Čierna Hora - Prokletije - Komovi - Vizitor za super cenu ** - stan

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus stan vlastni strava turistika

Černá Hora - dovolená - vysokohorská turistika

Úvod:

Počas tohto týždňa budete mať možnosť spoznať panenský kút Čiernej Hory - prekliatych hôr, ktoré vynikajú divokou krásou a nedotknutou prírodou, kam donedávna takmer nevkročila ľudská noha. Vápencové pohorie Komovi patrí spolu s Durmitor a Prokletijem k trom najveľkolepejším horským masívom Čiernej Hory. Tvorí súčasť Dinárske horskej sústavy a jeho vrcholy sa hrdo vypínajú nad riekami Tara a Lim. Perličkou je dvojtisícový hrebeň Vizitoru v susedstve čarovných prekliatych hôr a prekrásneho Plavského jazera. Pred našimi zrakmi sa nám bude odohrávať obrovské prírodné divadlo s nezabudnuteľnými prírodnými scenériami, strhujúcimi výhľadmi i neuveriteľnými až gýčovými panorámami, ktoré zostanú navždy zapísané v našich srdciach. Divoké hory a priezračná jazerá ľadovcového pôvodu tvorí hlavnú náplň tohto zájazdu.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
30.07.22 - 07.08.22 22TPI01729 6 990 Kč ON-LINE

Černá Hora - Prokletije - program zájazdu

 • 1. den: odjazd dopoludnia z ČR cez Slovensko, Maďarsko, Srbsko do Čiernej Hory.
 • 2. den: dopdopoludnia príchod k slávnemu PLAVSKÉMU JAZERU ľadovcového pôvodu, najväčšiemu v Čiernej Hore, ktoré sa rozkladá medzi dvo mi pohoriami - Prokletije a Visitor, ubytovanie na brehu jazera (6 nocí na rovnakom mieste), odpočinok alebo pre záujemcov prechádzka do neďalekého Plav - mesto s. radom moslimských pamiatok z osmanskej doby, z ktorých najznámejší je sultánske mešita, pešo z Plavu, základný variant (náročnosť 2 z 5, 5,5 hod., ↑ 850 m, ↓ 850 m): pohodový výstup na CECUNSKO nejznámější, odkiaľ sú výnimočné vyhliadky na Plavsk údolia, okolo salašov náučným prírodovedeckú chodníkom na vrchol KOFILJAČI (1 825 m), návrat KONJSKIM OBOREM späť do Plavem na ubytovanie.
 • 3. den: krátky prejazd na túru do masívu VOLUŠNICA (1 879 m) na čiernohorsko-albánskom pomedzí, ktorého vrchol TALJANKA (2 056 m) síce nepatrí k tým najvyšším, ale je známy ako najlepší vyhliadkový bod tejto oblasti a je úplným rajom pre fotografov horských scenérií, 600 m vysoká južná stena sa strmo klenie nad nádherným údolím GRBAJA (1 160 m). Základný variant (2,5 z 5, 6,5 hod., ↑ 950 m, ↓ 1 050 m): celodenná turistika s impozantnými výhľadmi nielen na známy trojhlavý vrch KARANFILU (čiže karafiátov), ale predovšetkým na albánsku, salašmi posiatu krajinu, prehliadka moslimského mestečka GUSINJE, späť na ubytovanie.
 • 4. den: výjazd do sedla TREŠNJEVIK s občerstvovacie základňou - odtiaľ sa nám naskytne veľkolepý pohľad na severnej panorámu troch skalnatých vrcholov, základný variant (3 z 5, 6 hod., ↑ 900 m, ↓ 900 m): výstup lesným chodníčkom k salašom osady Štavnik, horský masív KOMOVI sa prudko dvíha z údolia rieky Peručica ako mohutná horská pyramída, výstup z úpätia (cca 1 600 m) na KOM VASOJEVIČKI (2 460 m), späť na ubytovanie.
 • 5. den: základný variant (2,5 z 5, 5 hod., ↑ 450 m, ↓ 900 m): miestnou dopravou sa presunieme na túru k utajenému HRIDSKÉMU JAZERU obklopenému ostro tesaným skalnatými masívmi, ktorého krištáľovo priezračnú modrú vodu v Čiernej Hore poznajú pod prezývkou " šťastné jazero ", kde podľa starých legiend dochádza k šťastným a radostným chvíľam v manželskom spolužití, späť na ubytovanie.
 • 6. den: základný variant - odpočinkový deň (1,5 z 5, 6 hod., ↑ 250 m, ↓ 250 m): autobusom do Vusanje, nenáročná turistika v údolí Ropojana. Pozoruhodné prírodné útvary GRLJA, OKO SKAKAVICA. Náročnejší variant (3,5 z 5, 7 hod., ↑ 1 300 m, ↓ 1 300 m): opäť navštívime hranicu Čiernej Hory a Albánska. Pre najzdatnejších milovníkov turistiky je možný výstup do masívu pod najvyšším bodom Čiernej Hory, vrcholom Zla Kolata (2 534 m). Alternatívne možnosť samostatnej (pomocou nahrané trasy v GPS) náročné túry (3 z 5, 6 hod., ↑ 1 250 m, ↓ 1 250 m) v prekrásnom pohorí VISITOR - vápencové pohorie so znakmi vysokohorského krasu (najvyšší vrchol Plana 2 211 m) .
 • 7. den: krátky prejazd na PRAMENE ALIHO PAŠI pomenované po albánskom vojenskom vodcovi, ktorý ovládal oblasť východnej Čiernej Hory, niektoré z prameňov údajne obnovujú stratenú silu, turistika pod masívom VEZÍROVA BRADA s niekoľkými alternatívami náročnosti, turistiku zakončíme v mestečku GUSINJE, návrat na ubytovanie.
 • 8. den: voľné dopoludnie, v poludňajších hodinách odchod, nočný prejazd cez Srbsko, Maďarsko, Slovensko smer ČR.
 • 9. den: príjazd do ČR neskoro popoludní.
 • Poznámka I: v prípade nedostatočného naplnenia zájazdu môže mať zájazd spoločnú autobusovú dopravu s cyklistickou variantom, ktorá je koncipovaná tak, aby výrazne nenarušovala program.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom, 6x nocľah na platenom táborisku pri chatiek v blízkosti stravovacieho zariadenia, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: večera 7-10 EUR (platba na mieste) a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 6x miestne raňajky 700 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 315 Kč.
 • Stravování: vlastné stravovanie, možnosť prikúpenia raňajkami.
 • Ubytování: 6x nocľah na platenom táborisku pri chatiek v blízkosti stravovacieho zariadenia.
 • Umístění: Prokletije, Andrijevica, pohoří Komovi, Gusinje, Hridské jezero, Plav.

Príplatky a zľavy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa -
 • 6x místní snídaně -

Černá Hora - Prokletije
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieVlastný stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, svoz Ostrava, svoz Tábor, svoz Plzeň, Břeclav, svoz České BudějoviceQrCode image

Podobné zájazdy