Poľsko - Poľské Bieszczady na bicykli v pohode - hotel

klimatizovaný autobus hotel polopenze cyklistika

Nejdivočejší kout Polska, plný lesů a polonin, to jsou Bieszczady. Pokud chcete utéct od civilizace, zamiřte právě sem. Jakkoliv opuštěné, divoké a nepřístupné, jsou bieszczadské hory protkány hustou sítí lesních a polních cest, které jsou ideální pro cyklistické eskapády a jezdit po nich přináší opravdové potěšení. Nedávají tady prý dobrou noc lišky, ale spíše medvědi, rysi a vlci. Dá se tady celé týdny toulat a užívat si noční oblohy bez oslnění z města. Cesty údolími karpatských polonin nás zavedou na místa spojená s dávnými národy Lemků a Bojků.

Úvod:

Najdivokejšie kút Poľska, plný lesov a Poloniny, to sú Bieszczady. Pokiaľ chcete utiecť od civilizácie, zamierte práve sem. Akokoľvek opustené, divoké a neprístupné, sú bieszczadské hory pretkané hustou sieťou lesných a poľných ciest, ktoré sú ideálne pre cyklistické eskapády a jazdiť po nich prináša naozajstné potešenie. Nedávajú tu vraj dobrú noc líšky, ale skôr medvede, rysy a vlci. Dá sa tu celé týždne túlať a užívať si nočnej oblohy bez oslnenia z mesta. Cesty údoliami karpatských Poloniny nás zavedú na miesta spojené s dávnymi národmi Lemke a bójky. Trochu rušnejšie bude pri priehrade Solina, ktorá je najväčšou v krajine. K atrakciám parku, ktorý leží v Podkarpatskom vojvodstve, patrí aj vlaková úzkokoľajka pôvodne voziacou drevo, dnes turistov. Klasická železnice sleduje stopy Švejka putujúceho týmto zabudnutým kútom Poľska na haličský front. Väčšina trás vedie po asfaltových a šotolinových cestách vhodných tiež pre trekkingové bicykle. Niektoré úseky vedúce cez hrebene sú vhodné pre "horalov". Zájazd je úplne bez nočných prejazdov!

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
04.08.22 - 10.08.22 22PCH01272 15 990 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: ranný odchod z ČR, prejazd Poľskom, večerné príchod do bieszczady, ubytovanie v centre Bieszczady v stredisku Ustrzyki Górne.
 • 2. den: po ceste pozdĺž riečky Wolosaty do Smolník, kde sa nachádza drevený kostol sv. Michala Archanjela z 18. storočia zaradeného m edzi pamiatky UNESCO. Ďalej pokračujeme pozdĺž rieky San do DWERNIKU, kde si prezrieme ďalší z radu drevených kostolov sv. Michala Archanjela. Potom odbočíme na lesnú cyklotrasu vedúcu údolím skrze Caryňské poloniny pozdĺž kempov a Caryňského potoku. Následne vyjdeme na ceste, po ktorej sa vydáme smerom späť od Berezka do Brzeg Górny, kde nás bude čakať autobus, ktorý nás zavezie na ubytovanie (40 km).
 • 3. den: po ceste vyrážame priamo z hotela až do malej dediny CHMIEL s dreveným kostolom sv. Mikuláša. Pokračujeme pozdĺž rieky San k ZATWARNICA, kde odbočíme na lesnú cyklotrasu. Pomocou pozvoľného stúpania (400 m) ideme k hrebeňom, lesná cesta nás dovedie až do obce Lutowiska, kde sa zastavíme na nákupy a následne pokračujeme na bicykli priamo do hotela (44 km).
 • 4. den: ráno autobusom do mestečka Cisna. Dopoludňajšie výlet úzkokoľajky údolím riečky Solinky do vnútra bieszczadských lesov. Už na bicykli budeme schádzať z vrcholu 720 m do údolia Osławy, kde budeme pokračovať pozdĺž rovnomennej riečky až do dedinky TURZAŇSK s ďalším dreveným kostolíkom vloženým na zozname UNESCO (40 km). Údolím okolo rieky pôjdeme až do väčšieho mesta SANOK. Odkiaľ sa vraciame autobusom späť do ubytovanie (62 km). Alternatívne je možné tento deň využiť ako odpočinkový a po príchode do Turzaňsk ísť do Sanoku autobusom s prehliadkou skanzenu (33 km). Autobusom obe skupiny späť na ubytovanie.
 • 5. den: celodenná pešia túra k trojmedzia Poľska, Slovenska a Ukrajiny - na vrchol KREMENEC (1 221 m). Zo sedla Przelecz Wiznianski vystúpime na vrchol WIELKA RAWKA (1302 m) s výhľadmi na bieszczadské poloniny a do Podkarpatskej Rusi na Ukrajine. Pozdĺž poľsko-ukrajinskej hranice dôjdeme k trojmedzia. Cez hrebeň DZIAL zostúpime do WETLINY. Autobusom späť na ubytovanie.
 • 6. den: celodenný výlet na bicykli do najvýchodnejšej časti Bieszczady. Horská cesty nás zavedie k Zubří rezerváciu. Ďalej opustenou krajinou zídeme k rieke SAN tvoriacej hranicu s Ukrajinou. Pozdĺž rieky pokračujeme k vresovisku Tarnawa. Opustenou krajinou po štrkovej ceste pozvoľna smerujeme nahor až do výšky 800 metrov. Pre záujemcov je možnosť po štrkovej ceste si predĺžiť výlet ďalej až k zaniknutej dedine BENIOWA so zvyškami hospodárskych budov a základy kostola. Budeme prechádzať dedine MUCZNE so štýlovou zájezdný reštaurácií a zakončíme ho u Zubří farmy, odkiaľ nás autobus dovezie späť na ubytovanie (Trasa: 55 km / s predĺžením 65 km).
 • 7. den: busom ráno odídeme spoločne do Kalnicy. Pozdĺž toku rieky Wetlina prejdeme skalnatú tiesňavou v rezervácii SINE WIRY, dostaneme sa do dedinky TERKA s kamennou zvonicou z 19.storočia, potom zájdeme do obce ZAWOZ na brehu jazera SOLINA so širokou ponukou občerstvenia a možnosťou kúpania a požičanie lodí. Následne pokračujeme zostávajúcich 18 km do obce Polana kde náš výlet zakončíme a pôjdeme autobusom späť na ubytovanie (45 km). Pre cyklistické nenásytných možno pokračovať až na ubytovanie (+10 km).
 • 8. den: ráno po raňajkách odchod domov, tranzit Poľskom, večerné návrat do ČR.
 • Poznámka I: Uvedené zvozy neplatí pre tento cyklozájazd.
 • Poznámka II: Při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s pěší variantou zájezdu, která je koncipovaná tak, že si obě skupiny nebudou navzájem překážet.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom (2 000 km) vrátane dopravy bicyklov v krytom prívese, 7x ubytovanie v hoteli s polpenziou, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, športový inštruktor, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné do pamiatok, fakultatívne akcie, prípadná miestna doprava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba v hoteli 3 800 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: ubytovanie v hoteli.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaHradec Králové, Olomouc, Pardubice, Praha, svoz Brno, svoz PlzeňQrCode image

Podobné zájazdy