Poľsko - Mazury - jazernej kráľovstvo na bicykli, loďou i pešo

klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika cyklistika

*nenáročná cyklistika. *Putování i koupáním v jezeře a občerstvením v jedné z mnoha místních restaurací. *vyhlídkovou lodí po jezerech a soustavou kanálů.* Ubytování v hotelovém komplexu v centru Mazur.


Úvod:

Mazury čiže Krajina veľkých jazier Mazurských sa nachádza na severovýchode Poľska. Tento kút Poľska je na prvý pohľad pôvabný, šťavnatý a roztomilý. Príroda sa tu vlní, malé kopčeky striedajú jamku, jeden hrb strieda druhý. Všade prítomné sú borovicové lesy, polia alebo zelené pastviny. A tiež bociany, ktorí sa dôstojne prechádzajú, akoby im tu všetko patrilo. A do toho všetkého sa zrkadlí hladiny mnohých jazier, rozsiahlych, kde na druhý breh nedohliadnete, ale aj tých najmenších, ktoré vyzerajú, že by ste ich preskočili. Jazier je tu viac ako tisíc. Oblasť bola predtým pod nadvládou rádu Nemeckých rytierov, ktorých hrady a tvrze tú zostali ako pamiatka na doby dávno minulé. Na doby nedávnej nás zase nezabudli aj neslávne známe "pamiatky" v podobe rôznych bunkrov a pevností z druhej svetovej vojny. Čaká nás nenáročná cyklistika, budeme sa pohybovať po asfaltových a poľných šotolinových cestách (zájazd vhodný pre treková a cestné bicykle). Putovanie si spríjemníme pešími výlety, kúpaním v jazere a občerstvením v jednej z mnohých miestnych reštaurácií. Pre milovníkov vodných športov možno vymeniť kolesá za akékoľvek iné vodné dopravné prostriedky (kajak, jachta, vodné lyže) alebo deň len tak prolenošit na brehu jazera. Ubytovanie je zabezpečené v hotelovom komplexe v centre Mazur. Hotel má 2lôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením a TV. Bohaté raňajky a večere sú podávané v hotelovej reštaurácii.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
29.07.23 - 06.08.23 23MJE01683 15 690 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: popoludňajší odjazd z ČR, prejazd Poľskom.
 • 2. den: ranný príchod do hotela v GIZYCKU - samotnom centre Mazur, raňajky na hoteli, prehliadka mesta na rozhraní jazier NIEGOCIN a KISAJNO (križiacky hrad Loetzen, otočný most cez Łuczańský kanál z 19. storočia, pruská pevnosť Boyen), kúpanie v jazere, večera, ubytovanie - 6 nocí na jednom mieste.
 • 3. den: raňajky, na bicykloch tajomný okruh okolo jazier KISAJNO, DOBSKIE a DARGIN, cestou navštívime Hitlerovo bývalej nedobytné "Vlčí brloh" v GIERŁOŻI, opustený zámok SZTYNORT a späť do Giżycki do hotela (60 km), večera.
 • 4. den: raňajky, autobusom sa presunieme k jazeru MAMRY, návšteva komplexu bunkrov nemeckej armády z II. svetovej vojny v MAMERKÁCH, pešo (6 km) pozdĺž nikdy nedokončeného MAZURSKÉHO KANÁLU, ktorý mal umožniť spojenie s Baltom, s betónovými stavidlami zarůstajícími pomaly lesom, autobusom presun do WOLISKA (pozorovanie zubrov), alt. na kolesách z Mamerek cez WEGORZEVO (pôvodná križiacky zámok) a dedinku POZEZDRZE s poľným sídlom SS do Boreckého pralesa, výlet zakončíme pozorovaním zubrov vo Wolisku (60 km), stretnutia skupín a autobusom obe skupiny späť do hotela, večera.
 • 5. den: raňajky, relaxácia na brehu jazera, vodné radovánky (wakepark, výlety loďou po jazere, morské kajaky, kanoe), alt. cyklistika po okolí, okruh okolo jazera NIEGOCIN (40 km), večera.
 • 6. den: raňajky, na bicykloch cez dedinky GORAZDOWO a Monetka do mesta RYN (hrad križiackych rytierov, murované domy v meste), späť c ez starupruské hradiska v orloja (40 km) alebo predĺženie etapy o gotický kostol a barokový zámok vo vsi NAKOMIADY a múzeum Mazur v OWCZARKI (65 km), večera.
 • 7. den: raňajky, autobusom prejazd do Ukty, na požičaných kanoe splav pokojné a malebne meandrující rieky KRUTYNIA, alt. cyklistika okolo jazera BELDANY cez dedinku WEJSUNY s evanjelickým kostolom v gotickom štýle do WIERZBY na polostrove medzi jazerami Beldany a Sniardwy, prievozom cez jazero do IZNOTY (25 km), stretnutia skupín, autobusom do hotela, večera.
 • 8. den: raňajky, dopoludnia vyhliadkovou loďou po jazerách a sústavou kanálov z Giżycki do "Perly Mazur", živého a útulného letoviska Mikolajki na brehu rovnomenného jazera, cyklistika okolo najväčšieho poľského jazera Śniardwy, na bicykloch do rezervácie pri jazere Łuknajno (populácia divých labutí pod ochranou UNESCO) , ďalej pozdĺž jazera Sniardwy s mnohými zákutiami až do mestečka OKARTOWO s kamenným kostolom a príjemná pláží na brehu jazera, ochutnávka rybích špecialít v miestnej reštaurácii.
 • 9. den: dopoludňajšie návrat do ČR.
 • Poznámka I: Počet elektrokol na zájezdu je omezen. Elektrokolo musí být zaznamenáno do smlouvy o zájezdu formou příplatkové služby. Při nenahlášení do CK bude jeho přeprava zamítnuta. Nabíjení elektrokol může být hotelem zpoplatněno.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, doprava klimatizovaným autobusom (3 000 km) vrátane dopravy bicyklov v krytom prívese a vrátane všetkých poplatkov, 6x ubytovanie v hoteli, 7x raňajky, 6x večera, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné do pamiatok, fakultatívne akcie, prípadná miestna doprava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 800 Kč. Možnosť doobsazení do izby.
 • Stravování: 7x raňajky, 6x večera. Bohaté raňajky a večere sú podávané v hotelovej reštaurácii.
 • Ubytování: ubytovanie je zabezpečené v hotelovom komplexe v centre Mazur. Hotel má 2lôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením a TV.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • dítě 0 - 12 let -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Evropa -
 • přeprava elektrokola -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaHradec Králové, Olomouc, Pardubice, Praha, OstravaQrCode image

Podobné zájazdy