NP Peru, Bolívia a Čile s ľahkou turistikou

vlak letecky bus hotel snidane turistika TIP CK Poznání Náročnost 1.5

Peru, Bolívia a Čile - poznávací letecký zájazd s občasnou príjemnou turistikou.Putování po najznámejších aj menej navštevovaných miestach Latinskej Ameriky - tajomným svetom predkolumbovských civilizácií aj fascinujúcim svetom veľhôr začína priamo v srdci ríše Inkov v Cuzcu a pokračuje ......


Úvod:

Prednosťou nášho zájazdu do Peru, Bolívia a Čile sú dva vnútroštátne prelety, ktoré vám podstatne zvýši komfort cestovania v takto rozľahlých krajinách. Putovanie po najznámejších i menej navštevovaných miestach Latinskej Ameriky, tajomným svetom predkolumbovských civilizácií aj fascinujúcim svetom veľhôr, začína priamo v srdci ríše Inkov v Cuzcu a pokračuje cez Altiplano k bájnemu jazeru Titicaca s rákosovými ostrovy a do Bolívie - "juhoamerického Tibetu". Naším najvyšším dosiahnutým vrcholom môže byť "pětitisícovka" Chacaltaya v Kráľovskej Kordillery, oko poteší fotogenické vulkány Sajama aj čílska Parinacota, žiariace mesto Arequipa a na záver Huascarán s rovnomenným národným parkom v Bielej Kordillery. Sprevádza PhDr. Pavla Teichmanová a Katka Kočí (termín 5.9.-23.9.2017).

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
21.04.23 - 10.05.23 23PBC01663 provází Pavla Teichmanová 96 790 Kč ON-LINE
02.07.23 - 21.07.23 23PBC01607 provází Pavla Teichmanová 102 990 Kč ON-LINE
01.09.23 - 20.09.23 23PBC01799 provází Pavla Teichmanová 96 790 Kč ON-LINE

Peru - Bolívie - Chile - program zájazdu

 • 1. - 2.den: letecký presun do Limy, prelet do Cuzco - aklimatizácia, prehliadka mesta s krivolakými uličkami, koloniálnymi palácmi a chrámami na inkských základoch, Pza de Armas, katedrála, konvent Sto Domingo, Zlatá záhrada Coricancha.
 • 3. - 5. den: 3-dňový výlet za inckými pamiatkami v okolí CUZCA: pevnosť - svätyňa Sacsayhuaman, kúpele TAMBO Machay a údolia rieky Vilcano ta čiže POSVäTNEJ ÚDOLIE INKOV, terasy a chrámy v Pisac a posledné otáčaš Inkov Ollantaytambo s tajomnými obrími kvádre. Prejazd do nižších polôh s tropickou vegetáciou (banánovníky, kávovníky, koka), pešo cca 10 km "botanickú chodníkom" do Aguas Calientes a podvečerné kúpanie v miestnych termálnych bazénoch. Návšteva legendárnych ruín palácov a chrámov MACHU PICCHU, možnosť výstupu ku Slnečné bráne (INTI PUNK) s panoramatickým výhľadom na celý komplex s dominantou Wayne PICCHU týčiaci sa nad ruinami a návrat turistickým vlakom a minibusom do CUZCA.
 • 6. den: prejazd pohodlným busom cez náhornú planinu ALTIPLANO a priesmyk ABRA LA RAYA (4 318 m) do mesta PUNO na brehoch jazera TITICACA, popoludní plavba po jazere TITICACA na plávajúce rákosové ostrovy LOS Uros a stretnutie s ich pestro oblečenými obyvateľmi.
 • 7. den: presun do BOLÍVIA - slávne pútnické miesto COPACABANA na jazere Titicaca s katedrálou zázračné madony Virgen DE COPACABANA, k rátky výstup ku skalnej observatóriu horca DEL INCA a pre záujemcov západ slnka na krížovom vrchu CERRO Calvaria.
 • 8. den: prejazd pod bielou Cordillera REAL, prekonanie úžiny Tiquina (600 m) na malé loďke s miestnymi obyvateľmi, návšteva najvýznamnejšieho obradného strediska předinckého obdobie TIWANACU. Najvyššie položená metropola na svete LA PAZ (4 200 m): strieborná ulička Sagarnaga a trhovisko čarodejníc, mestická architektúra kláštora S. Francisco, múzeum koky, múzeum zlata.
 • 9. den: možnosť krátkeho výstupu na horu Chacaltaya (5 400 m) - za priaznivých klimatických podmienok výjazd až na hornej parkovisko v nadmorskej výške viac ako päť tisíc metrov a výhľad na okolité fotogenické vrcholy Huayna Potosi a Illimani, a za obzvlášť dobrej viditeľnosti až na jazero TITICACA.
 • 10. den: presun prenajatým busom do ČILE: na bolívijskej strane prejazd NP Sajama s rovnomenným najvyšším vrcholom Bolívie vulkánom Sajama (6 542 m), potom návšteva jedného z najkrajších čílskych národných parkov - NP LAUCA s andskú prírodou, vikuňa, viscachami, guanaco, prekrásnymi výhľadmi, nádhernými sopkami Parinacota a Pomerape s bielou čiapkou, ktoré sa zrkadlí v lagúnach Chungara a Cotacotani, kúpanie v prírodných termálnych prameňoch, rubytování typu "Hospedaje" (jednoduché 2lôžkové izby s vlastným soc. zariadením) preliezka PUTRE.
 • 11. den: prejazd prenajatým minibusom severnou časťou púšte ATACAMA s typickými kaktusy "candelabros" a so skalnými obrazcami - geogly fy a oázou v údolí Lluta až k pobrežiu Tichého oceánu, správne centrum a plážové letovisko ARICA - najsuchšie miesto na svete, vrchol EL MORO - dejisko najvýznamnejšie bitky pacifickej vojny, prístav s "pózujícími" tuleňmi a pelikány, možnosť ochutnávky morských plodov.
 • 12. den: přejezd pronajatým minibusem severní částí pouště ATACAMA s typickými kaktusy „candelabros“ a se skalními obrazci - geoglyfy a oázou v údolí Lluta až k pobřeží Tichého oceánu, správní centrum a plážové letovisko ARICA (1 noc) – údajně nejsušší místo na světě, vrchol EL MORO - dějiště nejvýznamnější bitvy pacifické války, přístav s „pózujícími“ lachtany a pelikány, možnost ochutnávky mořských plodů.
 • 12. - 13. den: späť do Peru, AREQUIPA - "biele mesto" s najkrajšími skvosty koloniálnej architektúry na úpätí vulkánu Nevado Misti (5 600 m) , prehliadka "mesta v meste" - mystického kláštora SANTA CATALINA, ochutnávky miestnych tradičných pokrmov v typickej miestnej reštaurácii.
 • 13. - 14. den: zpět do Peru, AREQUIPA (2 noci) -„bílé město“ s nejkrásnějšími skvosty koloniální architektury na úpatí vulkánu Nevado Misti (5 600 m), prohlídka „města ve městě“ - mystického kláštera SANTA CATALINA, ochutnávky místních tradičních pokrmů v typické místní restauraci.
 • 14. den: dopoludnia prelet do Limy - prehliadka centra peruánskej metropoly (Pizzarova hrobka v katedrále, prezidentský palác, pešia z óna a i.). Nočný presun luxusným autobusom do Huarazu.
 • 15. den: dopoledne přelet do LIMY - prohlídka centra peruánské metropole (Pizzarova hrobka v katedrále, prezidentský palác, pěší zóna aj.). Noční přesun luxusním busem do Huarázu.
 • 15. - 17. den: Huaraz - horské stredisko v NP Huascarán (CORDILLERA BLANCA) s výhľadom na 15 pětitisícovek: jednodňový výlet ku smaragdovo s farbeným jazerám Llanganuco s výhľadmi na najvyššiu horu Peru Huascarán (6768 m) a s návštevou pomníčku výpravy csl. horolezcov z roku 1970 a mestá Yungay pochovaného pod lavínou. Návšteva arch. Lokality s pozostatkami najstaršie kultúry v Peru Chavin DE Huantar s podzemnými chrámami. Návšteva miestneho trhoviska s možnosťou nákupu miestnych produktov (andský syr, koka, byliny a i.), 2x ubytovanie typu "Hospedaje" (jednoduché 2lôžkové izby s vlastným soc. Zariadením). Návrat do Limy - denný prejazd pohodlným busom.
 • 16. - 18. den: HUARÁZ (2 noci) - horské středisko v NP HUASCARÁN (CORDILLERA BLANCA) s výhledem na 15 pětitisícovek: jednodenní výlet ke smaragdově zbarveným jezerům LLANGANUCO s výhledy na nejvyšší horu Peru HUASCARAN (6768 m) a s návštěvou pomníčku výpravy čsl. horolezců z roku 1970 a města YUNGAY pohřbeného pod lavinou. Návštěva arch. lokality s pozůstatky nejstarší kultury v Peru CHAVÍN DE HUANTAR s podzemními chrámy. Návštěva místního tržiště s možností nákupu místních produktů (andský sýr, koka, byliny aj.). Návrat do Limy - denní přejezd pohodlným busem.
 • 18. - 19.den: LIMA, ZOO, botanická záhrada aj archeologické pamiatky v PARQUE DE LAS Leyendas, Mercado Indio - nákup suvenírov atď.), Návrat do ČR.
 • 19. - 20. den: LIMA, ZOO, botanická zahrada i archeologické památky v PARQUE DE LAS LEYENDAS, Mercado Indio - nákup suvenýrů atd.), návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Lima a vnútroštátne letenky Lima-Cuzco a Arequipa-Lima vr. let. tax a poplatkov, všetka miestna doprava v rámci programu (vlak na Macchu Picchu, plavba po jazere Titicaca, autobusy, minibusy, taxi), 15-16x ubytovanie v turistických hoteloch latinskoamerického štandardu s raňajkami (2lôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením), 1x nočný prejazd diaľkovým busom, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava, fakultatívne programy, vstupné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 5 900 Kč, zvýšenie poistenie storna zájazdu do 60 000 Kč za 665 Kč, poistenie storna letenky (zdrav. dôvody) 750 Kč.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za neobsazené lůžko -
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Svět -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Svět -

Peru - Bolívie - Chile
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Ubytovanieturistický hotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy