O CK Poznání

Niekoľko slov o CK Poznání

Vážení a milí cestovatelia,
CK Poznání bola založená v roku 1993 mnou - Jiřím Erben z túžby cestovať a poznávať nové miesta, kultúry, proste svet. Ako sa neskôr ukázalo, aby všetci, ktorí sa s dôverou zverili do starostlivosti cestovnej kancelárie mohli cestovať za hranice všedných i nevšedných dní, prestal som slobodne cestovať ja ... Od tej doby som prešiel aj prešiel ďalšie pre mňa nové končiny, poznal nová romantická i drsná miesta, ale už s cieľom sprostredkovať svoje Poznanie Vám všetkým. Pri svojich cestách som nadviazal rad priateľstva a kontaktov, s rovnakým cieľom, umožniť i Vám prežiť a vidieť to, s čím som sa stretol ja sám. Nie je vždy samozrejmosťou, že to čo jedni vidia svojimi cestovatelskýma očami ako úžasné, vidia rovnako aj ostatní. Za tú veľa rokov som sa naučil vcítiť do cestovateľské duše mnohých z Vás a predkladám Vám osobne spoznaná miesta v čistej podobe oklieštenej o radu trpkých skúseností i sklamania, ktoré aj cestovanie mnohokrát prináša ... Aspoň sa o to usilovne snažím a so svojim tímom spolupracovníkov sa budem snažiť aj naďalej.
Váš Jiří Erben

O zájazdoch CK Poznání

Našou špecialitou sú popri širokej ponuky ďalších produktov v duchu aktívnej dovolenky poznávacie a pobytové zájazdy s turistikou. Na poznávacom zájazde so stanmi sa môžeme rýchlo presúvať. Autobus nám pomôže rýchlo prekonať turisticky menej zaujímavé oblasti, maximum času tak strávime putovaním v prírode či prehliadkou pamiatok. Pre tých z vás, ktorí dávajú pred stanom prednosť pohodliu hotela či apartmánu, máme tiež pripravenú alternatívu poznávacích zájazdov s turistikou. Snažíme sa voliť ubytovacie zariadenia tiež tak, aby sa časové straty spojené s presunmi čo najviac znížili. Pretože je medzi nami i Vami veľa tých, ktorí od doby našich začiatkov založili svoje rodiny, ale chcú aj napriek tomu v rámci možností aktívne cestovať, pred rokmi sme prišli so seriálom pobytov s výletmi, ktorý je určený nielen pre rodiny s deťmi, ale aj naše seniorov či cestovateľov, ktorí si jednoducho chcú dopriať pohodičku, ale aktívne. Tí, ktorí chcú relaxovať v tieni alpských velikánov, majú možnosť pohodovo stráviť týždeň v luxusnom ubytovaní poznávaním zaujímavých miest, prechádzkami alebo ľahkou až stredne ťažkou turistikou. Športovo ladené zájazdy s horskou turistikou alebo cyklom, ďaleké cesty či treking v exotike do vzdialených i menej vzdialených miest sú len ďalšie ponukou, ktorú Vám predkladáme. Samozrejme rovnako ako všetky CK na našom trhu aj my spolupracujeme s našimi dlhoročnými i novými obchodnými partnermi - slovenskými cestovnými kanceláriami. Dôvod je jediný: predložiť Vám všetkým čo najširší výber možností pre Vaše cestovanie.

Kam chodíme?

Väčšina našich zájazdov mieria síce mimo domovinu, ale zostáva stále v rámci Európy. Starý kontinent ponúka obrovskú rozmanitosť. Snáď nikde inde na svete nie je na tak malom území toľko rozličných kultúr a jazykov, tak pestrá príroda do ktorej sú votkané početné historické pamiatky, ktoré nám pripomínajú búrlivé dejiny kontinentu. A práve búrlivé dejiny i nedávna história zapríčinila, že máme na dosah miesta nepoznaná, ktorá sa nám vďaka súčasnému vývoju pozvoľna otvárajú. Sú to miesta, kde nestretnete davy turistov, kde máte pocit, že čas sa zastavil dávno pred niekoľkými storočiami, kde žijú ľudia, z ktorých pohľadu je vnímanie času a priorít ľudského bytia toľko rozličné vnímanie nášmu. Odmenou za prijatie skromných podmienok pre unavené cestovateľov sú nádherné hory aj pamiatky pod ochranou UNESCO, zaujímavé kultúry i dejiny národov, ktoré hoci neďaleko od nás, vplyvom tisícročného vývoja sú úplne odlišné. V týchto krajinách, krajinách Balkánu, ešte zrejme veľmi dlho nebude existovať servis, na ktorý je už rad novodobých cestovateľov zvyknutá z ostatnej Európy. Pre svoju rýdzosť, divokosť aj poetičnost však stojí tieto krajiny za Poznanie ...

Novinky a tradície

Tvorba zájazdov je niečo ako kuchárske umenie. Dobrý kuchár vie uvariť mnoho výborných pokrmov, ale stále túži pripravovať nové jedlá. Uspokojenie na tvári stravníkov je pre neho tou najlepšou odmenou. Rovnako tak aj nás baví pripravovať zájazdy, ktoré mieria do nezvyklých destinácií, znovu objavujú zabudnuté kúty sveta či sa "len" pozerajú na známe miesta z novej perspektívy. Váš záujem o novinky i tradičnú ponuku nám prináša radosť z vykonanej práce aj energiu a invenciu pre ďalšiu sezónu. Prostredníctvom poznávacích zájazdov Vás zavedieme na doteraz našincům málo alebo vôbec nepoznaná miesta. Pribudlo aj niečo málo cyklu, ďalšie veleoblíbené 'pohodové týždne' v Alpách, ale aj na Balkáne, Madeire ... ale všetko nájdete v katalógu CK Poznání.

Všetkým, kto si o zaslanie katalógu CK Poznání napíšu, bude zadarmo obratom zaslaný.

Naši sprievodcovia

Dobrý sprievodca je nutnou podmienkou skvelých zážitkov z vašej dovolenky. Ich výberu venujeme veľkú starostlivosť. Pre nás to nie je záležitosť jednorazová, ale neustály proces. Na konci každého zájazdu zisťujeme spokojnosť jeho účastníkov. Jimi vyplnené dotazníky sú pre nás dôležitým vodítkom pri obsadzovaní zájazdov sprievodcovi. Medzi naše dlhoročné spolupracovníkov, ktorí sa podieľajú na príprave zájazdov alebo je priamo sprevádzajú, patrí napríklad Lubor Šušlík, PhDr. Pavla Teichmanová, Ing. Zoja Richterová, RNDr. Natálie Bruknerová, Ing. Jaroslav Vinkler, Jarka Pechová, Ing. Zdeněk Vidner, Roman Fleischmann, Mgr. Roman Šinkovský, Martin Mitas, Marek Bejr, Dana Vavrochová, Lubomír Burka, Ondřej Vlaňajší, Radka Bejrová, Jirka strašil, Lukáš Martínek, Petra Sehnalová, Lydia Abbafyová, Michaela Bačová, Marie Bačová, Mgr. Bubeníčková, Petr Cerman, Staňka Čaplová, Eva Červená, David Marek, Zuzka Drápelová, Honza Dvořák, Vlaďka Svitáková, Honza Grulík, Kamil Hanák, Dan a Veronika HAKL, Oldřich Hubálek otec a syn, David Klaus, Lucka Kolihová, Péťa Krejčová, Zdenka LIďáková, Lucka Pírková, Jiřina Szwachulová, Šárka Steklý, Michal Stránský, Pavel Šmíd, Jirka Špetla, známy cestovateľ a fotograf Jiří Kolbaba a ďalšie .... Im všetkým veľmi ďakujeme! V sieti tohtoročných konkurzov uviazla celá rada skvelých sprievodcov, ktorí sa úspešne predstavili po prvýkrát vo farbách CK Poznání ai na ich spolupráci sa nabudúce veľmi tešíme.

Istota

CK Poznání je poistená proti úpadku u poisťovne Generali.

Sme členom Asociácie českých cestovných kancelárií.

Máme dlhoročnú tradíciu, počas 16 rokov na trhu sme získali silnú základňu klientov, ktorí s nami svoju dovolenku trávia pravidelne.

Našich stálych zákazníkov si vážime, okrem vernostných zliav im ponúkame aj ďalšie výhody.

A ešte niečo naviac

Vďaka pokroku vo výpočtovej technike, sme pripravili pre všetkých našich účastníkov zájazdov internetovú fotogalériu www.ucastnici.cz. Na týchto stránkach si účastníci našich zájazdov môžu vymieňať fotografie zo zájazdov alebo si napísať správu a dohovoriť si spoločnú dovolenku. Navyše, ktokoľvek sa na túto internetovú adresu prihlási, môže si ľubovoľne všetky fotografie prezrieť. Všetci účastníci, ktorí vložia svoju fotografiu na www.ucatnici.cz, sú automaticky zaradení do našej FOTOSÚŤAŽE o poznávací zájazd Národné parky a moria Čiernej Hory v roku 2012 Uzávierka fotosúťaže predĺžená do 31.12.2011!! (Info na www.ucatnici.cz) .

Sme vám na blízku

CK Poznání sídli v Pardubiciach-e-mail: poznani@poznani.cz , naše pobočky nájdete v Prahe, Hradci Králové, Brne, Liberci. Naše zastúpenie na slovenskom sídli v Bratislave. Všade sú pracovníci, ktorí Vám ochotne poskytnú maximum informácií, potrebných pre výber Vašej dovolenky. Mimo tieto miesta môžete naše zájazdy zakúpiť v desiatkach cestovných agentúr po celej Českej republike alebo jednoducho prostredníctvom on-line systému na našich stránkach www.poznani.cz ...