Najznámejšie miesta ISLANDU

letecky bus trajekt - lodní doprava chatka polopenze

Poznejte tento jedinečný ostrov. Uvidíte například dvacetimetrový gejzír Strokkur, impozantní vodopád Gullfoss a projdeme se národním parkem Pingvellir a další zajímavá místa.

Úvod:

Počas tohto poznávacieho zájazdu zavítame na najzaujímavejšie miesta juhozápadného Islandu. Uvidíme všetko, čo tamojší unikátny príroda ponúka: nespútané vodopády, termálne pramene, ľadovcové splazy, lávové pustiny, sopky a vývery síry. Zhliadneme dvadsaťmetrový gejzír Strokkur, impozantný "zlatý" vodopád Gullfoss a prejdeme sa národným parkom Þingvellir. Navštívime tiež perlu juhovýchodného Islandu - ľadovcovú lagúnu Jökulsárlón (plavba po lagúne obojživelným vozidlom je v cene zájazdu). Dúhové hory s ich nádhernými pastelovými farbami budeme môcť obdivovať v geotermálnej oblasti Landmannalaugar a nevynecháme prehliadku hlavného mesta Islandu Reykjavík s možnosťou plavby za pozorovaním veľrýb. Lahôdkou bude návšteva vulkanického ostrovčeka Heimaey v súostroví Vestmannaeyjar s početnými vtáčími kolóniami. Ubytovanie v komfortných chatkách 6 nocí na jednom mieste. V cene je tiež chutná polpenzia.


- program zájazdu

 • 1. den: večer odlet priamym letom z Prahy, prílet okolo polnoci a transfer na ubytovanie.
 • 2. den: cestou po južnom pobreží možno uvidíme sopku Hekla a pod svetoznámou sopkou Eyjafjallajökull sa prejdeme pri vodopáde Seljala ndsfoss, kde sa dá vstúpiť za jeho vodnú stenu. V tiesňave uvidíme vodopád Gljúfrafoss a do tretice uskutočníme krátku vychádzku pozdĺž kaskády vodopádov na rieke Skógá blízkosti monumentálneho šesťdesiatmetrového vodopádu Skógafoss. Na najjužnejšom myse Islandu Dyrhólaey budeme môcť obdivovať skalnú bránu a pri mestečku Vík navštívime čiernu sopečnú pláž. Tiež sa zastavíme pri splazu ľadovca Sólheimajökull.
 • 3. den: dnes nás čaká tzv. Zlatý trojuholník. Navštívime sídlo biskupstva v osade Skálholt a potom už pôjdeme do oblasti Geysiru s aktívnym gejzírom Strokkur, ktorý každých 5 až 10 minút vyvrhuje horúcu vodu až do výšky 20 metrov. Uvidíme aj impozantný vodopád GULLFOSS na rieke Hvítá, kde voda padá v dvoch stupňoch do hĺbky 32 metrov. Popoludní sa zastavíme v národnom parku Þingvellir (UNESCO). V tejto oblasti sa rozostupuje európska a americká litosférická doska; tu bol v 10. storočí založený najstarší parlament sveta - Althing.
 • 4. den: dnes uskutočníme výlet loďou na ostrov Heimaey v súostroví Vestmannaeyjar (cestovný lístok v cene zájazdu), kde môžeme vystúp iť na aktívnu sopku Eldfell, ktorá naposledy explodovala v roku 1973. Ostrov je tiež známy početnými vtáčími kolóniami.
 • 5. den: celý deň strávime v islandskom vnútrozemí. Vydáme sa do turisticky atraktívnej geotermálnej oblasti Landmannalaugar. Vykúpeme sa v teplej riečke a prejdeme sa po okolitých farebných rhyolitových horách s aktívnou postvulkanickou činnosťou.
 • 6. den: celodenný výlet do rozprávky. Zavítame k perle juhovýchodného Islandu - ľadovcovej lagúne JÖKULSÁRLÓN - nachádzajúce sa pod n ajväčším islandským ľadovcom Vatnajökull. Aby fotografie ľadových krýh, ľadovca a jazera boli čo najatraktívnejšie, zahrnuli sme do ceny zájazdu prechádzku po jazere obojživelným člnom. Na trase smerom k lagúne je v cene zájazdu obed.
 • 7. den: v hlavnom meste REYKJAVÍKU budeme mať možnosť zúčastniť sa plavby za pozorovaním veľrýb. Potom si pozrieme najväčšie pamätihodnosti mesta. Uvidíme radnicu, parlament a moderný kostol Hallgrímskirkja a zastavíme sa aj u vodojemu Perlan. Na záver sa záujemcovia môžu vykúpať v termálnych kúpeľoch MODRÁ LAGUNA (pozri príplatok, nutné objednať pri prihlásení), alebo v miestnom kúpalisku s termálnymi sedacími bazénmi (cena cca 200 Sk, platba na mieste). Po polnoci odlet priamym letom do Drážďan (termín 27.6. - 4.7.) prílet do Norimbergu).
 • 8. den: prílet ráno, nasleduje transfer do Prahy.
 • 9. den: přílet do Prahy.
 • Poznámka I: Zmena programu v prípade zmien časov letov, nepriaznivého počasia alebo nezjazdnosti niektorých ciest pre autobus vyhradená. Zmena poradia dní programu podľa aktuálnych podmienok na Islande vyhradené.
 • Cena zahrnuje: leteletenka Praha-Keflavík a späť do Drážďan alebo Norimbergu (termín 27.6. - 4.7.) vr. rokov. tax a poplatkov cca 8 000 Sk (priame lety), transfer autobusom / mikrobusom z Drážďan alebo Norimbergu (termín 27.6. - 4.7.) do SR, doprava autobusom alebo mikrobusom podľa veľkosti skupiny, loď na Vestmannské ostrovy a späť, 6x ubytovanie v chatkách KOMFORT (2lôžkové izby s WC, sprchou a obliečkami), 6x raňajky, 6x večera o dvoch chodoch, 1x obed, plavba po ľadovcovej lagúne Jökulsárlón, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu, vedúceho zájazdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné cca 11 000 ISK (tj. cca 90 EUR) vrátane veľrybieho safari a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: vstup do Modrej lagúny (vrátane uteráka a 1 nápoje) 1 900 Kč, zvýšenie poistenie storna zájazdu do 80 000 Kč za 600 Kč.

Príplatky a zľavy


 • 1 lůžkový pokoj -
 • vstup do Modré Laguny -
 • zvýšení pojištění storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Evropa -
 • příplatek za neobsazené lůžko -


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPoznávacie zájazdy
UbytovanieChatka
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPrahaQrCode image