Taliansko, Sicília - sopka strednej a južnej Taliansko - stany

klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika Náročnost 1.5

Na tomto krásném zájezdu stihnete 6 sopek střední Itálie a Sicílie. Zároveň historická města jako je Taormina, či pohodový ostrov Elba.


Úvod:

Hlavným magnetom Sicílie je cez všetky skvelé starogréckej pamiatky príroda. Koho navyše uchvacujú prírodné živly, má jedinečnú možnosť zhliadnuť a zdolať šesť sopiek v jednom zájazde. Vezuv, Etna, Vulcano, Salina, Panarea, Stromboli, to je to, o čo tu ide.


- program zájazdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR, výjazd a výstup na VESUV, prehliadka kráteru, archeologické vykopávky v Pompejach, prejazd do kempu.
 • 3. den: prejazd cez Kalábrii, trajektom do Messiny. Krátky prejazd do Milazza a večerným trajektom na ostrov VULCANO (bus zostáva na pevnine, na ostrovoch by nemal využitie), nocľah v kempe pri mori (5x na rovnakej mieste).
 • 4. - 8. den: relaxácia a kúpanie v mori alebo v termálnom sírnom jazierku, výstup k polovyhaslému sopečnému kráteru GRAN CRATERE, pozorovanie unikajúcich sopečných par, fakultatívne turistika medzi ostrovmi - prekrásna subtropická PANAREA a dobytie vrcholu sopky Monte Fossa delle Felci (962 m) na SALINĚ (pre záujemcov FILICUDI). Zlatý klinec zájazdu - činná sopka STROMBOLI - v prípade priaznivých vulkanických podmienok výstup ku kráteru sopky a pozorovanie sopečných erupcií, ktoré sú najpôsobivejšie v noci.
 • 8. den: trajektom na Sicíliu, popoludní fantastický kaňon sopečného pôvodu ALCANTARA - "turistika" korytom rieky alebo prechádzka nad kaňonom (podľa aktuálneho stavu vody), ubytovanie v kempe pri Taorminy (2x na rovnakom mieste).
 • 9. den: ráno prejazd pod Etnu. ETNA - výstup ku kráteru (možnosť lanovky alebo terénnych vozidiel), v prípade priaznivých vulkanických podmienok prehliadka kráteru sopky, večer ubytovanie v kempe v blízkosti Taorminy.
 • 10. den: návšteva sicílskej perly pod etno - TAORMINA. Výjazd do historickej časti mesta lanovkou, prehliadka mesta, odkiaľ sú nezabud nuteľné výhľady na Etnu, individuálne návšteva gréckeho divadla. Autobusom ďalej smer Elba, nočný prejazd.
 • 11. - 12. den: fakultatívne návšteva ostrova ELBA (trajekt 25-30 EUR), kúpanie na krásnych plážach, individuálne návšteva Napoleonovej vily, stredovekých hradieb alebo archeologického múzea. Vrátime sa späť na pevninu, pokračovanie cez Taliansko, nočný prejazd do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným busom (5 000 km), spiatočný trajekt na Sicíliu a ostrov Vulcano, 8x kempovné, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava, trajekty počas fakultatívnych výletov, vstupy, lanovky, terénne vozy a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 660 Kč.
 • Stravování: bez stravy.
 • Ubytování: vlastný stan.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieVlastný stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, BřeclavQrCode image