Taliansko, Sicília - Liparské ostrovy - Ostrov Vulcano - bus

Náročnosť 1 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava apartmán vlastni strava bazén

Liparské ostrovy - pobytově poznávací zájezdy - exotická dovolená v přírodním ráji UNESCO: ostrov Vulcano


Úvod:

Ostrov Vulcano je jedinečným darom prírody. Prekrásne prírodné scenérie, kvitnúce muškáty, oleandre, kaktusy, palmy, figovníky. Pláže kamienkové, skalnaté i piesočnaté (jemný čierny piesok), neskutočne čisté more, romantické zákutia a veľa slnka. Raritou ostrova je prírodný bahenný kúpeľ, sírne bahno s bublinkami plynov. Prisudzujú sa mu takmer zázračné účinky, lieči reumatické problémy, rôzne alergie a ekzémy. Hneď vedľa, priamo v mori, vyviera termálny perličkový kúpeľ. V tejto lokalite sú k dispozícii obchodníci so suvenírmi, reštaurácie, taverny, bary, minimarkety, zmenáreň, škola pre potápačov, lekáreň, požičovňa skútrov a bicyklov. Geotermálnej kúpele s troma vyhrievanými bazénmi a hydromasážami ponúka príjemnú relaxáciu po aktívnom poznávaní ostrovov. Len ten, kto navštívi ostrov VULCANO, môže spoznať jeho svetoznámu čiernu pláž, liečivé sopečné bahno, oddýchnuť si v minerálnych prameňoch alebo podniknúť výstup až ku kráteru vyhasnutej sopky. A komu by sa zdal ostrov príliš malý alebo ten, kto rád cestuje, má možnosť túlať sa po okolitých ostrovoch. Liparské súostrovie ponúka mnohé. Určite by ste nemali vynechať najväčšiu atrakciu ostrovov - výlet na činnú sopku STROMBOLI. V roku 2000 boli Liparské ostrovy zapísané do zoznamu kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.


Liparské ostrovy - Lipary - program zájazdu

 • 1. den: popoludní odjazd z ČR, nočný prejazd cez Rakúsko do Talianska.
 • 2. den: popoludní prehliadka POMPEJĺ - mesta, ktoré pred takmer 2000 rokmi pochovala 7metrová vrstva popola a pemzy po výbuchu Vezuvu . Alternatívne možno navštíviť Herculaneum či Vezuv. Nocľah v oblasti Pompejí.
 • 3. den: prejazd južnou časťou Talianska s prekrásnou prírodou Kalábrie, popoludní prejazd na Sicíliu do Milazza. Tu autobus zostáva a vy sa s batožinou presuniete na trajekt na ostrov Vulcano (plavba cca 1,5 hod., Predpokladané priplávanie okolo 20. hod.). V prístave vás bude čakať minibus, ktorý vás dovezie do apartmánov Vulcano Blu.
 • 4. den: dopoludnia zoznámenie s mestečkom Vulcano. Popoludní výstup k vyhasnutému kráteru Vulcanello a návšteva ÚDOLĺ PŘĺŠER. Pre vše tky dni na ostrove Vulcano platí možnosť relaxácie pri mori, v geotermálnych kúpeľoch (2 hod. Od cca 12 EUR - podľa sezóny), liečebné kúpele v sírnom jazierku.
 • 5. den: ráno výstup na GRAN Crater, budete odmenení fantastickým panoramatickým výhľadom na celé súostrovie, pozorovanie sopečných fumarol s unikajúcimi parami, raj pre geológov.
 • 6. den: pre záujemcov veľký lodný výlet na ostrovy PANAREA a STROMBOLI s možnosťou pozorovania sopečných erupcií z lode alebo peší vý stup nad Cestu ohňa či až na vrchol Stromboli (loď cca 38 eur, výstup na vrchol s akreditovaným sprievodcom + cca 28 EUR).
 • 7. den: pobyt pri mori, pre záujemcov krátky výlet loďou okolo ostrova VULCANO (s úplným oboplávaním ostrova, kúpaním a návštevou Konské jaskyne, cca 12 eur), pre záujemcov plavba na kajaku okolo pobrežia cca 37 EUR.
 • 8. den: pobyt pri mori, liečebné kúpele, pre záujemcov lodný výlet s kúpaním okolo pobrežia ostrova Lipari a na zelenú perlu súostrov ia SALINA (cca 27 EUR).
 • 9. den: pre záujemcov lodný výlet do hlavného mesta súostrovia - LIPARI - s prehliadkou katedrály a archeologického múzea, možnosť nákupov (cca 12 EUR).
 • 10. den: ráno odovzdanie ubytovacích kapacít a odchod z Vulcano (plavba cca 1,5 hod.), trajektom na Sicíliu, návšteva sicílskej perly Taormina, nočný prejazd do Piombino.
 • 11. den: fakultatívny celodenný výlet na ostrov ELBA - prehliadka mestečka Portoferraio, návšteva Napoleonovho múzea, kúpanie (cca 35 EUR). Večer odjazd smer ČR.
 • 12. den: v popoludňajších hodinách návrat do ČR.
 • Poznámka I: Akým spôsobom možno pozorovať sopečné erupcie: 1. Z lode: V rámci veľkého lodného výletu z lode 2. Výstup do 918 m: s italským akreditovaným průvodcem. 3. Výstup do 400 m: Individuálne
 • Cena zahrnuje: spiatočná trajekty na ostrov Vulcano, vedúceho zájazdu, informačné materiály, kyvadlová doprava minibusmi medzi apartmánovým komplexom, centrom mestečka a hlavnými plážami. 7x ubytovanie na ostrove Vulcano v apartmánoch Vulcano Blu, doprava klimatizovaným autobusom, 1x tranzitné ubytovanie Pompeje.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: Pri obsadení izby iba 1 osobou (iba u 4lůžkového apartmáne) je nutné vždy zaplatiť príplatok za neobsadené lôžko: 1.termín 2 500 Kč, 2.termín: 3 900 Kč. 3.termín: 2 200 Kč. V prípade doobsazení bude príplatok vrátený. V prípade obsadenia 2lůžkového apartmánu len 1 osobou je cena na vyžiadanie. 2lůžkový apartmán: 1. termín 2 000 Kč / os., 2. termín 3 100 Kč / os., 3. termín 1 900 Kč / os.
 • Stravování: 1/možnost vlastného varenia 2/možnost dokúpenia polpenzie za 25 eur na deň raňajky kontinentálne, večere v reštaurácii v mestečku (3chodové menu - výber vždy zo 4 druhov jedál), odvoz tam aj späť zaistený. 3 / individuálne stravovanie v miestnych reštauráciách a baroch
 • Ubytování: Dvoj až šesťlôžkové apartmány v jednoposchodových objektoch v prostredí pripomínajúcom botanickú záhradu vo vzdialenosti cca 250 m od mora (malé romantické kamenisté pláže), nová malá piesočnatá pláž v bezprostrednej blízkosti areálu s lehátkami a slnečníkmi - vstup zdarma, k dispozícii bar, WC a sprchy, bazén s morskou vodou a hydromasážami za poplatok 5 EUR na osobu a deň. Vzdialenosť od centra mestečka a hlavných piesočných pláží cca 15-20 minút chôdze. Apartmány sú vybavené lôžkovinami, kuchynkou (chladnička, sporák, základný riad), vlastným sociálnym zariadením (WC, sprcha) a terasou. 2lůžkový apartmán - apartmán pre 2-3 osoby: 1 spálňa (manželská posteľ + 1 lôžko), kuchynka, sociálne zariadenie, terasa. 4lůžkový apartmán - apartmán pre 4 osoby s kuchynkou na terase: 2 oddelené spálne (1 s manželskou posteľou, 1 s dvomi oddelenými lôžkami), sociálne zariadenie. Len pre letecké a autokarové zájazdy. Medzi rezidencií a mestečkom je zabezpečené pravidelné spojenie - u autobusových a leteckých zájazdov v cene (cestovný poriadok je vyvesený na recepcii).
 • Sleva: Zľava za 3. lôžko v 2lůžkovém apartmánu 1 500 Kč.

Liparské ostrovy - Lipary
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieApartmány
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, BřeclavQrCode image