Francúzsko - Čarovnú Provence loďou, na bicykli aj pešo

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus bungalov vlastni strava turistika cyklistika

Během tohoto desetidenního zájezdu prozkoumáme prosluněnou Provence, kde navštívíme nejen krásou přírodní rezervaci Camargue, hluboké kaňony či římský akvadukt Pont du Gard, ale také zavítáme do historických měst. Například do Avignonu s papežským palácem, malebného městečka Roussillon, které je vybudované na výběžku okrových skal či Saint Rémy, kde se v klášteře léčil Vincent van Gogh.


Úvod:

Poďte s nami objavovať kúzlo Provence, kraja svetla a vôní, rozmanité krajiny bohaté na historické i umelecké pamiatky. Nechajte sa okúzliť úžasnými prírodnými scenériami - hlbokými kaňonmi, úzkymi tiesňavami, rozoklanými vápencovými pohoriami, bizarnými skalnatými útvarmi i divokú krásou prírodná rezervácia Camargue a to všetko na vypožičaných bicykloch, pešo alebo na kanoe. Ochutnáte miestne vyhlásené víno i svetovo preslávenou provensálsku kuchyni. Dýchne na vás čaro stredovekých mestečiek i rímskych pamiatok. Oddýchnete si pri mori, načerpáte energiu a plne vychutnáte atmosféru preslnené krajiny plnej vône korenia, polí slnečníc i levandule, viníc i olivových hájov.


Provence - aktivní dovolená - program zájazdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR do Francúzska, Ráno zastávka v tiesňave rieky ARDECHE - vstupná Banya do Provence u skalného oblúku LE PONT D'ARC ďalej schádzaní do romantického kaňonu rieky Ardèche s nevšednými prírodnými útvarmi a vápencovými skalnými stenami, ktoré dosahujú výšku až 200 m. Pohodovú trasu v dĺžke cca 24 km schádzame na kanoe, trvá 6-7 hod., vrátane kúpania a odpočinku. Variantne prejazd po panoramatické ceste s výhľadmi pozdĺž kaňonu a pešo do stredovekého mestečka Aigueze na protiľahlom brehu rieky, spojené s ochutnávkou vína a kúpaním. V neskorom popoludní prejazd na ubytovanie k moru do Saintes Maries de la Mer.
 • 3. den: zoznámenie s mestečkom LES SAINTES MARIES DE LA MER a jeho pamätihodnosťami, kúpanie a pobyt pri mori. Potom si pozrieme býva lé hlavné mesto rímskej provincie ARLES, najmä arénu, kde sa usporadúvajú ešte dnes býčie zápasy, rímske divadlo a kláštorný komplex ST. Trophime. Večer návrat do kempu.
 • 4. den: prejazd autobusom na parkovisko pri galořímských pamiatok GLANUM, výlet na bicykloch do vápencového pohoria LES ALPILLES, krajiny, ktorá pripomenie filmy Karla Maya. Navštívime mestečko SAINT RÉMY, kláštor St. Paul de Mausole, kde sa liečil Vincent van Gogh a po ceste si užijeme nádherné výhľady do okolia. Cyklistický výlet končí pri Daudetova mlyna. Na spiatočnej ceste sa zastavíme v stredovekom mestečku na skale, obohnanom hradbami, LES BAUX DE PROVENCE - jedna z najnavštevovanejších pamiatok Francúzska. Návrat do kempu.
 • 5. den: ráno prejazd do NP LUBERON, prechádzka cédrovým lesom. Ďalej pokračujeme autobusom do jedného z najkrajších kamenných mesteči ek v okolí, LACOSTE. Prejdeme okolo Gordes, nejfotografovanějšího mestečka v Provence, zastavíme sa pri románskeho cisterciánskeho kláštora ABBEY DE Senanque, ktorý je obklopený levanduľovými políčkami. Pokračujeme do malebného mestečka ROUSSILLON, ktoré je vybudované na výbežku okrových skál a nesie označenie jednej z najkrajších dedín Francúzska. Návrat do kempu neskoro večer.
 • 6. den: kúpanie, pobyt pri mori, popoludní zastávka na ochutnávke vína, navštívime opevnené mestečko AIGUES - MORTES, možnosť prechádzky po hradbách a individuálne ochutnávky miestnych špecialít v jednej z krčmičiek.
 • 7. den: výlet do jedného z najkrajších a najvýznamnejších miest v Provence - Avignon a okolie. Dopoludnia zjazd rieky GARDON v dĺžke 8 km, spojený s kúpaním, prehliadka unikátnej stavby zachovalého trojposchodového rímskeho akvaduktu Pont du Gard, zapísaného na zozname pamiatok UNESCO. Popoludní navštívime opevnený AVIGNON, možnosť prehliadky pápežského paláca, torzá slávneho mosta ST. Benezet a na skalné vyhliadku.
 • 8. den: prejazd do oblasti LES CALANQUES na Azúrové pobrežie do mestečka CASSIS, peší výlet okolo troch zálivov s bielymi rozoklanými útesmi, prudko patriacimi do tyrkysového mora, ktoré predstavujú skutočnú perlu prírody. Možnosť kúpania v druhom zálive. Prehliadka mestečka obklopeného vinicami, s domami na svahoch klesajúcimi k bývalému prístavu lovcov koralov, ktoré si zachovalo svoju pôvabnú atmosféru. Odchod autobusom späť do kempu.
 • 9. den: poldenná cykloturistika v delte Rhôny, známej prírodnej rezervácii CAMARGUE, kde je možné vidieť voľne sa pasúce kone, čierne býkmi, skutočné kovboja, ružové plameniakmi aj ďalšie vzácne vtáctvo. Strieda sa Nekultivované pôda s mokrade, lužnými lesmi, močarinami a lagúnami. Príroda miestami pripomína aj divoký západ. V podvečer odjazd smer ČR.
 • 10. den: návrat do ČR.
 • Poznámka I: Připojištění na covid-19 je možné zakoupit pouze pokud si od nás zakoupíte i základní pojištění léčebných výloh v zahraničí v četně storna zájezdu. Samostatně není možné
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov, dopravu klimatizovaným autobusom (4000 km), 7x ubytovanie v mobilhomoch, požičovné bicyklov, lodí, ochutnávka vína, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 4 900 Kč, 6x česká polpenzia 1980 Kč (začína 3. deň raňajkami a končí 8. deň večerou).
 • Stravování: bez stravy, možnosť dokúpenia 6x českú polpenziu.
 • Ubytování: Ubytovanie je v jednoduchých bungalovoch v pokojnom, čiastočne tienistom kempe na okraji mestečka Saintes Maries de la Mer, asi 150 - 200 m od pláže s priamym vstupom zadnej bránkou. Bungalov tvoria dve, výnimočne tri navzájom oddelené miestnosti s dvoma lôžkami, uprostred kuchynka so stolom, rohovou lavicou a stoličkami, chladnička, plynový sporák, mikrovlnka, zvlášť WC, malá kúpeľňa s umývadlom a sprchou. Vonku je krytá terasa s posedením. V kempe je k dispozícii malý obchod, bar, 2 bazény pre dospelých, jeden pre deti. Centrum historického mestečka je vzdialené asi 15 min.chůze, plné reštaurácií, barov a obchodíkov. V blízkosti kempu sú dva menšie supermarkety.
 • Umístění: Francie, Provence, Camarque, Avignon, Bonieux

Provence - aktivní dovolená
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieMobilhome
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy