Pohodový týždeň - Madeira - alpské a exotické scenérie

Náročnosť 2 letecky bus hotel polopenze turistika TIP CK Poznání

Madeira - čarovný ostrov večnej jari s príjemnými treky pozdĺž prastarých levád.


Úvod:

Tisíce kilometrov od pevniny hlboko v Atlantickom oceáne povstal pred miliónmi rokov z hlbín mora ostrov večnej jari. Divoko rozoklané skaliská olizovanie dávno vyhasnutými prúdy lávy cudne sa halí záplavou bujnej pestrofarebné kveteny rozliezajúci sa celým ostrovom pozdĺž životodarných "levád". Snáď bájny Purpurový ostrov či bodka na prastaré florentskej mape ukrytý po dlhej časy objavený znovu bol Ilha de Madeira. Sprevádza I. Pilařová v 1. a 3. termíne a V. Sojka v 2. termíne.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
15.04.22 - 22.04.22 22MPT02729 skupina max. 8 osob, Velikonoce na Madeiře 35 490 Kč ON-LINE
<span>27.05.22 - 03.06.22 22MPT01730 VYPRODÁNO 32 990 Kč ON-LINE
<span>24.06.22 - 01.07.22 22MPT01707 poslední volný pokoj 33 990 Kč ON-LINE
05.08.22 - 12.08.22 22MPT02708 poslední 1 pokoj 34 990 Kč ON-LINE
02.09.22 - 09.09.22 22MPT01789 32 990 Kč ON-LINE

Madeira - letecky - program zájazdu

 • 1. - 2.den: odlet z ČR do Funchalu, prehliadka centra mesta - katedrála, radnica, kláštor Santa Clara, pevnosť tržnica s kvetinovým a rybím trhom, Guvernérsky záhrada, ochutnávka vína z Madeiry a Poncho, rybárska štvrť Velha, popoludní výjazd lanovkou na MONTE s pútnickým kostolom a tropickou záhradou , podľa záujmu zjazd prútenými saňami, ktoré predtým slúžili k doprave úrody na trh či do prístavu. Nocľahy v hoteli / penzióne vo Funchale (celý čas na jednom mieste).
 • 3. den: po raňajkách odchod cez CABO GIRAO (druhý najvyšší útes sveta s vyhliadkovou plošinou - 580 m n. m.) do malebného mestečka SA O VICENTE. Cesta vedie po miestami dramaticky rozoklané severnom pobreží s úchvatnými výhľadmi. Pokojná atmosféra mestečka s početnými kaviarničkami a obchodíkmi, prehliadka vzácnosť jaskýň vyhĺbených v dĺžke takmer 3 km vulkanickou riekou, ktorá tu tiekla pred 400 tisíc rokmi. Návšteva múzea vulkanológia s premietaním trojrozmerných filmov, zoznámenie s históriou ostrova. Cesta vedie ďalej do známej dedinky SANTANA s typickými "Palheiros" - pestrofarebnými ľudovými stavbami v tvare písmena ,A', s malebnou kulisou rozoklaných skalísk a smaragdovo zelenými horami pripomínajúcimi západné pobrežie Írska. Turistika pozdĺž jednej z najkrajších levád ostrova prastarým vavrínovým lesom pod ochranou UNESCO, bujnou vegetáciou miestneho, pralesa 'v blízkosti vysokých vodopádov Caldeirao VERDE (nutné čelovky do tunela). Návrat do hotela.
 • 4. den: po raňajkách odchod miestnou dopravou na najvýchodnejšej časť ostrova PONTA DE SAO LOURENCO - turistika divokou krajinou polostrova bičovaná častými vetrami cez najužšiu časť polostrova širokú len niekoľko málo metrov, individuálne piknik uprostred bizarné krajiny obklopenej Atlantickým oceánom. Podľa záujmu možnosť návštevy neďalekej pláže PRAINHA (kúpanie s možnosťou občerstvenia). Alternatívne v prípade nepriazne počasia návšteva niektorých z početných múzeí vo Funchale či návšteva tunajšej botanickej záhrady. Návrat do hotela.
 • 5. den: po raňajkách odchod miestnou dopravou do RIBEIRO FRÍO, prehliadka pstružej farmy, pešo 11 km levadou FURADO a nadväzujúce lev adou PORTELA s úchvatnými výhľadmi do hlbokých údolí s horami a oceánom, ktoré pripomínajú rozličné exotické kúty sveta. Popoludní podľa záujmu a počasie možnosť kúpania na bielej piesočnatej pláži v MACHICO. Návrat do hotela.
 • 6. den: po raňajkách presun do východzieho bodu celodenného putovania po najvyšších vrcholoch ostrova Madeira. Nenáročný výstup na vrchol PICO DO ARIEIRO (1 818 m n. m.), Hrebeňovka s mnohými tunelmi (nutné čelovky) na najvyšší vrchol ostrova - výstup na PICO RUIVO (1 862 m n. m.). Pre zdatných turistov ďalej divokým terénom pripomínajúce fantastická miesta našej planéty s výhľadmi na všetky strany (ako inak na Madeire) striedavo "padáme" a chvíľami zase stúpame až do sedla ENCUMEADA (1 007 m). Neskoré návrat do Funchalu.
 • 7. den: cesta na západ do mesta CAMARA DO LOBOS s malebným rybárskym prístavom, miesto pobytu W. Churchilla, ďalej do vnútrozemia na "strechu Madeiry" - náhorná plošina odlišná od typickej bujne porastené subtropické a tropické Madeiry pripomínajúce krajinu Škótska s výhľadmi na južnej i severnú časť ostrova , prechádzka k vodopádu RISCO a pozdĺž LEVÁDY 25 FONTÁN, cieľ dnešnej cesty PORTO MONIZ - najsevernejšia osídlená časť Madeiry, bývalej východiskové miesto rybárov veľrýb, dnes obľúbené turistické miesto s prírodnými bazénmi na pobreží tvorenými vyhasnutú lávou. Návrat do hotela.
 • 8. den: v prípade popoludňajšieho transferu na letisko možnosť trojhodinovej plavby vernou kópiou Kolumbovej lode Santa Maria s možnosťou pozorovania delfínov, prípadne kariet a veľrýb vrátane občerstvenia a kúpanie v oceáne (cca 35 EUR/os.), inak osobné voľno, nákupy, transfer na letisko, odlet do ČR.
 • Poznámka II: vstupní podmínky do destinace: negativní výsledek PCR testu na covid-19 ne starší než 72 h nebo antigenní test ne starší než 48 h (testy musí podstoupit o osoby s dokončením očkováním na nemoc covid-19)
 • Cena zahrnuje: letenka vr. tax a poplatkov cca 10 500 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, transfer z/na letisko, miestna doprava podľa programu, požičovné mikrobusu, 7x ubytovanie v hoteli alebo penzióne vo Funchalu, 7x raňajky, 6x večera, pobytová taxa, vedúci zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatné strava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 4 100 Kč, storno letenky zo zdrav. dôvodov 750 Kč.
 • Stravování: 7x raňajky, 6x večera.
 • Ubytování: 7x ubytovanie v hoteli alebo penzióne vo Funchale.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • příplatek za neobsazené lůžko -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Evropa -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa -
 • připojištění pro případ pandemie -

Madeira - letecky
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduLetecké zájazdy
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy