrazné detské zľavy.


- program zájazdu

 • 1. den: odchod v skorých ranných hodinách do Rakúska, príchod na ubytovanie do Schladmingu, ubytovanie podľa možností hotela, popoludní voľno, prvé zoznámenie sa Schladmingom a jeho okolie či možnosť využiť kartu Sommercard (krytý bazén, minigolf, výjazd lanovkou na PLANAI atď.), večera.
 • 2. den: raňajky, odchod busom k lanovke Prunegg, výjazd lanovkou na Reiteralm (1750 m), možnosť výberu z niekoľkých okruhov, základný variant (náročnosť 3 z 5; 5 hod., ↑376 m): jedinečná túra, výstup na vrchol RIPPETEGG (2 126 m), Ľahší variant okružná túra k jazeru Untersee (náročnosť 2 z 5; 2 hod.), zjazd lanovkou späť dole a potom naším alebo miestnym autobusom do hotela, večera.
 • 3. den: raňajky, odchod busom mýtnou cestou na parkovisko, výjazd lanovkou na Hunerkogel-DACHSTEIN (2 687 m), základný variant (2 z 5; 6 hod., ↑100 m, ↓400 m): k chate SEETHALERHÜTTE (2 740 m) - fantastické vyhliadky, rovnakou cestou späť k hornej stanici lanovky s možnosťou prehliadky ľadovej jaskyne (príplatok 10 EUR), zjazd na parkovisko (1 700 m), odtiaľ pešo k chate AUSTRIAHÜTTE (1 638 m) - alpské múzeum (vstup zdarma ) a späť rovnakou cestou na parkovisko. Ľahší variant (1,5 z 5, 3 hod., ↑100 m, ↓100 m): bez výstupu na chatu Seethalerhütte. Všetci späť do hotela, večera.
 • 4. den: raňajky, busom na koniec údolia Untertal (1 073 m), základný variant (2 z 5, 6 hod., ↑600 m, ↓600 m): vcelku jednoduchú cesto u (nie je vhodná pre malé deti a ľudí trpiacich závratmi - visutý most, ale možno obísť) k vodopádom RIESACHFAELLE (1 220 m), výstup k jazeru RIESACHSEE (1 338 m), ďalej možné až k chate PREINTALER Hutta (1 657 m), späť rovnakou cestou. Ľahší variant (1,5 z 5; 4 hod., ↑300 m,↓ 300 m): rovnaký výstup až k jazeru RIESACHSEE, späť rovnakou cestou. Busom do hotela s možnosťou skoršieho výstupu u tiesňavy TALBACHKLAMM.
 • 5. den: raňajky, odchod busom do Hause, výjazd lanovkou na Krummholz (1 840 m), všetci výstup na krásnu vyhliadku Hauser Kaibling (2 015 m), základný variant (1,5 z 5; 4 hod., ↑200 m, ↓250 m): späť okružná túrou cez chatu KAIHLINGALMHÜTTE (1 748 m) k hornej stanici lanovky. Ťažšie variant (3 z 5; 7 hod., ↑200 m, ↓850 m): pokračuje k jazeru MOARALMSEE (1 950 m), ďalej okolo jazera BODENSEE (1 157 m) až na parkovisko SEEWIGTAL (1 143 m), kam príde bus s ostatnými klientmi, ktorí si môžu zatiaľ dôjsť k jazeru BODENSEE, všetci spoločne do hotela busom, večera. Ľahší variant (1 z 5; 7 hod.,↑ 180 m, ↓180 m): je len výstup na Krummholz a späť k hornej stanici lanovky a potom busom na Seewigtal s možnosťou prechádzky k jazeru Bodensee.
 • 6. den: raňajky, odchod do Admont, prehliadka benediktínskeho kláštora s najväčšou svetovou kláštornej knižnicou alebo prechádzka mes tom, odjazd do ČR, príchod v neskorých nočných hodinách.
 • Poznámka I: Dětské ceny platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami.
 • Poznámka II: Detské ceny platia pre deti ubytované spolu s 2 dospelými osobami
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah , 5x raňajky, 4x večera, 1x grilovanie na salaši, karta Sommercard, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné , čo nie je uvedené v odseku " Cena zahŕňa " .
 • Příplatky: 1lôžková izba 1 800 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov do 30 000 Kč za 210 Kč.
 • Stravování: polpenzia - Raňajky sú formou švédskeho stola a večere menu o 3 chodoch s výberom a šalátový švédsky stôl. Jedenkrát je miesto večere grilovanie na hotelovej salaši.
 • Ubytování: Ubytovaní budete v *** hoteli na okraji svetoznámeho horského mestečka Schladming v 2lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením, fénom, telefónom, sat. TV a balkónom. V hoteli môžeme tiež využiť možnosť relaxácie v saune. Práve s kartou Sommercard si možno vytvoriť vlastný program, náš skúsený sprievodca vám rád pomôže pri jeho zostavovaní.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPOBYTOVO POZNÁVACIE ZÁJAZDY
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaČeské Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Tábor, svoz Brno, svoz Plzeň, svoz Bratislava, svoz JihlavaQrCode image

Podobné zájazdy