Vaše predchádzajúce voľby
Typ produktu: POBYTOVO POZNÁVACIE ZÁJAZDYx
Destinácie: Provencex

Provence - POBYTOVO POZNÁVACIE ZÁJAZDY 2016 s CK PoznáníFotogaléria destinácie ProvenceFotogaléria destinácie Provence
Zaujímavé a užitočné informácie o Provence
Zaujímavé miesta z destinácie - Provence


Provence
Jeden z obľúbených cieľov sa rozkladá od prímorských Álp k Stredozemnému moru, od talianskych hraníc k delte Rhony. Provence je krajina plná slnka, s poľami levandule, vôňou divoko rastúceho rozmarínu a tymianu priťahovala aj maliara ako napr Van Gogha, Cézanna, Mattisse aj Picassa. Na vrcholkoch kopcov v Provence stojí kamenná mestečka s úzkymi uličkami a romantickými zákutiami, často aj obohnaná hradbami. Rimania tu založili svoju prvú provinciu za Alpami. Pamiatkou na túto dobu sú najmä arény a kúpele, divadla a akvadukty. S príchodom pápeža a jeho dvora do Avignonu v 14.storočí začala ďalšie slávna epocha v histórii.
Väčšina územia Provence je nížinatá s výnimkou na juhu zasahujúcich provensálskych Álp, pohoria Luberon, Alpiček a náhorné plošiny Vaucluse. Jedná sa o najteplejšie miesto vo Francúzsku. Patrí aj medzi najsuchšie oblasti. V širokej delte Rhony, Camargue, sa pestuje ryža, pasú sa kone a lagúny sú plné vtákov, v ktorých vynikajú ružové plameniaky.
Prevažne poľnohospodárska oblasť preslávila pestovaním a výrobou olív, ovocinárstvom a zelinářstvím, ale aj vinicami. Značka Chateaneuf du Pape je známy pojem nielen medzi vinármi. Preto príďte nielen vidieť, ale aj ochutnať Provence.
Provence , Bretaň , Normandie , Alsasko , Burgunsko , Languedoc – Roussillon , Pyreneje , Francouzské Alpy ,

Provence - POBYTOVO POZNÁVACIE ZÁJAZDY - dovolenka a zájazdy


Ospravedlňujeme sa, ale pre vaše požiadavky neboli nájdené žiadne zájazdy.

Provence - POBYTOVO POZNÁVACIE ZÁJAZDY 2016 s CK Poznání