Náročnosť 1 letecky klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel snidane

Portoriko - karibská Amerika s dlouhými plážemi, vynikajícím rumem Bacardi a s krásným zeleným vnitrozemím. Během zájezdu poznáte 3 ostrovy, vykoupete se na panenských plážích, budete obdivovat krásné divoké koně. Po celou dobu s vámi putuje náš průvodce. Zájezd v malé skupině.


Úvod:

Karibik - to je nekonečná sústava asi 7 000 ostrovov, kedy na každom zažijete iné ostrovné dobrodružstvo. Karibik je farebný, rozvlněný hudbou, plný belostných pláží s tyrkysovo modrou vodou. Je živočíšny, rušný, ale zároveň pokojný. Tunajšie tropické smaragdovo zelené lesy sú svieže, porastené orchideami a obývané pestrofarebnými papagájmi. Život pod hladinou mora hýri farbami koralov a bystrých rybiek. Neexistuje typický Karibik - Karibik je plný kontrastov. Portoriko "Ostrov očarovania" symbolizujú dokonalé pláže, koloniálnu históriu a kultúru. Ráno si môžete zaplávať v mori, popoludní sa prechádzať dažďovým pralesom a večer si užívať v kozmopolitnom San Juanu plnom zábavy a s pohárom miestneho rumu. A Americké Panenské ostrovy? Stačí napísať len to, že vziať si so sebou na toto miesto hamaku, zavesiť ju medzi dve naklonené palmy nad trblietajúcej sa pláži, ľahnúť si a počúvať šumenie mora, to je práve tá aktivita, ktorá má tu svoje miesto. Sprevádza Jiří Ježek v januári a Jarek Vinkler v apríli.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
14.01.23 - 27.01.23 23PAA01497 80 990 Kč ON-LINE
24.04.23 - 07.05.23 23PAA01498 80 990 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: odlet z Prahy, prílet do hlavného mesta Portorika - San Juanu, odchod na ubytovanie v okolí San Juanu, nocľah.
 • 2. den: voľný deň na pláži, kúpanie, relaxácia po dlhom lete na pláži s hedvábnym pieskom. Prvá ochutnávka karibskej kuchyne.
 • 3. den: celodenná prehliadka koloniálneho mesta SAN JUAN, ktoré bolo založené v r. 1521 a je zapísané na zozname UNESCO. Ponoríme sa do atmosféry STARÉHO MESTA so skvelými pamätníkmi a pevnosťami. Budeme prechádzať farebnými uličkami plnými historických budov, sôch, lavičiek a pouličných zabávačov. Skutočnou perlou San Juanu je pevnosť EL MORRO, ktorá je najstaršou španielskou pevnosťou v Novom svete. Prezrieme si tiež rezidencii prvého guvernéra Portorika Casablanca, ktorá je najstarším nepretržite obývaným domom na západnej pologuli, a katedrála San Juan z 16. st. Večer nás čaká najživšia štvrť mesta SANTURCE s množstvom kaviarní a reštaurácií, kde môžete ochutnať miestne lahôdku mofongo - banánovník zmiešaný s korením, mäsovým vývarom a kúsky bravčového.
 • 4. den: dnes nás čaká výlet k tzv. El Radaru - najväčšiemu rádioteleskopu na svete, ktorý pripomína mimozemské sídlo. Hovoríme o mies te ARECIBO OBSERVATORY, ktoré bolo využité pri natáčaní filmu Zlaté oko s Jamesom Bondom v r. 1995. Potom budeme prechádzať krajinou s kávovými a kakaovými plantážami až dorazíme k obrovskému vápencovému komplexu viac ako 200 jaskýň s mohutnými prepadlinami a podzemnými riečkami Parques DE LAS CAVERNAS DEL RIO CAMUY. Jaskyňami preteká najväčšia podzemné rieka sveta Río Camuy. Tu nasadneme do vláčika a zídeme príkrou cestou až do hlavnej jaskyne CUEVA CLARA DE EMPALME, ktorá je úctyhodných 60 m vysoká a zo stropu tu visí obrie stalaktity rôznych tvarov. Pri prehliadke nás určite zaujme aj mnohopočetná kolónia netopierov, ktorí sú však pre návštevníkov úplne neškodní. Na spiatočnej ceste sa zastavíme na prehliadke BACARDI RUM FACTORY, továrne na výrobu úžasného rumového moku, ktorá stojí na prekrásnom mieste pri zátoke BAHÍA DE SAN JUAN. Vy budete mať možnosť sa pri prehliadke zoznámiť s históriou liehovaru a zároveň rum aj ochutnáte.
 • 5. den: dobrodružný deň strávime v džungli EL YUNQUE NATIONAL FOREST ležiace v pohorí SIERRA DE LUQUILLO. Tropický prales je pretkaný výborným systémom peších chodníkov a my ich dnes niekoľko prejdeme a preskúmame. Odmenou nám budú krásne výhľady a tiež osvieženie v niekoľkých vodopádoch. Popoludní strávime kúpaním na plážach mestečka LUQUILLO s preslávenými kiosky s jedlom, ktoré sú veľmi šikovné pre tých cestovateľov, ktorí túžia po ochutnávkach miestnych jedál za veľmi ľudové ceny.
 • 6. den: voľný deň na pláži, relaxácia, vodné športy.
 • 7. den: dopoludnia odplávame na nedotknutý tropický ostrov VIEQUES preslávený prekrásnymi plážami, polodivokým koňmi a pokojnou atmosférou. Polovicu ostrova tvorí prírodná rezervácia, ktorá je najrozsiahlejšou rezerváciou zveri v celej oblasti Karibiku. Na tomto 34 km dlhom a 8 km širokom ostrove strávime 2 noci, aby sme mali dostatok času si vychutnať toto božské miesto. Po priplávaní na ostrov sa ubytujeme a popoludní budeme venovať šnorchlovaniu alebo opaľovaniu na pláži.
 • 8. den: dnes sa vydáme do zálivu MOSQUITO BAY, ktorý je inými slovami nazývaný SVETIELKUJÚCI ZÁLIV. Žije tu najvyššia koncentrácia fo sforeskujúcich panciernatiek na celom svete, ktoré ľahko zbadáme pri plavbe loďou po lagúne medzi mangrovy, pretože nás budú zelene osvetľovať. Zvyšok dňa individuálne voľno na ostrove, možnosť prechádzky miestnymi públicos (taxíky) po ostrove a návštevy niekoľkých vyhlásených pláží, napr. PLAYA CARACAS alebo PLAYA LA PLATA.
 • 9. den: dopoludnia relaxácie na pláži, kúpime si poslednú fotografiu tohto tropického raja a popoludní odplávame späť na Portoriko. Nocľah.
 • 10. den: přelet na ostrov SVATÝ TOMÁŠ, který je hlavním a největším ostrovem AMERICKÝCH PANENSKÝCH OSTROVŮ. Pokud jste si mysleli, že už v životě nemůže vidět krásnější pláže než v Portoriku, poněkud jste se mýlili. Zlatý hřeb tohoto zájezdu nadešel právě zde. Jak už sám název ostrovů napovídá, zdejší pláže a příroda jsou nadpozemsky panenské. Přiletíme do města CHARLOTTE AMALIE, které vás ihned uchvátí. Kolem vás se budou do výšky vypínat vysoké zarostlé útesy a při pohledu dolů uvidíte všude kolem jen tyrkysové moře s jachtami a bílými plážemi. Zde opravdu stojí za to se na chvíli posadit, dát si svěží rybí tacos, mangové pivo a zaposlouchat se do rytmů všudypřítomného reggae.
 • 11. den: tento den si budeme užívat klidu a pohody v srdcovité zátoce MAGENS BAY na severu ostrova SVATÝ TOMÁŠ. Máte možnost si tu zapůjčit kajak nebo paddleboard, popřípadě si vyrazit na návštěvu akvária Coral World Ocean Park s želvami a lvouny.
 • 12. den: krátkým trajektem (cesta cca 20 min) svižně přeskočíme na vedlejší ostrůvek ST JOHN, abychom tu prozkoumali NÁRODNÍ PARK VIRGIN ISLANDS s bodlinatými kaktusy, leguány nebo divokými osly, který se rozkládá na 2/3 ostrova, ale jeho mnohem větší část leží pod vodou. Prozkoumáme pěší stezky, které se klikatí kolem petroglyfů a ruin mlýnů na cukr. Mnohé ze stezek nás dovedou na pláže, kde si při troše štěstí zaplaveme s katerami pravými. Než se vydáme na zpáteční cestu, užijeme si atmosféru hippies v přístavním městečku CRUZ BAY, které je častěji nazýváno Love City. Návrat na ostrov SVATÝ TOMÁŠ.
 • 13. - 14. den: poslední den v Karibiku, nákup suvenýrů, relaxace, dle letového řádu odlet do Prahy.
 • Cena zahrnuje: letenka Praha-San Juan a Sv. Tomáš-Praha, vnitrostátní letenka San Juan-Sv. Tomáš vč. let. tax a poplatků max. 25 000 Kč, 12x ubytování v apartmánu nebo hotelu, 12x snídaně, doprava dle programu, zpáteční trajekt Portoriko-Vieques a Svatý Tomáš-St John, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupné, registrace ESTA a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: příplatek za neobsazené lůžko 9 900 Kč, registrace ESTA ke vstupu do USA 650 Kč, ochutnávka rumu v Bacardi Factory 990 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 400 Kč, do 85 000 Kč za 2 150 Kč.
 • Umístění: Portoriko, Sv. Tomáš

Príplatky a zľavy


 • registrace ESTA ke vstupu do USA -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Svět -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Svět -
 • příplatek za neobsazené lůžko -
 • ochutnávka rumu v Bacardi Factory -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Ubytovaniekombinované
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.QrCode image