Pohodový týždeň v Alpách - Taliansko - More Dolomitov - Lago di Garda

klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika Děti vítány bazén Náročnost 1.5

V průběhu zájezdu poznáte asi nejhezčí, nejčistší, ale i největší italské jezero Lago di Garda, které je plné kontrastů. Na severu jsou vidět skalnaté úseky, ale na jihu mírná nížina se subtropickou vegetací. Poznáme podrobně severní, západní a část východního pobřeží. Budeme se procházet starými uličkami kouzelného městečka Arco, vyjedeme lanovkou na Monte Baldo, odkud jsou asi nejhezčí pohledy na jezero, projedeme se lodí. Trochu lehké turistiky okusíme pod štíty Gruppo di Brenta nebo u vodopádů Varone.

Úvod:

V priebehu zájazdu spoznáte asi najkrajšie, najčistejšie, ale aj najväčšie talianske jazero Lago di Garda, ktoré je plné kontrastov. Na severe sú vidieť skalnaté úseky, ale na juhu mierna nížina sa subtropickou vegetáciou. Teploty v lete dosahujú vysoké hodnoty, ktoré umožňujú kúpanie v jazere. Spoznáme podrobne severnej, západnej a časť východného pobrežia. Budeme sa prechádzať starými uličkami čarovného mestečka Arco, vyjdeme lanovkou na Monte Baldo, odkiaľ sú asi najkrajšie pohľady na jazero, prejdeme sa loďou. Trochu ľahkej turistiky zakúsime pod štítmi Gruppo di Brenta alebo pri vodopádoch Varone. Celý zájazd je skôr poznávacie formou, pešej turistiky tu moc nenájdete (iba Monte Baldo a Molveno). Ubytovaní sme v krásnom *** hoteli na okraji Riva del Gardy, len 1,9 km od jazera v 2lôžkových izbách so sprchou a WC, sat. TV, a telefónom. Raňajky sú podávané formou švédskeho stolu, večere menu o 3 chodoch s výberom a pohárom vína. Raz pre nás majitelia pripraví typickú taliansku večeru, 1x trentinskou večeru. Asi najväčšou devízou hotela je vonkajší bazén s lehátkami a možnosť večerných či popoludňajších prechádzok po tomto čarovnom mestečku (stred mesta cca 20 minút pešo).


- program zájazdu

 • 1. den: odjazd vo večerných hodinách z ČR do Talianska.
 • 2. den: príjazd do Riva del Garda, dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela, potom prechádzkou do historickej časti AR CA (historické budovy a vily s prepychovými fasádami, studňa z 16. storočia atď.), Výstup k hradu, ktorý vyčnieva 130 metrov nad mestom, späť do hotela pešo, večera.
 • 3. den: raňajky, pešo do Rivy, základný variant (náročnosť 2,5 z 5; 5,5 hod., ↑1 100 m, ↓1 050 m): deň v skupine GRUPPO DELLA ROCHETTA - výstup k pútnické kaplnke S. BARBARA. Ľahší variant: prehliadka mestečka RIVA. Všetci odchod k jazeru LAGO DI LEDRO, možnosť kúpania. Potom odchod na hotel, večera.
 • 4. den: raňajky, odchod busom do MALCESINE, potom lanovkou na MONTE Baldi do výšky 1 750 m. Základný variant (2 z 5; 4 hod., ↑400 m, ↓400 m): výstup na najvyšší bod celého zájazdu vrchol Cima delle rozeta (2 132 m) a späť k lanovke - krásne výhľady na jazero a severnej mesta, zjazd lanovkou k jazeru. Ľahší variant (1,5 z 5; 2 hod., ↑100 m, ↓100 m): krátka vrcholová túra na vyhliadku CIMA MALCESINE, odchod na ochutnávku výborných trentinských vín, talianska večera.
 • 5. den: raňajky, odpočinkový deň. Odchod busom na prehliadku skvostných vodopádov CASCATTA Varone. Prejazd na krátku prehliadku MALCESINE vrátane hradu, kde bol väznený aj Goethe. Prejazd loďou do ďalšieho krásneho mestečka na brehu jazera LIMONE, prehliadka, loďou do Rivy a pešo (alebo miestnym busom) do hotela, večera.
 • 6. den: raňajky, odjazd pod masív MONTE Brioni, túra po náhornej plošine masívu. Základný variant (1,5 z 5; 2,5 hod., ↑100 m, ↓100 m) : túra s výhľadmi na jazero jedinečným biotopom s nebývalým počtom druhov rastlín, miestami vojnových bojov v priebehu 1. svetovej vojny. Popoludní návšteva Torbole s možnosťou kúpania. Odchod na hotel, trentinská večere.
 • 7. den: raňajky, dopoludnia odjazd do ČR, príjazd vo veľmi neskorých večerných hodinách.
 • Poznámka I: Pri nedostatočnej naplnenosti bude mať zájazd spoločnú dopravu s cyklovariantou, ktorá je koncipovaná tak, že si obe skupiny nebudú navzájom prekážať.
 • Poznámka II: Detské ceny platia pre deti ubytované s 2 dospelými osobami.
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 6x raňajky, 3x večera, 1x typická trentinská večera, 1x talianska večera, 1x ochutnávka vína, využitie bazéna, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 500 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov 245 Kč.
 • Stravování: Raňajky sú podávané formou švédskeho stolu, večere menu o 3 chodoch s výberom a pohárom vína. Raz pre nás majitelia pripraví typickú taliansku večeru, 1x trentinskou večeru.
 • Ubytování: Ubytovaní sme v krásnom *** hoteli na okraji Riva del Gardy, len 1,9 km od jazera v 2lôžkových izbách so sprchou a WC, sat. TV, a telefónom. Asi najväčšou devízou hotela je vonkajší bazén s lehátkami a možnosť večerných či popoludňajších prechádzok po tomto čarovnom mestečku (stred mesta cca 20 minút pešo).
 • Umístění: Itálie - Lago di Garda


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Ostrava, svoz Tábor, svoz Bratislava, svoz České Budějovice, svoz Jihlava

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy