Island - Sedem divov Islandu

Náročnosť 1 letecky bus hotel chatka penzion snidane

Poznejte s námi Island. Uvidíme gejzír Strokkur, vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss a také hlavní město Reykjavík. Bonusem je lodní výlet v ceně na ostrůvky Vestmann.


Úvod:

Dovolenka na Islande, o aké snívate! Počas pobytu na vlastné oči uvidíme všetky zázraky prírody tejto jedinečnej krajiny. Uvidíme nespútané vodopádov na divokých riekach, budeme obdivovať monumentálne ľadovcové splazy ľadovce Mýrdalsjökull a rešpekt v nás určite vzbudí gejzír Strokkur, pravidelne vystrekujúcou vriacu vodu až do výšky 20 m. Zastavíme sa tiež u krásnych vodopádoch Seljalandsfoss a Skógafoss, vykúpeme sa v teplej riečke obklopení pastelovými farbami "dúhových hôr" Landmannalaugar a prejdeme sa národným parkom Þingvellir, kde bol založený najstarší parlament sveta. Prezrieme si tiež hlavné mesto Islandu Reykjavík. Budeme sa pohybovať v krajine sopiek a lávových polí, výverov síry a v neposlednom rade sa nám v oblastiach horúcich prameňov naskytne možnosť za akéhokoľvek počasia relaxovať v termálnych bazénoch. Nocľahy sú zabezpečené v komfortných chatkách, penzióne alebo v hoteli v 2lôžkových izbách.


- program zájazdu

 • 1. den: odlet večer z Prahy (za príplatok z Košíc). Dovolenka na Islande začne príletom na letisko Keflavík, kde pristaneme okolo polnoci. Transfer na nocľah.
 • 2. den: cestou po južnom pobreží môžeme v diaľke zazrieť zasnežený vrchol sopky Hekla a uskutočníme krátku vychádzku pozdĺž kaskády v odopádov na rieke Skógá blízkosti monumentálneho šesťdesiatmetrového vodopádu Skógafoss. Na najjužnejšom myse Islandu Dyrhólaey budeme obdivovať skalnú bránu a pri mestečku Vík vstúpime na čiernu sopečnú pláž s čadičovú jaskýň. Na spiatočnej ceste sa zastavíme pri splazu ľadovca Sólheimajökull a pod svetoznámou sopkou Eyjafjallajökull sa prejdeme pri vodopáde Seljalandsfoss, kde sa dá vstúpiť za jeho vodnú stenu. V tiesňave uvidíme ďalší vodopád Gljúfrafoss.
 • 3. den: výlet na vulkanické VESTMANNSKÉ OSTROVY - lodný lístok je zahrnutá v cene zájazdu, kde môžeme vystúpiť na aktívnu sopku Eldfell, ktorá naposledy explodovala v roku 1973. Ostrov Heymaey je tiež známy početnými vtáčími kolóniami.
 • 4. den: dnes sa vydáme do islandského vnútrozemia, do turisticky atraktívnej geotermálnej oblasti Landmannalaugar. Jedná sa o rozpráv kovo farebnú oblasť uprostred divokých hôr. Vďaka sviežej farebnosti sa Landmannalaugaru prezýva "dúhové hory". Z turistického strediska, ktoré leží v srdci oblasti na pokraji lávového poľa, sa návštevníkom ponúka pestrá paleta peších výletov rôznej obtiažnosti. Miestnym unikátom, ktorý každoročne priťahuje nielen zahraničných turistov, ale aj samotných Islanďanov, je možnosť kúpeľa a dobitie energie po náročných aj ľahších túrach v prírodnej lagúne s termálnou vodou, ktorá vzniká sútokom horúcej a chladnejšej riečky. V prípade nezjazdnosti ciest alebo zlého počasia navštívime miesto Landmannalaugaru podobne farebnú geotermálna oblasť pri mestečku Hveragerði vrátane možnosti kúpania v teplej riečke.
 • 5. den: dnes nás čaká vrchol nášho islandského putovania, tzv. zlatý trojuholník. Najskôr navštívime sídlo biskupstva v osade Skálholt a potom už pôjdeme do oblasti Geysiru s aktívnym gejzírom Strokkur, ktorý každých päť minút vyvrhuje horúcu vodu až do výšky 20 metrov. Uvidíme aj impozantný vodopád GULLFOSS na rieke Hvítá, kde voda padá v dvoch stupňoch do hĺbky 32 metrov. Popoludní sa zastavíme v národnom parku Þingvellir (UNESCO). V tejto oblasti sa rozostupuje európska a americká litosférická doska a bol tu v 10. storočí založený najstarší parlament sveta - Althingi. Okolo geotermálnej elektrárne Nesjavellir sa vrátime na miesto ubytovania.
 • 6. den: dopoludnia sa záujemcovia môžu zúčastniť plavby za pozorovaním veľrýb, zatiaľ čo ostatní môžu navštíviť expozície vulkanológi a alebo architektonický skvost Reykjavíku - kultúrny dom Harp. Popoludní je na programe krátka spoločná prehliadka hlavného mesta Islandu REYKJAVÍKU. Uvidíme oi. Radnici "pri rybníku", parlament, moderný kostol Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Dovolenka na Islande skončí večernom kúpaním v unikátnych termálnych kúpeľoch MODRÁ LAGUNA (nutné objednať pri prihlásení) alebo v miestnom kúpalisku s termálnymi sedacími bazénmi (cena cca 200 Sk, platba na mieste). Odlet do Prahy okolo polnoci.
 • 7. den: podľa termínov ráno prílet do Prahy (za príplatok prípoj do Košíc).
 • Poznámka I: zmena programu v prípade zmien časov letov, nepriaznivého počasia alebo nezjazdnosti niektorých ciest pre autobus vyhradená. Zmena poradia dní programu podľa aktuálnych podmienok na Islande vyhradené.
 • Poznámka II: Možnosť odlete z Košíc (na vyžiadanie).
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Island vr. rokov. tax a poplatkov cca 8 500 Sk, autobus alebo mikrobus na Islande podľa veľkosti skupiny, trajekt na Vestmannské ostrovy a späť, ubytovanie v chatkách či penzióne KOMFORT (v termínoch 22.6. - 28.6. a 29.6. - 5.7.) alebo v hoteli KOMFORT ( v termíne 22.7. - 28.7.) - 2lôžkové izby s WC, sprchou a obliečkami, raňajky (podľa počtu nocí), v termíne 22.7. - 28.7. 4x večera o dvoch chodoch, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné cca 12 000 ISK (100 EUR) vr. veľrybieho safari a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: vstup do Modrej lagúny (vrátane uteráka a 1 nápoje) 1 900 Kč, 4x večera o dvoch chodoch 3 600 Sk (mimo termín 22.7. - 28.7. - už v cene), odlet z Košíc (cena na vyžiadanie), 1lôžková izba 2 000 Kč (v termíne 22.7. - 28.7. za 7 500 Kč), zvýšenie poistenie storna zájazdu do 80 000 Kč za 600 Kč.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Typ zájazduPoznávacie zájazdy
UbytovanieChatka
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPrahaQrCode image

Podobné zájazdy