Kolumbia- Znovuobjavenie El Dorado

Náročnosť 1 letecky klimatizovaný autobus hotel 3* snidane

Čekají nás dechberoucí scenérie činných vulkánů, vnitrozemských i podmořských tunelů a impozantních útesů.* Večerní procházka pulzující Bogotou* Vykopávky předkolumbovských kultur ve městečku Facatativá* Kávový trojúhelník v horách Cordillera Central* Koupel v termálních pramenech Santa Rosa* Nechvalně proslulé město Medellín známé narkomafií i těžbou zlata* Architektonický skvost Santa Fé de Antioquia* Karibské pobřeží s koloniálním městem Cartagena de Indias* Podzemní katedrála v solných dolech v Zipaquira* Posvátné jezero Guatavita a legenda o El Doradu*

Úvod:

Vydajte sa s nami do magickej Kolumbie, ktorá sa právom vracia medzi hlavné turistické destinácie. Poďte do zeme aktívnych sopiek, veľkých riek a tropických pralesov, do sveta zabudnutej koloniálnej krásy, k ľuďom, ktorí sú preslávení svojou pohostinnosťou a radosťou zo života. Táto nádherná krajina, pomenovaná po slávnom janovskom moreplavci a objaviteľovi Ameriky, je stále pre mnohých cestovateľov veľkým tajomstvom. Napriek nepekné reputáciu z druhej polovice dvadsiateho storočia zostáva Kolumbia synonymom pôvabné krajiny mýtov, krajiny späté s ťažbou zlata a drahokamov, rodiskom Gabriela Garcíu Márqueza, velikána magického realizmu a autora románu Sto rokov samoty, ale predovšetkým oným mýtickým El Dorado, ktoré po stáročia túžili nájsť stovky dobyvateľov, cestovateľov, bláznov aj romantikov. Nie nadarmo jaskyne táto úžasná krajina ešte druhým názvom: Locombia. Prijmite aj vy možnosť hľadať a nájsť svoje vlastné El Dorado. Kolumbia je totiž krajinou, kde najväčšie nebezpečenstvo spočíva v tom, že tu budete chcieť zostať. Zájazd sprevádza Kamil Hanák.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
06.02.23 - 23.02.23 23KMB01078 74 990 Kč ON-LINE

- program zájazdu

 • 1. den: Odlet z Prahy. Prílet do Bogoty. Ubytovanie v hoteli a prechádzka po večernom meste.
 • 2. den: Ponoríme sa do koloniálnej nádhery historického centra BOGOTA. Prehliadku zahájime v srdci mesta na PLAZA DE Bolívar (Catedra l, Palacio Presidencial, Palacio de Justicia). Popoludní sa presunieme do starobylých uličiek štvrte LA CANDELARIA s mnohými kostolmi, múzeami a stavbami v pestrej palete koloniálnych štýlov.
 • 3. den: V ranných hodinách zamierime do kaňonu rieky RÍO Bogota k vodopádu SALTO DE Tequendama. Cez scenérie kolumbijského Zabriskie Point prejdeme do pútnického mesta BOJACÁ a následne do archeologického parku vo Facatativa. Popoludní sa presunieme do príjemného koloniálneho mestečka GUADUAS, kde budeme nocovať.
 • 4. den: Ráno sa pokocháme spleťou pestrofarebných uličiek prístavného mesta HONDA na brehoch najväčšej kolumbijskej rieky RÍO MAGDALE NA. Potom sa zastavíme u kamenného kostolíku v MARIQUITĚ a obrovskú ľudskú tragédiu si pripomenieme v pamätných ruinách mestečka Armer, zaniknutého zosuvom bahna pri výbuchu sopky Nevado del Ruiz. Podvečerná AMBALEMA nám pripomenie zašlú slávu koloniálnych čias. Nocľah v Ibague.
 • 5. den: Po raňajkách nás čaká panoramatický prejazd úchvatnou tropickou krajinou pohoria CORDILLERA CENTRAL do oblasti kávového TROJUHOLNÍKU (UNESCO). Na okraji metropoly ARMENIA navštívime vyhlásené MUSEO Quimbaya venovanej rovnomennému indiánskemu kmeňu a presunieme sa do Salento, najmalebnejšieho mesta oblasti. Zvyšok dňa strávime v malebnom údolí VALLE DEL Cocora s lesom jedinečných voskových paliem a, ak bude čas, v mestečku FINLANDIA, ďalšie klenotnicu svojrázne architektúry Kaveh regiónu
 • 6. den: Po krátkej rannej prehliadke Pereira sa presunieme najprv do termálnych kúpeľov Termales DE SANTA ROSA s jedinečnými vodopádm i a potom horským krajom s kávovými plantážami do ďalšieho malebného strediska Marsella. Popoludní navštívime poslednej metropole regiónu kávy, mesto Manizales, a na nocľah prejdeme do rozprávkovej Salamina.
 • 7. den: Dopoludnia prejdeme do Medellín, metropoly najbohatšie kolumbijskej provincie Antioquia preslávené ťažbou zlata. Navštívime pseudogotický hrad EL CASTILLO s múzeom, najväčšou tehlovou katedrálu v Južnej Amerike, námestie PLAZA Botero (Museo de Antioquia, Ermita de Veracruz a Boterovy sochy), repliku antiošského mestečka Pueblito País a prejdeme sa vyhliadkovou lanovkou nad mestom. V Medellínu spíme dve noci.
 • 8. den: Dopoludnia strávime v SANTA FÉ DE Antioquia, architektonickom skvostu tejto bohatej provincie. Za mestom sa pokocháme jedným z prvých vysutých mostov v Amerike: PUENTE DE OCCIDENTE. Popoludní prejdeme k priehrade Embalse DE Penola, kde vystúpime na 200 metrov vysoký žulový monolit EL Penon pripomínajúce Cukrovú homoľu v Riu. V prípade časovej rezervy bude ešte krátka fotozastávka v antiošských obciach LA CEJA či RETIRO.
 • 9. den: Celodenný prejazd pestrú kolumbijskú krajinou s radom zastávok na fotografovanie a občerstvenie do Cartageny DE Indias. Prvá časť dňa budeme prechádzať horskou krajinou Cordillera CENTRAL, ďalšia časť pozdĺž brehov rieky RÍO Cauca a neskôr krajinou rovinatých saván na severe krajiny. Na dve noci sa ubytujeme v Cartagene.
 • 10. den: Celý deň strávime prehliadkou mesta CARTAGENA DE Indias (UNESCO), perly Karibiku a jedného z najkrajších miest Nového sveta. Prejdeme si chrámy, múzeá i uličky jednotlivých štvrtí starého mesta (EL CENTRO, SAN DIEGO, LA Matuna a Getsemanoch) a popoludní vyrazíme loďou na ostrov ISLA DE TIERRABOMBA s pevnosťou FUERTE SAN FERNANDO.
 • 11. den: Na okraji Cartageny si ešte prezrieme pevnosti CASTILLO DE SAN FELIPE aj FUERTE DE SAN SEBASTIÁN a vyjdeme na vyhliadku ku kláštoru CONVENTO DE LA POPA. Na pobreží sa zastavíme v autentickej černošskej rybárskej dedinke LA Boquilla a cestou do najväčšieho kolumbijského prístavu Barranquilla zastavíme pri populárnej bahenné sopky EL TOTUMO.
 • 12. den: Po rannej prehliadke dvoch svojráznych chrámov Barranquilla prejdeme najdlhším kolumbijským mostom rieku RÍO MAGDALENA a napr ieč bažinatou lagúnou Cienaga GRANDE sa vydáme do SANTA MARTY, najstaršieho koloniálneho mesta v Kolumbii. Popoludní nás čaká PARQUE NACIONAL Tayrona, skalnaté pobrežie na okraji džungle s pohádovými karibskými plážami.
 • 13. den: Ráno sa zastavíme v rodnom domčeku Gabriel García Márquez v mestečku ARACATACA, ktoré bolo predobrazom fiktovního Macondo v románe Sto rokov samoty, a vyrazíme k jednému z ramien rieky RÍO MAGDALENA do mestečka Mompos (UNESCO), plným názvom SANTA CRUZ DE MOMPOX. V tomto meste, kde sa zastavil čas a ktoré sa preslávilo symbiózou stavebných štýlov španielskej a indiánske proveniencie, budeme nocovať.
 • 14. den: Prvá časť dňa nás čaká dlhý prejazd do provincie SANTANDER, kde sa krátko zastavíme v Bolívarova múzeu v metropole bucaramang a a na nocľah zamierime do vkusne zrestaurovaného mestečka Girona s množstvom mostov a bielych domov obývaných predovšetkým umelci.
 • 15. den: V ranných hodinách vyrazíme do úchvatného kaňonu rieky CHICAMOCHA a pôvabného starosvetského mestečka Barichara situovaného na vrchole hory nad riečnym meandrom. Popoludní sa presunieme v čase o tristo rokov späť vo výletným letovisku VILLA DE LEYVA, ktoré vďaka svojim pamiatkam a múzeám patrí k najobľúbenejším destináciám v Kolumbii.
 • 16. den: Po raňajkách sa necháme augustínskemu mníchmi previesť po kláštore LA CANDELARIA a po duchovnej meditácii sa presunieme k posvätnému jazeru LAGUNA DE Guatavita, práve do miest, kde sa zrodila bájna legenda o mýtickom El Dorado. Posledným zastavením na poznávacom okruhu bude jedinečná podzemné katedrála v soľných baniach v Zipaquirá. Na nocľah s premiestnime do Bogoty.
 • 17. den: Dopoludnia zasvätíme opäť Bogote. Najprv vyrazíme k Bolívarova vile QUINTA DE Bolivar a od univerzity sa vydáme na vrcholok CERRO DE MONTSERRATE s úžasnými výhľadmi na mesto. Zvyšok dňa bude voľný program v modernej štvrti CENTRO INTERNACIONAL s mrakodrapmi, koloniálnymi chrámy a bohatým národnom múzeu. Vo večerných hodinách odlet do Európy.
 • 18. den: Prílet do Prahy.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Bogotá vr. let. tax a poplatkov cca 25 500 Kč, transfery klimatizovaným minibusom 16x ubytovanie v hoteli *** s raňajkami, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatné strava, vstupné, bakšišné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 5 900 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu do 30 000 Kč za 990 Kč, do 60 000 Kč za 1 620 Kč, poistenie storna letenky zo zdrav. dôvodov 750 Kč.

Príplatky a zľavy


 • 1 lůžkový pokoj -
 • příplatek za neobsazené lůžko -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPoznávacie zájazdy
Ubytovaniehotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.QrCode image