Pohodový týždeň - Tenerife - medzi sopkami a exotickými tiesňavami

Náročnosť 2 letecky klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika

Kanárske ostrovy - Tenerife aktívna dovolenka - Bujná tropická vegetácia v rozoklaných tiesňavách sa tu strieda s čiernou sopečnou púšťou a farebnými skalami, inde zase s borovicovými či bobkový lesy.


Úvod:

Tenerife, ostrov trochu sprofanovaný v povedomí ľudí ako klasická "váľačka" a pre mnohých nezáživná destinácia. Opak je však pravdou. Bujná tropická vegetácia v rozoklaných tiesňavách sa tu strieda s čiernou sopečnou púšťou a farebnými skalami, inde zase s borovicovými či vavrínovými lesmi. Tejto kráse dominuje 3 718 metrov vysoká sopka Pico del Teide, z ktorej sa turistom naskytuje naozaj ohromujúci výhľad na ostatné ostrovy. V národných parkoch narazíme na bizarné skalné formácie, ktoré nemajú obdobu nikde inde v Európe. Zabudnúť nesmieme ani na divoké skalnaté pobrežie Atlantiku, ktoré ostrov lemuje. Spolu so stálou celoročnou teplotou okolo 25 ° C je Tenerife ideálnym ostrovom, kde možno naplno prežiť aktívnu dovolenku. Budeme ubytovanie v príjemnom *** hoteli, ktorý sa nachádza na juhozápadnom pobreží ostrova, 46 km od letiska a 2 km od útesov Los Gigantes. Útesy chráni oblasť pred vetrom a vytvára špeciálnu mikroklímu, preto je tu vždy o niekoľko stupňov teplejšie ako v ostatných častiach Tenerife. Krásna pláž s čiernym pieskom je vzdialená asi 300 m od nášho hotela. Dvojlôžková izba ponúka v základnom vybavení telefón, trezor, kúpeľňu s WC, sat. TV. Takmer všetky izby majú výhľad na more. Hotel tvoria tri trojposchodové budovy. K dispozícii je recepcia, dva bary, reštaurácie, zmenáreň, spoločenská miestnosť s TV, telocvičňa, ihrisko na volejbal, tenisový kurt, stolný tenis, pétanque, WI-FI. Na centrálnej terase je bazén pre dospelých s terasou na slnenie, ležadlá a detský bazénik. Sprevádza J. Pechová v 1. a 3. termíne a M. Bačová v 2. termíne.


Tenerife - dovolená - program zájazdu

 • 1. den: odlet z ČR na Tenerife, prejazd do hotela, ubytovanie, večera.
 • 2. den: raňajky, dopoludnia miestnou autobusovou dopravou do ADEJE. Túra tiesňavou BARRANCO DEL INFIERNO zakončená trojstupňovým vodo pádom LA CASCADA (pri prípadnom uzatvorení tejto tiesňavy, bude náhradný plnohodnotný program), v podvečer relax pri mori alebo bazéne, večera.
 • 3. den: raňajky, lanovkou pod najvyšší vrchol Španielska PICO DEL TEIDE (3 718 m n. m.), ľahký výstup až do krátera EL PILÓN, späť okolo krátera RAMBLETTA, trek pôsobivú kamennou púšťou k monumentu LOS ROQUES v NP LAS CAÑADAS. Návrat do hotela, večera.
 • 4. den: raňajky, prehliadka bývalého hlavného mesta LA LAGUNA (UNESCO) s typickou kanárskou architektúrou, prejazd do dediny CHAMORGA na severe ostrova, kde navštívime vavrínové lesy pohoria MONTAÑAS DE ANAGA počas túry nad maják FARO DE ANAGA. Podľa času prejazd na najvyhľadávanejšie pláž ostrova PLAYA DE LAS TERESITAS. Je to jediná pláž na Tenerife, ktorá nie je pokrytá čiernym sopečným pieskom. Piesok sem bol dovezený zo Sahary. Návrat do hotela, večera.
 • 5. den: raňajky, odpočinkový deň, možnosť relaxácie na pláži, pre záujemcov prejazd na divoké západné pobrežie do jedného z najkrajších mestečiek na Tenerife GARACHICA. Prehliadka mestečka, ktoré bolo v roku 1706 skoro celé zničené pri výbuchu sopky MONTAÑA NEGRO a vystavané znova. Vďaka erupcii máme možnosť sa vykúpať v prírodných bazénikoch vybudovaných v lávových poliach. Ďalej pokračujeme do ICOD DE LOS VINOS, kde si v miestnom parku prezrieme dračinec starý 600 rokov - DRAGO MILENARIO. Návrat do hotela, večera.
 • 6. den: raňajky, okružná túra k bizarným pemzovým útvarom PAISAJE LUNAR, "mesačná krajina", jedinečná sopečná formácie, ktorú neuvidí te nikde inde na ostrovoch. Zároveň sa môžeme pokochať nádhernými výhľadmi na TEIDE aj na pobreží Atlantiku. Návrat do hotela, večera.
 • 7. den: raňajky, prejazd do dedinky MASCA, jedného z najkrajších miest na ostrove. Stredne náročná túra tiesňavou BARRANCO DE MASCA, ktorá vedie až na pobrežie k pláži PLAYA DE MASCA, možnosť kúpania. Odtiaľ loďou pozdĺž fantastických, až 900 m vysokých útesov, do mestečka Los Gigantes. Návrat do hotela, večera.
 • 8. den: raňajky, transfer na letisko, odlet do ČR.
 • Poznámka I: V případě uzavření některé ze soutěsek (Infierno) bude náhradní program. Výstup od vrchní stanice lanovky ke kráteru na Pico del Teide do výšky 3 718 m.n.m. je podmíněn získáním speciálního povolení. Počet vydaných povolení na den je omezen a lze ho získat pouze při brzkém přihlášení na zájezd (min. 4-5 měsíců před odletem).
 • Cena zahrnuje: letenka vr. tax a poplatkov cca 11 400 Kč, 7x nocľah v hoteli, 7x polpenzia formou bufetu, transfery z a na letisko, požičovné mikrobusu, miestna doprava podľa programu, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku " Cena zahŕňa ".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 4 200 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: Budeme ubytovanie v príjemnom *** hoteli, ktorý sa nachádza na juhozápadnom pobreží ostrova, 46 km od letiska a 2 km od útesov Los Gigantes. Útesy chráni oblasť pred vetrom a vytvára špeciálnu mikroklímu, preto je tu vždy o niekoľko stupňov teplejšie ako v ostatných častiach Tenerife. Krásna pláž s čiernym pieskom je vzdialená asi 300 m od nášho hotela. Dvojlôžková izba ponúka v základnom vybavení telefón, trezor, kúpeľňu s WC, sat. TV. Takmer všetky izby majú výhľad na more. Hotel tvoria tri trojposchodovej budovy. K dispozícii je recepcia, dva bary, reštaurácie, zmenáreň, spoločenská miestnosť s TV, telocvičňa, ihrisko na volejbal, tenisový kurt, stolný tenis, pétanque, WI-FI. Na centrálnej terase je bazén pre dospelých s terasou na slnenie, ležadlá a detský bazénik.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj -
 • příplatek za neobsazené lůžko -
 • lanovka na Pico del Teide -
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Evropa -

Tenerife - dovolená
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy