Vaše predchádzajúce voľby
Destinácie: Italské Alpyx

Italské Alpy poznávacie zájazdy 2016Fotogaléria destinácie Italské AlpyFotogaléria destinácie Italské Alpy
Zaujímavé a užitočné informácie o Italské Alpy
Zaujímavé miesta z destinácie - Italské Alpy


Talianske Alpy
Talianske Alpy bývajú najčastejšie navštevované pre svoju stálosť počasia, ľúbivý dolomit a lacné cappuccino, ktoré dostanete v každej chalupe skôr, než pohárik vody. Na západe územia Álp v Taliansku, sa tiahnu Centrálne kryštalické Alpy. Východná časť je zložená predovšetkým z vápenca a dolomitu. Zaľadnenia je oveľa mohutnejší na západe, čo dosvedčujú aj oveľa vyššie vrcholy. Zvláštne je tu počasie, ktoré má na severe masívu pri hraniciach s Rakúskom stredoeurópsky ráz, kým na juhu, v oblasti jazier, ráz stredomorský. Práve južná časť Talianskych Álp sa vyznačuje veľkým množstvom vody. Či už sú to jazera Lago di Garda, Lago di Como, Lago Maggiore alebo vysoké vodopády a horské bystriny. Vodnej energie z týchto zdrojov je často využívané ako energie pre vodné elektrárne. V tejto časti Álp nájdeme ale aj neblaho preslávenú rieku Piave alebo rieku Adige, ktorá dala názov celej oblasti v okolí Trentina pri hraniciach s Rakúskom. Rovnako ako aj ostatné časti Álp, aj táto talianska oblasť pozýva doslova k celoročné návšteve. V zime je tu na tisíce kilometrov zjazdových i bežeckých tratí, ktoré pojmú tisíce turistov ubytovaných v nespočetných hotelov. V lete pozýva k slezení doslova každý kopec alebo skala. Talianske Alpy sú pretkané zaistenými cestama čiže Via Ferratte, ktorých obtiažnosť je nastavená pre všetky výkonostné kategórie. Naozajstným outdoorovým rajom je potom okolí Lago di Garda na juhu Talianskych Álp. Možno tu praktizovať snáď každý outdoorový šport, ktorý človeka napadne. Od windsurfingu, cez canyonig, biking, paragliding až po lezenie, cestnú cyklistiku a pokojnú horskú turistiku. Pohodový týždeň potom možno stráviť v okolí turistického centra Cortina di Ampezzo, ktorá je východiskom pre dosiahnutie najznámejšie tunajšie hory Tofana di Manzo (3244 m nm). Výnimočným krajom je potom oblasť tzv Itaského Tibetu - Livigno, ktorý sa nachádza v bezcolnej zóne medzi Talianskom a Švajčiarskom. Nám najbližšie je potom údolie Eisacktal, ktoré leží hneď za priesmykom Brenner. Z údolia sú nádherné vyhliadky na Zillertalské Alpy. Val do Sole, je potom ideálnym východiskom do národného parku Adamelo alebo Cevedale. Dá sa povedať, že Talianske Alpy sú miestom, ktoré bolo pre turistov stvorené. Skvelý dojem z pobytu vo veľhorách doplní určite tunajšie kuchyne, ktorá je zmesou talianskeho a rakúskeho kulinárskeho umenia.

Italské Alpy - dovolenka a zájazdy

 • Pohodový týždeň v Alpách - Rakúsko, Taliansko - Ötztal s kartou a termály - exclusive
  VYPRODÁNO
  POHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH

  Tento zájezd nás zavede do údolí Ötztal, pár kilometrů za Innsbruckem. Údolí dlouhé 60 kilometrů nabízí nepřeberné množství možností. Celý horský masiv má kolem 250 třítisícovek, 60 z nich je vyšších než 3 400 m. Poznáme kouzlo horské přírody, ale také se zúčastníme cesty do dávných časů, do života před 5 000 lety. Ve vesnici Ötzi-Dorf vystoupáme kolem nejvyššího vodopádu Tyrolska, který se řítí do hloubky 159 metrů, vyjedeme lanovkou do výšky 3 058 m n. m., kde se otevírá 360-stupňové panorama, projdeme se pod ledovci u nejvýše položené vesnice v Tyrolsku. Vykoupeme se v nejmodernějších termálech Tyrolska.

  Navštívené destinácie:Rakúsko Rakúsko

  Termín:24. 8. - 30. 8. 2019

  Dĺžka:7 dní

  Běžná cena 14 890 Kč

  Last minute cena 13 890


 • Pohodový týždeň v Alpách - Taliansko, Švajčiarsko - Taliansky Tibet - Livigno
  VYPRODÁNO
  POHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH

  Během tohoto zájezdu poznáte výjimečný kraj - tzv. Italský Tibet, který se rozkládá v bezcelní zóně mezi Itálií a Švýcarskem. Hned při příjezdu poznáte, proč údolí dostalo tento název. Nádherné údolí obklopené velkým množstvím „třítisícovek“ a ukončené romantickým jezerem Lago di Livigno vás nadchne. Náš hotel leží v srdci kouzelného údolí, ve městečku Livigno, které je obklopené z jedné strany italskými třítisícovkami a na straně druhé švýcarskými velikány. Nacházejí se zde 2-3 lanovky, které využijeme k výjezdu na hřeben hor, odkud podnikneme túry s možností výstupu až do výšky přes 3 000 m n. m. Téměř samozřejmostí je i cesta vlakem Bernina Express ze švýcarské Pontrasiny do Poschiava, během které uvidíte nádherné panorama Gruppo di Bernina. Dále máme ještě túru na švýcarské straně, a to výstup na vrchol Mont Pers 3 207 m n. m. s pomocí kabinkové lanovky z Berniny.

  Navštívené destinácie:Italské Alpy Italské Alpy

  Termín:24. 8. - 31. 8. 2019

  Dĺžka:8 dní

  Běžná cena 13 290


 • Chorvátsko - Severná Jadran a jeho ostrovy
  POBYTOVO POZNÁVACIE ZÁJAZDY

  Navštívené destinácie:Chorvátsko Chorvátsko

  Termín:30. 8. - 7. 9. 2019

  Dĺžka:9 dní

  Běžná cena 11 990


Italské Alpy poznávacie zájazdy 2016
Zájezdy v uplynulých termínech