Pohodový týždeň - Portugalsko - uprostred prírodných krás Algarve

letecky klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika Náročnost 1.5

Turistika na rozeklaném pobřeží Algarve u Atlantského oceánu * Půvabná portugalská městečka, kde se mísí latinské i arabské kořeny * Prohlídka historického centra Lisabonu * Nejvyšší hora pobřeží Algarve FÓIA * Ubytování v oblasti Algarve v hotelu*** s polopenzí * Možnost koupání na romantických plážích s jemným pískem


Úvod:

Počas tohto týždňa spoznáte všetky tváre krásneho a dodnes málo poznaného, ​​najjužnejšieho regiónu Portugalska - Algarve. Budeme prechádzať tajomným vnútrozemím, kde sa dodnes udržujú staré zvyky a tradície, zoznámite sa s výrobou korku a výborných likérov. Na západnom pobreží uvidíme z výšky rozoklaných skalísk ako na dlani rozľahlej panenskej pláže Atlantického oceánu, majáky aj veterné mlyny tejto vyspí západnej Európy. Navštívime prírodné parky a chránené oblasti, bývať budeme v hotelíku v bezprostrednej blízkosti oceánu ... Tento zájazd sprevádza P. Pliskova.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
15.06.23 - 21.06.23 23APP01919 40 990 Kč ON-LINE
27.07.23 - 02.08.23 23APP01939 43 490 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: prílet do Portugalska, do mesta FARA. Transfer na hotel, ubytovanie.
 • 2. den: ráno odchod do historického mesta Silves s gotickou katedrálou a maurskými hradom z červeného kameňa, malebné ma stečko s úzk ymi uličkami a bielymi domčekmi, miestne kaviarničky, návšteva ranného trhu. Výjazd na najvyššiu horu Algarve FÓIU (903 m nm), odkiaľ je krásny výhľad na západné pobrežie Algarve, ochutnávka miestnych likérov (figový, mandľový, pomarančový atď) a pálenky medronho. Obed (v cene) v rodinnej reštaurácii v pohorí Monchique (miestne špeciality: sušená šunka presunto, olivy, pikantná kura "frango piripiri" pripravované na teplom uhlie s pálivým algarvským korením a domáce víno). Popoludní ľahká turistika v oblasti pohoria SERRA DE Monchique, úsek slávnej cesty VIA ALGARVIANA, ktorá spája východné cíp Algarve sa západným a končí na myse svätého Vincenta.
 • 3. den: dopoludnia odjazd na západné pobrežie do chránenej oblasti COSTA Vicentina, nenáročná túra pozdĺž skalnatého pobrežia s nádhernými výhľadmi na Atlantický oceán. Alternatíva: kúpanie na PRAIA DO AMADO. Ďalej autobusom na MYS SVÄTÉHO VINCENTA. Popoludní mesto LAGOS, kostol sv. Antona a múzeum algarvského života, stredoveké hradby, prvý trh s otrokmi. Zastávka na PONTA DA Piedad, miesto preslávené pieskovcovými skaliskami, jaskyňami a priezračnou vodou. Fakultatívne plavba na lodičkách, príchode do jaskýň. V podvečerných hodinách návrat do hotela.
 • 4. den: odpočinkový deň pri mori. Fakultatívny výlet na loďkách na rieke Arade s možnosťou kúpania v mieste FONTES, kto ré je lemovan é nádhernou krajinou, skaliskami, dedinkami, olivovníky a figovníky, vinicami a pomarančovníky, pozorovanie vtáctva - volavky a plameniaky. Návrat autobusom do hotela.
 • 5. den: ráno odchod do vnútrozemia Algarve, do mestečka Sao Bras DE ALPORTEL, múzeum spracovanie korku, ďalej poldenný turistika "CESTA ZA TAJOMSTVOM korkových dubov", malé dedinky, ktorých život je spätý od dávnych čias s výrobou korku, zastávka v pastelarii (kaviareň / cukráreň) - miestne likéry, zákusky a bylinný čaj, výrobňa obľúbené pálenky medronho, stretnutie sa storočnými tradíciami miestnych obyvateľov, krásnou prírodou. V popoludňajších hodinách návrat do hotela.
 • 6. den: cesta pozdĺž okrovo sfarbených skalísk v centrálnom Algarve. Túra z mestečka Portimao do mestečka Carvoeiro, bývalej rybárske j dedinky, možno na bicykli alebo pešo. V Carvoeiro skalné útvary ALGAR SECO, ochutnávka miestnej špeciality. Možnosť kúpania. V popoludňajších hodinách návrat do hotela.
 • 7. den: odpočinkový deň pri oceáne. Možnosť fakultatívneho výletu loďou pozdĺž pobrežia.
 • 8. den: odlet do ČR z mesta FARA.
 • Poznámka I: Prohlídka a noc v Lisabonu může být zařazena dle letového řádu i na začátek pobytu.
 • Cena zahrnuje: letenka vr. rokov. tax a poplatkov cca 8 000 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí a pripoistenie stornopoplatkov, transfery za na letisko, požičovné mikrobusu, miestna doprava podľa programu, 7x ubytovanie s polpenziou v *** hoteli neďaleko pláže, 1x obed, pobytová taxa, vedúci zájazdu , informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: miestny doprava mimo program, vstupy, ostatné strava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 3 300 Kč
 • Stravování: polpenzia, 1x obed
 • Ubytování: 7x ubytovanie v *** hoteli neďaleko pláže

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • příplatek za neobsazené lůžko -
 • večeře s živou hudbou fado -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Evropa -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Evropa -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieHotel 3*
Strava6x snídaně, 5x večeře
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy