Pohoda na Kostarike - exotický raj na brehu Karibiku s výlety

Náročnosť 1 letecky bus bungalov polopenze

V ceně zájezdu je již zahrnuta bohatá polopenze v karibském stylu, veškeré vstupy dle programu, lodní výlet po řece Rio Tortoguero, místní doprava a výlety dle programu včetně nahlédnutí do Panamy. GARANCE MALÉ SKUPINY


Úvod:

Spoznajte s nami východné pobrežie Kostariky, ktoré, aj cez svoje prírodné krásy a doslova nedotknuté pláže Karibského mora, zostáva stále ešte ušetrené hlavnému náporu turistov, ktorí na Kostariku mieria najmä za rušným životom k Pacifiku. Tu na východe na vás naopak čaká pokoj, pohodový karibský život a priateľská atmosféra. Okrem odpočinku na preslávených karibských plážach sa môžete tešiť aj na nenáročné výlety do tamojších džunglí a dažďových pralesov. Na plantáži ochutnáme najkvalitnejšie kakao, banány či kávu, plávame okolo krokodílov a kajmanov, ale uvidíme aj roztomilé opice, tukanmi či leňochoda. Nahliadneme aj do centrálnej časti krajiny, ktorú lemujú najmä sopky, a uvidíme zemský raj v podobe nebesky modrej rieky Rio Celeste. Po väčšinu zájazdu budeme ubytovaní neďaleko kultúrneho centra Puerto Viejo, v luxusných bungalovoch v karibskom štýle a vďaka polpenziu budeme môcť po celú dobu pobytu ochutnávať tiež miestne vyhlásenú kuchyňu. Na záver sa ubytujeme v San Jose, vďaka čomu budeme mať možnosť spoznať aj túto pulzujúca stredoamerickou metropolu. Spoznajte tie najkrajšie miesta Kostariky, poletia s nami na dovolenku do naozajstného exotického raja.


- program zájazdu

 • 1. den: odlet z ČR do hl. města Kostariky - SAN JOSE. Přejezd na východ do provincie LIMÓN na pobřeží Karibiku v pozdních večerních hodinách, ubytování.
 • 1. - 2.den: odlet z Prahy do hlavného mesta Kostariky - SAN JOSE. Prejazd na východ krajiny do provincie Limón na pobreží Karibského mora , ubytovanie v nočných hodinách.
 • 2. den: snídaně, dopoledne relaxace na panenských a liduprázdných plážích. Neopakovatelné scenérie doplní přilehlé deštné pralesy, které zasahují až na pobřeží a vytváří unikátní mikroklima. Oběd, odpoledne vyrazíme do vesnice MANZANILLO na samotné hranici s Panamou, kde se projdeme pralesem na krásnou vyhlídku na pobřeží. S trochou štěstí zahlédneme první exotické LENOCHODY. Návrat na ubytování, večeře.
 • 3. den: raňajky, odpočinkový deň po dlhej ceste strávime relaxáciou na panenských a takmer ľudoprázdnych plážach. Neopakovateľné scen érie doplní priľahlé dažďové pralesy a džungle, ktoré tieto pláže ohraničujú a zasahujú až na pobrežie, čím tu vytvára unikátne mikroklímu. Priezračná morská hladina, tieň paliem a priemerná teplota 27 ° C dodajú tú pravú atmosféru presláveného Karibiku. Večera.
 • 4. den: raňajky, skoro ráno odchádzame miestnym autobusom na sever do metropoly Limón. Toto mesto si pri svojej poslednej výprave obľúbil slávny moreplavec Krištof Kolumbus, ktorý tu údajne uzrel neuveriteľné množstvo zlata. Z prístavu Moin, kde kedysi údajne kotvila aj Kolumbovho loď vyplávame na zhruba 5 hodinovú plavbu po rieke RIO PACUARE, ktorá ohraničuje národný park TORTOGUERO. O impozantný zážitok sa pri plavbe úzkymi kanálmi skrz džungľu postará unikátna tropická flóra i fauna včiel s prizerajúcimi krokodílmi a kajmanmi, leguány či baziliškov. Iste uvidíme aj exotickú malpa, až pol tony vážiaceho lamantínov a niekoľko druhov opíc. Oproti turistov obléhanému priľahlému národnému parku si táto rieka zachováva nedotknutú atmosféru, a vďaka tomu sa tu divoké zvieratá vyskytujú v ďaleko väčšom počte. Miestnym autobusom sa cez Limone dopravíme späť na ubytovanie. Večera.
 • 5. den: raňajky, celodenný kúpanie s možnosťou fakultatívneho výletu s českým sprievodcom do najjužnejšie obývaného miesta Kostariky PUNTA UVA / Manzanillo. Miestny národný park a priľahlé pláže sú vyhľadávaným miestom pre šnorchlovanie, ktoré bude tvoriť aj náplň nášho programu. Vďaka dostatočnej vzdialenosti od banánových plantáží, ktoré pôsobia na morský život v severných oblastiach negatívne, budeme môcť pozorovať mnoho vodných rastlín a živočíchov žijúcich pod hladinou. Výlet možno absolvovať miestnym autobusom alebo na vypožičaných bicykloch. Večera a potom sa miestnym taxíkom alebo autobusom (fakultatívne na zapožičaných bicykloch) spoločne vypravíme do 2km vzdialeného mestečka PUERTO VIEJO, ktoré sa stalo kultúrnym centrom karibskej oblasti Kostariky a ktorého pohodový ráz reprezentujú najmä všadeprítomné rytmy reggae.
 • 6. den: raňajky, autobusom do prímorského letoviska Cahuita, ktoré je vstupnou bránou do rovnomenného tropického lesa a národného parku. Na 8km trase vedenej po jednoducho prístupných chodníkoch zahliadneme okrem typických porastov dažďového pralesa aj kraby, papagáje, leňochody, nosáľ či mývala. Najpočetnejšie skupinu obyvateľov tohto parku potom tvorí mnoho druhov plazov niekoľko desiatok opíc, ktoré uvidíme z bezprostrednej vzdialenosti. S trochou šťastia zahliadneme aj exotického tukana. Z tejto džungle na niekoľkých miestach vybiehajú malé biele piesočné pláže lemované kokosovými palmami a omieľané svetlo modrou vodou karibského mora. Toto až gýčovité prostredie doslova nabáda na kúpanie a relaxáciu pred ďalším putovaním pralesom. Záujemcovia potom môžu využiť služby miestnych profesionálov a ponoriť sa do hlbín k veľkému koralovému útesu. Na konci trasy už len krátko prejdeme miestnou dopravou späť na ubytovanie. Večera.
 • 7. den: raňajky, celodenný kúpanie s možnosťou fakultatívneho výletu s českým sprievodcom, možnosť výučby surfovanie či len zapožičan ie vybavenie pre pokročilých. Popoludní individuálne či v skupine možnosť návštevy mestečka PUERTO VIEJO tentoraz za svetla, kde sa prejdeme napríklad po unikátnej čiernej pláži. Iste zahliadneme i mnoho surfistov, ktorí tu, u najväčšieho pobrežného zlomu na Kostarike, pravidelne merajú svoje sily s najobávanejší vlnou - SALSA BRAVA. Večera.
 • 8. den: raňajky, miestnou dopravou skrze malebnú horskú krajinu najprv do mestečka BRIBRI, odkiaľ sa tiahnu nekonečné plantáže banánovníkov. Prvá časť programu bude patriť tejto kostarickej plodine číslo jedna, lebo dopoludnia zavítame práve na jednu z týchto plantáží, kde sa zoznámime s celým procesom od pestovania až po export. Popoludní sa potom presunieme ďalej na juh až do mesta SIXAOLA na hranici s Panamou, ktoré bolo ešte donedávna spájané najmä s pôsobením stredoamerických drogových kartelov. Túto temnú dobu dnes pripomína už len starý železničný most spájajúci oba štáty. Malé opustené loďky na hraničnej rieke RIO SIXAOLA, ktorú obklopujú husté lesy, potom dokresľuje napätú atmosféru kedysi významné pašerácke chodníky. Urazíte ešte pár stoviek metrov cez most a prejdeme na území PANAMY do dedinky GUABITO, kde budeme pozorovať dnes už čulý cezhraničné ruch. Po návrate do KOSTARIKY potom ešte raz prejdeme skrz rozsiahle banánové plantáže a po prekonaní hôr sa ocitneme späť u karibského pobrežia. Večera.
 • 9. den: raňajky, dopoludnia výlet na neďalekú kakaový plantáží. V priebehu 3 hodinovej exkurzie sa podrobne zoznámime s procesom výro by tejto suroviny, ktorej najcennejšie odroda zvaná Criollo, z ktorej sa vyrába len tá najkvalitnejšia čokoláda (len asi 10% svetovej produkcie), sa pestuje práve v tejto oblasti. Okrem prechádzky po prevoňané plantáži nás čaká aj návšteva továrne na spracovanie kakaových bôbov a na výrobu miestnej čokolády. Samozrejmosťou je aj bohatá ochutnávka mnohých druhov tejto pochutiny doplnená o rôzne druhy typického karibského ovocia. Na záver mnohí určite ocenia možnosť nákupu kvalitných kakaových produktov priamo z miestnej výroby rovnako ako kostarickej kávy, ktorá sa vyrába v centrálnej oblasti krajiny. Neskoré popoludnie bude patriť posledné relaxáciu na karibskej pláži PLAYA COCLES vzdialené iba 200m od hotela. Večer karibské špeciality.
 • 10. den: raňajky, odchod miestnou dopravou do Limon a následne miestnym diaľkovým autobusom do SAN JOSE. Popoludní ubytovanie v hoteli v bezprostrednej vzdialenosti centra mesta. Popoludní prehliadka kostarickej metropoly. Nenáročná prechádzka začne pri jednej z najvýznamnejších kresťanských stavieb v krajine, CATEDRAL Metropolitan, následne uvidíme údajne najkrajšie stavbu mesta - divadlo TEATRO NACIONAL, okolo námestia PLAZZA DE LA Culture a PLAZZA DE LA Democracia až k rozprávkovej budove MUSEO NACIONAL DE COSTA RICA. Kaviarne na pešej promenáde lemovanej palmami a okázalými koloniálnymi budovami nám poslúži k odpočinku a ochutnanie pravej kostarickej kávy. Okolo budovy súdu a sústavu maličkých verejných parkov NACIONAL, ESPAŇA Morazán v štvrti EL CARMEN sa v krátkosti vrátime späť do hotela. Večera.
 • 11. den: veľmi skoro ráno (raňajky formou balíčku) odchod prenajatým minibusom severnej Kostariky. Horským terénom a medzi kávovníkový mi plantážami dorazíme až do vulkanickej oblasti na severe provincie ALAJUELA. Niekoľko kilometrov od mestečka LA FORTUNA potom dorazíme do národného parku Tenorio, ktorý je kvôli svojej ťažké dostupnosti ušetrený davom turistov, čo v spojení s úplne unikátnymi prírodnými úkazmi vnútri parku garantuje mimoriadny zážitok. O fascinujúci pohľad sa tu postará sýto modrá voda vulkanickej rieky RIO CELESTE. Doslova rajským zážitkom je pohľad na 30m vysoký vodopád dopadajúce na modrej lagúny rovnako ako na zelenej porasty presvitajúce pod modrou hladinou. 3h prechádzka (od vodopádov k sútoku vulkanických riek vedená mierne náročnejším terénom) ponúkne aj niekoľko malebných pohľadov s drevených mostíkov priamo nad touto čarovnú riekou. Celá podívaná graduje sútokom dvoch bezfarebných riek prameniacich na svahoch trojice vulkánov skupiny Tenorio, ktorého výsledkom je vznik onej "modrej rieky". Z jednej z tamojších vyhliadok sa nám naskytne aj panoramatický výhľad na sústavu sopiek na čele s najvyššou Tenorio I a okolité tropický prales, v ktorom sa národný park rozkladá. Občerstviť sa budeme môcť v reštaurácii pri vstupe do parku. Pri spiatočnej ceste prejdeme v bezprostrednej vzdialenosti okolo asi najpopulárnejší a stále ešte nie celkom utíchol sopky VOLCANO ARENAL. Pohľady na túto sopku neskôr vystriedajú divoká údolia a narastajúci ruch mestských aglomerácií. So západom slnka dorazíme späť na hotel. Po krátkom odpočinku nasleduje odchod do južného predmestia hlavné mestá SAN ANTONIO situovaného 400 výškových metrov nad centrom. Na záver tohto mimoriadneho dňa a na rozlúčku s touto perlou strednej Ameriky Večera vo vyhlásenej reštaurácii s panoramatickým výhľadom na osvetlenú metropolu SAN JOSE. Dokonalú siluetu doplní aj od mesta ožiarená driemajúci najvyššia sopka v krajine VOLCANO Irazú (3432). Po večeri návrat na hotel.
 • 12. den: přílet do ČR.
 • 12. - 13. den: raňajky, podľa letového poriadku transfer na letisko, odlet do ČR. Návrat v závislosti na letovom poriadku.
 • Poznámka I: v závislosti na letovom poriadku prípadne tranzitné ubytovanie z 1. do 2. dňa (už v cene).
 • Poznámka II: Při návratu do ČR je nutný negativní test na COVID-19 (hradí CK) a pojištění léčebných výloh včetně případné nákazy COVID-19 (min 20 000 USD) a preventivní karantény i v případě, že osoba umístěná do karantény nebude nakažená (min 2 000 USD). CK je schopna tento druh pojištění zprostředkovat v rámci připojištění COVID, viz příplatky.
 • Cena zahrnuje: letenka vr. let. tax a poplatkov cca 25000 Kč, transfer z / na letisko, 10x nocľah, 10x raňajky, 8x večera, 1x karibské špeciality, výlety vrátane všetkej dopravy a vstupov, lodný výlet podľa programu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 8 500 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 30 000 Kč za 715 Kč, do 60 000 Kč za 1 170 Kč, poistenie storna letenky zo zdrav. dôvodov 750 Kč.
 • Umístění: San Jose a okolí, Puerto Viejo a okolí.

Príplatky a zľavy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět -
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • příplatek za neobsazené lůžko -
 • povinné připojištění na Covid-19 -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduLetecké zájazdy
UbytovanieBungalovy
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájazdy