Provence - zajímavé a užitečné informace

Lokality Provence

Provence
Jeden z obľúbených cieľov sa rozkladá od prímorských Álp k Stredozemnému moru, od talianskych hraníc k delte Rhony. Provence je krajina plná slnka, s poľami levandule, vôňou divoko rastúceho rozmarínu a tymianu priťahovala aj maliara ako napr Van Gogha, Cézanna, Mattisse aj Picassa. Na vrcholkoch kopcov v Provence stojí kamenná mestečka s úzkymi uličkami a romantickými zákutiami, často aj obohnaná hradbami. Rimania tu založili svoju prvú provinciu za Alpami. Pamiatkou na túto dobu sú najmä arény a kúpele, divadla a akvadukty. S príchodom pápeža a jeho dvora do Avignonu v 14.storočí začala ďalšie slávna epocha v histórii.
Väčšina územia Provence je nížinatá s výnimkou na juhu zasahujúcich provensálskych Álp, pohoria Luberon, Alpiček a náhorné plošiny Vaucluse. Jedná sa o najteplejšie miesto vo Francúzsku. Patrí aj medzi najsuchšie oblasti. V širokej delte Rhony, Camargue, sa pestuje ryža, pasú sa kone a lagúny sú plné vtákov, v ktorých vynikajú ružové plameniaky.
Prevažne poľnohospodárska oblasť preslávila pestovaním a výrobou olív, ovocinárstvom a zelinářstvím, ale aj vinicami. Značka Chateaneuf du Pape je známy pojem nielen medzi vinármi. Preto príďte nielen vidieť, ale aj ochutnať Provence.
Provence , Bretaň , Normandie , Alsasko , Burgunsko , Languedoc – Roussillon , Pyreneje , Francouzské Alpy ,


Všetky zájazdy do destinácie Provence
Fotogaléria destinácie Provence
 • Francúzsko - Prírodné parky a pamiatky Provence

  Francúzsko, Provence - poznávacie zájazdy s ľahkou turistikou. Provence, aby Prírodné parky Luberon sú Camargue, slnko na pestré farby, spomienky Na van Gogha, Gauguina Cézanna, a aj plameniaky, Bili kone cédrové lesy, čaro prístavu Marseille

  Navštívené destinácie:Francúzsko Francúzsko

  Termín:1. 5. - 8. 5. 2023

  Dĺžka:8 dní

  Běžná cena 13 590


 • Francúzsko - Provence s vôňou levandule s kúpaním letecky

  Podrobný zájezd zahrnující poznání památek i zajímavostí klasické Provence. Navštívíme města s bohatou minulostí, jako Arles, Avignon a Orange i venkovský region Luberonu, známý z knížek Petera Mayla, či svérázná přírodní oblast Camargue.

  Navštívené destinácie:Provence Provence

  Termín:12. 6. - 19. 6. 2023

  Dĺžka:8 dní

  Běžná cena 26 990