Safari v Keni a belostné pláže s all inclusive

Náročnosť 1 letecky bus hotel 4* plná penze bazén Novinka

Safari v národním parku Tsavo East s ubytováním a plnou penzí * pozorovaní divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí * 4*hotel s all inclusive přímo na nejhezčí pláži Keni – Diani Beach. * lodní výlet na mangrové ostrovy Funzi a návštěvu typické vesnice Ukunda s ochutnávkou kokosového vína.


Úvod:

Tento zájazd je kombináciou Safari a pobytu pri mori. Po prílete do Mombasy a následného nocľahu sa vydáme na 2-dňový Safari do nejdoho z najkrajších a najrozsiahlejších národných parkov Keni a to Tsavo. Nocľah v tomto Safari strávime vnútri NP, kde budeme mať možnosť pozorovať divoké zvieratá (levy, slony, žirafy ....) V ich prirodzenom prostredí. Potom sa presunieme k moru, kde máme ubytovanie v **** hotel s all inclusive priamo na najkrajšej pláži Kene - Diani Beach, ktorá je južne od Mombasy. Z hotela ešte budeme mať v cene lodný výlet na mangrové ostrovy Funza a návštevu typickej dediny Ukunda s ochutnávkou kokosového vína. V cene je aj výlet do ďalšieho národného parku Shimba Hills s úžasným vodopádom Sheldrick. A ak budete chcieť, je možné ešte zaistiť fakultatívne ďalšie lodný výlet na koralové útesy ostrova Wasini. Po celú dobu bude prítomný náš český sprievodca.


- program zájazdu

 • 1. den: odlet z Viedne (za príplatok z Prahy).
 • 2. den: prílet do MOMBASY, presun na hotel, podľa letového poriadku ešte možná krátka prehliadka mesta s návštevou múzea FORT JESUS, ktoré postavili Portugalci v roku 1593, alebo aj prehliadka prístavu Dhow, kde uvidíte veľmi staré arabské plachetnice, ktoré dodnes fungujú na východoafrických pobrežných ostrovoch, nocľah
 • 3. den: raňajky, odchod na 2-dňový SAFARI do NP TSAVO EAST. Skoro ráno odídeme z nášho hotela priamo do NP, kam prídeme v cca 10:00 hod. Po vstupe do NP budeme mať možnosť pozorovať divoké zvieratá v ich prostredí - napr. stáda levov, buvolov, slonov, žiráf, impal, zebier, gaziel, vodných buvolov a rôznych druhov vtákov. Okolo 12:00 hod sa zastavíme na obede. Po obede bude krátky čas na relax a potom ešte dokončíme jazdu parkom. Prejazd na ubytovanie priamo v centre NP, večera a nocľah.
 • 4. den: po nocľahu uprostred parku, ešte skoro ráno vyrazíme na pozorovanie zvierat, okolo 8:30 hod raňajky a potom už priamo transfe r na **** hotel na pláži Diani Beach, kde začne náš pobyt all inclusive (končí 10. deň).
 • 5. den: celodenné voľno na jednej z najkrajších pláží Kene, možnosť fakultatívneho využitia vodných športov
 • 6. den: celodenné voľno alebo fakultatívne výlet na ostrov Wasin. Plachetnicou sa budeme plaviť cca jednu hodinu (s možnosťou pozorov ania delfínov) do morského parku Kisii, kde budeme šnorchlovať a plávať. Budeme mať obed v reštaurácii na ostrove Wasini, ktorý je prevažne z morských plodov a svahilských pokrmov. Na tomto ostrove tiež môžete uvidieť jeden z najzaujímavejších stromov Afriky - baobab. Po obede späť plachetnicou a mikrobusom na hotel.
 • 7. den: celodenný výlet na ostrov Funza ISLAND. Funza sa skladá zo štyroch mangrovových krytých ostrovov, kde je ostrov Funza hlavným ostrovom a jediným ostrovom sa stálymi obyvateľmi. Na ostrove je jedna dedina s približne 1500 členmi kmeňa Shirazi. Absolútnu väčšinu tvoria moslimovia a živia sa rybolovom a poľnohospodárstvom. Po odchode z hotela prejdeme okolo kokosových paliem, stromov s kešu orechmi na ostrov Funza. Presadneme na loď a budeme preplávať úžasnými mangrovníkmi. Preskúmame meandrujúce ústie rieky Ramis, ktorá je domovom krokodílov a vzácnych krásnych vtákov. Zastavíme sa na piesočnom brehu v zátoke na prechádzku či kúpanie. Po obede v pravej svahilskej reštaurácii sa vrátime popoludní na hotel.
 • 8. den: výlet do Národnej rezervácie SHIMBA HILLS- čo je kopcovité a zalesnené územie v nadmorskej výške od 100 m do 330 m.n.m. Pri t roche šťastia uvidíme jednu z najkrajších antilop, soboliu antilopu. Je to jediná jej populácia v Keni. Môžete tiež vidieť slony, žirafy, buvoly a ďalšie antilopy, rovnako ako pštrosy a orly. Aj motýľov je tu množstvo. Veľké africké mačky sú zastúpené leopardom, ale je to zriedka vidieť, pretože bohatá vegetácia je ideálna skrýš pre túto mačku. Navštívime tiež vodopády Sheldrick, čo je krátka prechádzka parkom-pod vodopádmi 25 m. vysokými si môžeme dať studenú sprchu či si bezpečne zaplávať v bazéne so studenou vodou. Úroveň bazéna závisí od ročného obdobia: v období dažďov môžete ľahko plávať v bazéne; v období sucha je bazén malý a sú tam dve vriedla pramenitej vody. Potom pokračujeme späť na hotel s príchodom po obede.
 • 9. den: celodenný výlet do miestnej dediny Ukunda, kde navštívime tradičný trh a školu. Určite bude zážitkom aj návšteva miestnej "čarodejnice", ktorá sa zaoberá liečením a bylinnými procedúrami. Budeme mať možnosť si pripraviť jedlo s miestnymi kuchárkami a ochutnať kokosové víno. Popoludní odchod na hotel.
 • 10. den: raňajky, potom odjazd na letisko a prelet do Viedne.
 • 11. den: prílet do Viedne (prípadne do Prahy)
 • Poznámka II: pre vstup do destinácie je nutný negatívny PCR-test na Covid19 nie starší ako 96h, prípadný test na COVID 19 pri návrate do SR hradí naša CK.
 • Cena zahrnuje: letenka Viedeň - Mombasa a späť vrátane tax a poplatkov v max. výške 710 EUR a všetky výlety podľa programu a transfery podľa programu klim. minibusom či džípom, vstup do NP Tsavo East, vstup do NP Shimba Hills, 6x ubytovanie v hoteli s all inclusive, 1x ubytovanie s raňajkami v Mombase, 2-dňový Safari s jedným nocľahom a plnou penziou, vedúceho zájazdu, informačné materiály, test na covid-19 pri návrate do SR.
 • Cena nezahrnuje: fakultatívne výlety, vstupy, bakšišné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 314 EUR, odlet z Prahy 157 EUR, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 1177 EUR za 26 EUR, do 3137 EUR za 50 EUR, vízum do Kene za 55 EUR.
 • Ubytování: 1x ubytovanie v hoteli s raňajkami v Mombase, 1x nocľah v 3 * safari lodge s plnou penziou, 6x ubytovanie v hoteli 4 * s all inclusive v oblasti Diani

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • příplatek za neobsazené lůžko -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět -
 • odlet z Prahy -
 • vízum Keňa -
 • připojištění pro případ pandemie -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduLetecké zájazdy
UbytovanieHotel 4*
Stravaall inclusive/snídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaWienQrCode image

Podobné zájazdy